PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10033894}

Niewierni w Paryżu

Coup de Chance
5,8 1 977
ocen
5,8 10 1 1977
5,1 16
ocen krytyków
Niewierni w Paryżu
powrót do forum filmu Niewierni w Paryżu

Tytuł filmu to "Łut szczęścia", ale oczywiście tytuł musi mieć coś z Paryżem i seksem. Inaczej się nie sprzeda.

ocenił(a) film na 7
nnn_nnn

A wg Ciebie tytuł oryginału coś mówi o tematyce? Wg mnie nie, czasem te nadane polskie tytuły są trafione!

Ewiatko

Tytuł filmu to sprawa twórców, a nie dystrybutora w jakimś kraju.

ocenił(a) film na 7
nnn_nnn

Niestety własnie często dystrybutora w danym kraju.

Ewiatko

Napisałem dokładnie to co ty.

ocenił(a) film na 7
nnn_nnn

Napisałeś dokładnie odwrotnie niż ja, sprawdź

Ewiatko

sprawdź kontekst. pisałem o tym jak powinno być, a nie jak jest.

ocenił(a) film na 8
Ewiatko

"Łut szczęścia" mówi wiele o tematyce – wymowa filmu jest taka, że o wszystkim w życiu decyduje przypadek, trochę szczęścia, że nic w zasadzie nie ma sensu, skoro wystarczy spotkać kogoś na ulicy i twoje życie odmieni się o sto osiemdziesiąt stopni.

nnn_nnn

Tak jak inny tytuł filmu Allena - "Zakochani w Rzymie" - nie pasuje mi do niego. Świetny film, a tak beznadziejny tytuł i okładka, sugerujące, że może to być płytkie, nudne romansidło.

kiniusza

Niestety. To powinno być karalne.

nnn_nnn

W punkt. Tytuł przetłumaczony po "miszczosku". Zawsze sprawdzam tytuł oryginału a w tym wypadku dodatkowo zaintrygował mnie W.Allen - zdecydowanie tytuł nie pasuje do treści filmu. Zdziwiłem się taką płytkością tytułu, ale zaraz przypomniałem sobie Dirty Dancing... I przede wszystkim : 'niewierni'? W liczbie mnogiej? Kogo zdradzał zatem Aubert?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones