PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714192}

Nienawistna ósemka

The Hateful Eight
7,7 226 841
ocen
7,7 10 1 226841
7,3 49
ocen krytyków
Nienawistna ósemka
powrót do forum filmu Nienawistna ósemka

https://www.youtube.com/watch?v=gnRbXn4-Yis

Wow... będzie czad!

użytkownik usunięty
sentia

Owszem, będzie.

genialna muzyka

ocenił(a) film na 7

elegancki :D

ocenił(a) film na 9

Uuu. Będzie miazga :D


użytkownik usunięty
pg1983

Spodziewam się bardzo emocjonującego pojedynku aktorskiego, świetnie nakręconych sekwencji (nie tylko akcji) i "westernowej" muzyki Morricone.

użytkownik usunięty

Zwiastuny Tarantino nigdy mnie nie porywają. Na razie nie widać tu niczego interesującego, prócz doborowej obsady i "glorious" Ultra Panavision 70.

użytkownik usunięty

Jak to nie widać niczego interesującego? Już same interakcje między bohaterami zapowiadają się wybornie. Z tego co zobaczyłem, wnioskuję piękne zdjęcia oraz duszny klimat.

użytkownik usunięty

Nie widać. Same interakcje między postaciami to u Tarantino standard a tu nie widać jakichś większych hardcore'ów. I oby się nie okazało, że więcej będzie takich wytartych pioseneczek jak w zwiastunie zamiast muzyki Morricone.

użytkownik usunięty

Standard standardem, czasem w większym lub mniejszym stopniu udawało mu się doprowadzać bohaterów do oraz widzów do gorączki. Tutaj wydaje mi się, że będzie hardcore i wiele na to wskazuje.

użytkownik usunięty

Mówimy tu o tym filmie. Zwiastun kreuje go na coś, szybkiego, pełnego wybuchowości, podczas gdy filmy Tarantino, jak to u niego bywa, wbrew zapowiedziom są postojowe, wolno nabierają tempa i stopniowo budują napięcie.

To co robi Tim Roth jest podobne do Waltza.

ocenił(a) film na 5
Cirmius

Prawda?

katedra

Tak mi się wydaje. W ogóle w sumie gra Waltza w Bękartach też przypomina Tima Rotha z kolei, ale z 4-ch pokoi.

ocenił(a) film na 8
Cirmius

ee, wcale

papryka_filmweb

Dzięki za obalenie mojej opinii

ocenił(a) film na 8
Cirmius

proszę bardzo :) nie muszę tłumaczyć swoich odczuć, tak jak i Ty swoich nie uargumentowałeś

papryka_filmweb

Wiesz, w ogóle nie musisz się wypowiadać, tak będzie lepiej. Wystarczy obejrzeć 4 pokoje żeby wiedzieć o co chodzi, a jak się obejrzało i nadal nie rozumie to zapytać, gdzie jest podobieństwo.

ocenił(a) film na 8
Cirmius

hmm, to nie było zbyt miłe, zwłaszcza, że gdybym nie widziała 4 pokoi, z pewnością bym się nie wypowiadała.

papryka_filmweb

No to lepiej sprecyzować i to ładniej od razu brzmi :)
Przykładowe porównanie scen, które pokazuje podobne przekoloryzowanie:
https://youtu.be/RHULBucGlA4?t=27s
https://www.youtube.com/watch?v=O5s3Oj2cPgc

Cirmius

nie widze tutaj zadnego podobienstwa, szczegolnie biorac pod uwage fakt, iz postac Teda z zalozenia I przez ciaglosc calego filmu (ktory przypominam byl tylko w 1/4 filmem Tarantino) cechowalo przekoloryzowanie, naiwnosc mimiki I artykulacji, podczas gdy Hans Landa to chlodno kalkulujacy zbrodniarz.

tarantin7

ktory w tej scenie zachowuje sie tak, tylko I wylacznie aby sie szczycic swoim triumfem.

tarantin7

Muszę Ci przyznać rację, bo to prawda. Dla mnie akurat te podobieństwo działa trochę na zasadzie, że Ted jest takim Hansem pod szkłem powiększającym. Gestykulacja Waltza przy słynnym "Gorlami" i mimika przede wszystkim po pewnym wyolbrzymieniu dają Teda. Przynajmniej ja tak to widzę. No a wiadomo, że często efekt wyolbrzymienia daje komedię, z resztą one na tym bazują :P

użytkownik usunięty
katedra

Prawda :P

ocenił(a) film na 7

Bardziej w stylu Wściekłych Psów, czyli najlepszego filmu QT. Zapowiada się lepiej niż ten badziew Django. Czekam.

użytkownik usunięty
Kofwit

Django - badziew? No proszę Cię.

ocenił(a) film na 7

Co w nim było fajnego, żeby nazywać to arcydziełem? Pytam serio, bo nie czuje fenomenu tego filmu? Dla mnie 120 minut okey, ale ostatnie pół godziny to kpina z inteligencji widza.

użytkownik usunięty
Kofwit

Do arcydzieła troszkę brakuje. Ale u mnie dziewiąteczka siedzi. W sumie za całokształt i ponieważ Django zrobił mnie praktycznie na każdym polu, taka ocena już pozostanie. Do dziś odsłuchuje genialnej ścieżki dźwiękowej, z pewnością nie raz powrócę do samego filmu, tym bardziej, gdy widzę przybliżanie się premiery THE HATEFUL EIGHT.

Kofwit

Co było dobrego w Django? Hmmm... Soundtrack, Waltz i Dicaprio :)

ocenił(a) film na 7

Filmweb wrzuci pewnie po południu.

ocenił(a) film na 3
Kofwit

Wg mnie szkoda że po Django znów obejrzymy western ... Póki co wielki zawód. Skonczyly mu się tematy ?!

ocenił(a) film na 9
ozorkow

Muszę Cię zmartwić. Na Comic Con powiedział (z tego co pamiętam), że chce być nazywany reżyserem westernów, czy jakoś tak, i stwierdził, że taki reżyser musi stworzyć przynajmniej trzy westerny więc raczej można spodziewać się jeszcze jednego.

użytkownik usunięty
pg1983

I bardzo dobrze. Jeśli tak się w tym odnajduje to git, z pożytkiem dla niego i dla widzów :)

ozorkow

western to nie jest temat.

użytkownik usunięty
ozorkow

Po H8 prawdopodobnie znów zobaczymy western. Dla mnie okej, jeśli Quentin chce być drugim Leone to proszę bardzo :P

ocenił(a) film na 5

Strasznie...grzeczny. Jak nie Tarantino. Spokojny, wręcz nudny. Wiem, to tylko teaser, ale nie poznaję kolesia od krwistych i napakowanych gadkami o niczym filmów

katedra

O to chodziło mu chyba

Muzyka od 2:00 jest tym czego ten film najbardziej potrzebuje.

użytkownik usunięty
obleh

Co to będzie jak wypuszczą pierwsze utwory Morricone, domyślam się, że będzie to poezja dla uszu.

ocenił(a) film na 9

Już na spokojnie co mi się najbardziej spodobało

Widoki - pierwsze ujęcie z jadącym dyliżansem i górą w tle oraz gdy jadą, a obok płynie rzeka wyglądają świetnie.

Moment gdy za Jacksonem leżą te dwa ciała... brrrr :)

Jennifer Jason Leigh i jej pokazywanie, wydaje mi się, że będzie grała niemą postać.

Moment gdy następuje zbliżenie na Rotha i zaczyna przygrywać ta muzyczka, a później oczywiście tekst Rotha z kosmicznym akcentem :)

ocenił(a) film na 8

możecie podrzucić linki z muzą ze zwiastunu

użytkownik usunięty
mike_de_ostrowsky

https://www.youtube.com/watch?v=eKQNw57Ppg4

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones