PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714192}

Nienawistna ósemka

The Hateful Eight
7,7 226 706
ocen
7,7 10 1 226706
7,3 49
ocen krytyków
Nienawistna ósemka
powrót do forum filmu Nienawistna ósemka

Dzisiejsza młodzież może nie dotrwać do końca filmu, bo pierwsza połowa to same dialogi chociaż według mnie przykuwające uwagę ;)
druga połowa filmu to już to co u Tarantino lubię najbardziej akcja, akcja, akcja, krew, krew, krew :D
Scenariusz ŚWIETNY aktorsko BOMBA. Jedyne co to Channing mi tu nie pasował jak na filmy Quentina chyba za playboyowaty jest :D coś jakby Maciej Musiał dostał główną rolę u Smarzowskiego. Zupełnie mi to nie pasuje ale to moje odczucie ;)
OGÓLNIE jestem zadowolony

ocenił(a) film na 7
Michal17

Jak czytam komentarze to widzę, że jestem w mniejszości. Mi się zdecydowanie bardziej podobała pierwsza połowa filmu. Druga część wiadomo- cały Quentin :) Całościowo mam podobne odczucia co do filmu.

ocenił(a) film na 9
Banan97

Pierwsza połowa przegadana ciekawymi dyskusjami, druga to już hard core w stylu Quentina który uwielbiam :D

ocenił(a) film na 9
Banan97

Wiadomo ze lepiej w kinie, ale gdzies w sieci jest juz film ?

Banan97

Zdecydowanie wolę pierwszą połowę filmu, ale całościowo to oczywiste Arcydzieło (100/10)! :)))

ocenił(a) film na 9
Banan97

Bardzo długo sie ten film rozkręcał niz doszlusował do Tarantinowskiego poziomu. Pierwsza cześć dosyc słaba. Juz myślałem że Tarantino traci formę, ale zaczeło się (...), zaczął mieszać konwencja , chronologia zdarzeń i ocena jak petarda ruszyła do przodu. Pozatym film ma fajną klaustrofobiczną atmosferę. Śnieżyca odcięła ich od świata, niby maja duzo czasu, ale są nerwowi, obserwują siebie. Cały czas czuć że balon jest dmuchany i napewno wystrzeli. Fajne kino. Ocena zyskuje po dalszej kontemplacji juz po seansie. Moja ocena 8,1

ocenił(a) film na 10
Banan97

Słusznie prawisz, świetnie się nawarstwiało napięcie i kapitalnie ukazany rys bohaterów. A potem ? potem to już równia pochyła i morze krwi :)

ocenił(a) film na 10
Michal17

"Zupełnie jak Musiał dostałby główną role u Smarzowskiego"= świetne porównanie :)

ocenił(a) film na 9
Wojti2000

No a nie :D Tarantino mi się kojarzy z twardzielami "bad ass" jakoś Channing "śliczny chłopiec" z ulizanymi włoskami mi tu nie pasował.

użytkownik usunięty
Michal17

Świetny scenariusz? Ten film jest bezsensownym zapychaczem czasu, który nie wnosi nic do życia widza. Nie rozumiem czym tu się zachwycać.

Idź pooglądać "Zmierzch", który za pewne WIELE wniesie do twojego życia...

ocenił(a) film na 9
Znawca_Tematu

Tyle w temacie :D

Michal17

Oczywiście, Don Corleone. :D

użytkownik usunięty
Znawca_Tematu

Zmierzch też jest beznadziejny. To i to gniot bez polotu, tylko że jedynym jarają się głupie nastolatki, a drugim dorośli faceci, co jest dość żałosne ;)

ocenił(a) film na 9

Bardzo żałosne.

ocenił(a) film na 9

Ja nie będę nikogo rozliczał za to co ogląda i jak ocenia, ale jak piszesz że nowy film Tarantino to gniot bez polotu to musisz mieć specyficzny gust filmowy

Michal17

Zapewne świętego "The Godfathera" też uważa za gniot,
więc jasno pokazuje, że jest po prostu tępą dzidą.

Pięknie ich skwitowałaś. Zachwyt nad marnymi dialogami z tej samej beczki co uważanie snu w śnie w Incepcji jako przejaw niezwykle inteligentnej zawiłości...
Jednych potrafi zachwycić byle gó*no podane na złotej tacy, inni na szczęście mają trochę więcej rozumu - niestety tych drugich jest jak na lekarstwo a pierwszych ogrom.

Jeżeli ostatnie filmy Tarantino kogoś zachwycają, a już w szczególności ten - niech lepiej pomyśli czy nie zaczął zachwycać się fekaliami w złotej panierce.

Skąd to przekonanie, że film musi coś wnosić do życia? To typ moich "ulubionych" argumentów: bo był mało realistyczny, bo nie był inteligentny, bo nie był pouczający, bo był bez sensu, itd. Od samego początku, kino było rozrywką i to co wnosi do życia człowieka to chwila wytchnienia. Nie opowiadajmy sobie dowcipów, bo są strata czasu.

ocenił(a) film na 9
greennoodle

Świetny komentarz ;-)

greennoodle

Polać Ci, Greennoodle! :)))

użytkownik usunięty
greennoodle

To zależy co ktoś oczekuje od filmów.

ocenił(a) film na 9
Michal17

Bez tych dialogów, oraz powolnego budowania napięcia, druga część filmu nie miałaby sensu. To jest właśnie geniusz Tarantino.

Ildhur

Nic dodać, nic ująć.

ocenił(a) film na 7
Michal17

Dupy nie urywa ale daje rade i zeczywiscie tatum tez mi nie pasowal wybitnie....7/10

ocenił(a) film na 5
Michal17

za długi................ chwilami flaki z olejem

ocenił(a) film na 7
Michal17

O ile Musiała można określić mianem playboya... A co do filmu - dla mnie wrażenie ogólne niezły, ale sądzę, że Tarantino popełniał o wiele lepsze filmy :-). Nie jest źle, ale nie jest też rewelacyjnie.

ocenił(a) film na 10
Michal17

Jak się dotarło do końca to docenia się jego początek. Toż to majstersztyk. Kawał, z pominięciem holokaustu, historii powstawania Ameryki Płn.. Duma, zapewne, ich rozpiera mając taką historię i to wszystko zmieściło się w niecałych trzech godzinach - 10/10 !!!

ocenił(a) film na 8
Michal17

Ja przetrwałem. Dialogi są świetnie napisane, aktorstwo jest świetne, muzyka jest świetna, film ani przez chwilę nie nuży.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones