Never Say Never Again

2 godz. 14 min.
7,1 26 080
ocen
7,1 10 26080
3 064
chce zobaczyć
{"rate":6.25,"count":4}
{"type":"film","id":804,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Never+Say+Never+Again-1983-804/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Nigdy nie mów nigdy
  • Goro_Gondo ocenił(a) ten film na: 8

    Niekanoniczny i nieoficjalny Bond, który z reguły jest pomijany m.in wydaniach DVD itd. Jednak nie odstaje on poziomem od tych oficjalnych - klimat został zachowany i jeśli ktoś nie wie, że "Nigdy nie mów nigdy" to część osobnej wytwórni to pewnie nawet nie skapnie się. W filmie jedynie grają inni aktorzy no i muzyka jest nieco inna, bardziej w stylu lat 80., ale specyfika i elementy serii zostały zachowane. Film ten jest remake "Operacji Piorun", ale jedynie pierwsze minuty są podobne - w drugiej połowie filmy mają niewiele wspólnego raczej. Sean Connery gra nieźle i chyba nawet wygląda mniej staro niż w "Diamenty są wieczne". Sypie całkiem niezłymi tekstami itd. W filmie jest sporo dobrych momentów i jest solidnie zrealizowany. Fajna była też scena jak Bond i Largo grają w grę wideo - dodaje to klimatu lat 80. i to lekka nowość.

    Orientuje się ktoś jak było z emisjami tego filmu w TVP? Zawsze myślałem, że był powtarzany razem z innymi, ale jak wczoraj czytałem, to okazało się, że gdzieś dopiero od ok. 2007-2009 emitowany jest. Chociaż można znaleźć też jego fragmenty z TVP ze starym logo, które było gdzieś do 2003 roku.


  • Goro_Gondo ocenił(a) ten film na: 8

    Goro_Gondo No i to chyba jedyny Bond, którego dla TVP nie tłumaczył Tomasz Beksiński, tylko Piotr Andrzej Majewski. Przynajmniej tą wersję panoramiczną - jak było dawniej, to nie wiem.