PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=691078}

Noc oczyszczenia: Anarchia

The Purge: Anarchy
6,2 57 504
oceny
6,2 10 1 57504
5,1 10
ocen krytyków
Noc oczyszczenia: Anarchia
powrót do forum filmu Noc oczyszczenia: Anarchia

Głupszego pomysłu na zwalczanie przestępczości nie widziałam, zastanawiam się co trzeba mieć pod deklem żeby takie głupoty wymyślić. Jedna noc totalnej rozpie*** dla bezpieczeństwa społeczeństwa (wskaźnik przestępczości:0%) jest irracjonalna i zwyczajnie głupia. Nawet jeśli jakieś państwo byłoby na tyle durne żeby wprowadzić noc oczyszczenia nie wierzę,że każdy psychol, przestępca, zwyczajny kalafior przestał zabijać tuż w trakcie wycia syren oznaczających godzinę 7 a więc koniec "samosądu".
Pomysł na film sam w sobie nie jest najgorszy, ale aż tak odbiegający od rzeczywistości (chwała Bogu!) jest zwyczajnie śmieszny.

Brzydgoszcz

To film jest. Po "Star Wars" też jedziesz, ze odbiega od rzeczywistości?

Suriana

Jasne. A po Shreku "jadę", ponieważ osły nie gadają a Pinokio nie nosił stringów.

ocenił(a) film na 7
Brzydgoszcz

Jak jade autem o trzeciej nad ranem nie widzac ruchu, policji i zadnych kamer, ktore moglyby sfilmowac badz zrobic zdjecie mojemu zajsciu - nie znaczy to, ze mam przejezdzac na czerwonym swietle, prawda? Z reszta nie wiem jak inni, ale ja tak przynajmniej nie robie.
To odniesienie do Twojego zdziwienia tym, ze ludzie po syrenie przestaja zabijac.
Taki jest system, ludzie z poczatku nie musieli go akceptowac, ani popierac (zwlaszcza, ze w filmie ukazano grupe i pojedynczych ludzi, ktorzy byli przeciwni czystce), ale z czasem musieli do niego przywyknac. Nastepnego dnia podawali wiadomosci i ''zaklamane'' statystyki, a przecietny John myslal sobie - '' Ohh, spadlo przestepstwo...wiec takie dni maja jednak sens''. Pewnie dzieki temu wielu ludzi za sprawa medialnej propagandy popierali czystke. Oczywiscie do czasu, kiedy sami wpadli pod topor jakiegos psychola.

Mathias_13cool

Napiszę krótko - Amerykański scenariusz, to widać, słychać i czuć. Oni od zawsze mieli nasrane w głowach i specjalnie bym się nie zdziwiła, gdyby w niedalekiej przyszłości taki scenariusz ludzki był na czasie, bo życiowy i prawdziwy.

ocenił(a) film na 7
Brzydgoszcz

Tez jestem w stanie sobie wyobrazic, ze takie cos ma miejsce w rzeczywistosci (nawet niedalekiej) i nie dlatego iz uwazam, ze ma to sens tylko dlatego, ze jestesmy kretynami (rasa ludzka).
I nie za bardzo rozumiem wyrazenie ''amerykanski scenariusz''. Zdajesz sobie sprawe, ze wiekszosc wybitnych produkcji to ''amerykanskie scenariusze''?

Mathias_13cool

Najbardziej kretyńskie scenariusze i największe hity nowoczesnego kina to amerykańskie - od walniętej skrajności w jeszcze większą skrajność. Po środku są jakieś tam produkcje na które nikt nie zwraca uwagi, bo są "przeciętne". A wiadomo, kontrowersyjne tematy same w sobie robią reklamę...
Zgadzam się z Tobą, rasa ludzka jest idiotyzmem samym w sobie.

ocenił(a) film na 7
Brzydgoszcz

Tak, ale gdyby polskie (lub jakiekolwiek inne) produkcje dysponowaly takim budzetem badz mialy taka ogladalnosc, co poniektore amerykanskie gnioty to mysle, ze takze produkowaloby sie sporo takich filmow czy to w Europie czy u nas. Wystarczy w sumie spojrzec na ''Kac Wawe'' (ktora skadinad ciezko jest mi krytykowac, bo jej po prostu nie widzialem), ktora miala pewnie nie najgorsza frekwencje, a zostala okrzyknieta g*wnem stulecia. Wiec dlaczego mialaby nie powstac kontynuacja? - i w ten sposob rynek gniotow sie kreci. Po co silic sie na cos dobrego, skoro ludzie zadowola sie szajsem?

Mathias_13cool

Kac Wawa to naprawdę jedno z największych szajsów jakie widziałam. Polskich i nie polskich.
Jej ocena tutaj i tak jest zawyżona wg mnie (1,9). Ja mam nadzieję, że w tych czasach ludzie nie zadowalają się byle jakim chłamem a wymagają czegoś na poziomie. Ile ludzi tyle gustów oczywiście, ale jestem uczulona na co niektóre filmy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones