Film

A Temetetlen halott

2004 2 godz. 7 min.
6,8 635
ocen
6,8 10 1 635
529
chce zobaczyć
{"id":"119062","linkUrl":"/film/Niepochowany-2004-119062","alt":"Niepochowany","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/90/62/119062/7731807.2.jpg"}
Film ukazuje losy Imre Nagy'a, przywódcy krwawo zdławionego przez wojska sowieckie powstania węgierskiego w 1956 roku.... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Film ukazuje losy Imre Nagy'a, przywódcy krwawo zdławionego przez wojska sowieckie powstania węgierskiego w 1956 roku. Po śmierci Stalina mieszkańcy europejskich krajów satelickich radzieckiego imperium podnosili głowy. W 1956 roku nadszedł jednak czas brutalnej rozprawy z "wrogami ludu". Szczególnie dramatyczne wydarzenia rozegrały sięFilm ukazuje losy Imre Nagy'a, przywódcy krwawo zdławionego przez wojska sowieckie powstania węgierskiego w 1956 roku. Po śmierci Stalina mieszkańcy europejskich krajów satelickich radzieckiego imperium podnosili głowy. W 1956 roku nadszedł jednak czas brutalnej rozprawy z "wrogami ludu". Szczególnie dramatyczne wydarzenia rozegrały się na Węgrzech. Bo tylko premier tego kraju, Imre Nagy, miał odwagę proklamować powstanie systemu wielopartyjnego, zapowiedzieć wolne wybory, domagać się wycofania z kraju wojsk sowieckich, wreszcie ogłosić wystąpienie ojczyzny z Układu Warszawskiego i jej neutralność.

studio
Agencja Filmowa Telewizji Polskiej (koprodukcja) / Akson Studio (koprodukcja) / Ars Media S.r.o. / Więcej...
inne tytuły
Nagy Imre naplója Węgry
Więcej...
Więzienni strażnicy słuchają piosenki "A pancsoló kislány dala”, która została nagrana w 1960 roku podczas, gdy akcja filmu rozgrywa się w 1958.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Film świetny,

  huo_sanchez ocenił(a) film na 7

  a Jan Nowicki wymiata.

 • Prawdziwy bohater

  dawidoff1 ocenił(a) film na 8

  Imre Nagya nie był komunistą ale patriotą bo gdy stanął przed wyborem stłumienia rewolucji 1956 wybrał ludzi i ich pragnienie wolności a mógł być na miejscu Kadara.

 • Swietny Nowicki!

  prg197 ocenił(a) film na 8

  Wielkie brawa dla niego za ten film.

  1
  • Świetny film

   LynchPolanskiAltman ocenił(a) film na 8

   Bardzo przejmująca historia. Film bardzo angażuje w losy bohatera. Świetna rola Jana Nowickiego. Rewelacyjne zdjęcia, które wprawiają w zachwyt.

   • Wielka prośba

    bakulek

    Kochani "Filmowebaniacy" mam prośbę dotyczącą filmu "Niepochowany" gdzie mogę go wypozyczyć. Kontaktowałam się z wieloma wypozyczalniami w Wa-wie i nigdzie nie mogę go dostać. Czyzby to był film dla wybranych. Bardzo mi zależy na tym, żeby go obejrzeć ,gdyż gra w nim mój przyjaciel ze Słowacji i bardzo ... więcej

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.