PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779385}

Niewidzialny strażnik

El guardián invisible
6,5 13 762
oceny
6,5 10 1 13762
Niewidzialny strażnik
powrót do forum filmu Niewidzialny strażnik

Średniak

ocenił(a) film na 5

Niestety w filmie roi się od nielogiczności, niedokończonych wątków. Ładne, nastrojowe widoki i nieco mroczny klimat nie ratują produkcji. Jest j niepotrzebna wstawka z rozmowami z amerykańskim mentorem, motyw bezpłodności (który zdaje się, mając na uwadzę częstotliwość jego sygnalizowania miał jakieś istotne znaczenie, ale widz nie wie jakie), jaskinia z ciałami, obecność Flory w miejscu tortur i ten włochaty zwierz na końcu... Ech.

ocenił(a) film na 5
Venatrix

Zgadzam się w pełni, zapowiadało się wspaniale, super klimat, ale przegięli - matka to zwykły potwór, postaci jednowymiarowe, nieznane są w ogóle ich pobudki, większość wątków niczemu nie służy... Wielka szkoda.

ocenił(a) film na 6
Venatrix

Właśnie, nie zostało wyjaśnione co z Florą. Jak dla mnie to ona też brała w tym udział, a zabiła Viktora, aby oczyścić się z zarzutów. Co do starych kości w jaskini, wydaje mi się, że to Matka Amaia rozpoczęła to. Viktor chodząc do niej jak już była w klinice, dowiedział się o wszstkim i kontynuował jej dzieło. Jak dla mnie całość zepsuła Flora.

ocenił(a) film na 7
rafi_6

Też tak pomyślałam, że ta jaskinia to sprawka matki. Flora może była u Wiktora, bo wiedziała o wszystkim, ale nie chciała pogrążyć rodziny i całej tej cukierni (przez to pozamieniała próbki mąki?). A zwierz na końcu napędził mi stracha;) - uwielbiam thrillery, nie cierpię horrorów! ale ogólnie dobrze mi się ten film oglądało.

ocenił(a) film na 6
Venatrix

podpinam się, zaczęliśmy z dziewczyną i po piętnastu minutach wymieniliśmy porozumiewawcze spojrzenia - coś chyba z tego będzie a tu nagle bęc bam , oglądający dostaje w mordę baskijskim potworem, którego logika działań naprawdę wiele pozostawia do życzenia, jeden wątek za drugim urywają się bez żadnego uzasadnienia , do tego wszystkiego martwy pies w rzece, aby przelać czarę goryczy głównej bohaterki po zawieszeniu jej w czynnościach , na kórego już wybuchnąłem gromkim śmiechem ;p

ocenił(a) film na 7
Venatrix

zwierz na końcu to tytułowy niewidzialny strażnik :) pomógł Amai po wypadku.
Film mi się podobał, aczkolwiek wydaje mi się, że poruszono tu za dużo wątków. Z jednej strony dobry thriller, z drugiej - wątek fantastyczny (strażnik, Amaia i jej "instynkt" czy też "intuicja" - zauważcie, jak wyciągała ręce nad każda ofiarą, żeby coś "poczuć").
Klimat niewątpliwie genialny, ale za dużo tu wszystkiego

Venatrix

Całkowicie się zgadzam. Również odniosłam wrażenie, że w filmie upchnięto masę skrajnie różnych wątków, które spokojnie można by pominąć - zapachniało odrobinę Ameryką. Nie do końca dostrzegłam ich sens zarówno dla fabuły jak i samego rozwiązania zagadki. Co więcej, pierwszy raz od dawna nie udało mi się domyślić, w trakcie oglądania, kto jest zabójcą. Nie wiem czy to dlatego, że przysnęłam w połowie czy faktycznie rozwiązanie pojawiło się od tak, bo już zbliżał się koniec filmu. Jestem zawiedziona, gdyż lubię hiszpańskie produkcje, a i deszczowy, chodny klimat przypadł mi do gustu.

Paz_Vega

Zgadza się. Być może trzeba było zrobić mini serial?

ocenił(a) film na 7
Venatrix

Film jest ekranizacją pierwszej części trylogii Baztan. Motyw kości w jaskini zostanie zapewne rozwikłany w kolejnych częściach (o ile zostaną nakręcone). Niestety końcówka filmu nieznacznie różni się od tego książkowego. W ekranizacji nie wyjaśniono m. in. motywów działania Flory.

ocenił(a) film na 3
Venatrix

zgadzam się jestem zdania że nie można zawyżać oceny poprzez ładne widoczki... powiedzenie że film jest średni to zawyżona ocena moim zdaniem. Można było z tego stworzyć ciekawą historię ale wygląda jakby twórcy nie wiedzieli w która stronę chcą iść i powstał taki misz masz... jeśli to jest ekranizacja książki to niestety nie zachęciła żeby po nią sięgnąć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones