PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=258641}
7,2 5 920
ocen
7,2 10 1 5920
7,0 4
oceny krytyków
Nocna zmiana
powrót do forum filmu Nocna zmiana

Jeśli chcemy mieć prawdziwy obraz polityków, którzy obecnie są na świeczniku to musimy zobaczyć ten dokument. Zrealizowany bez cienia zakłamania i jasno pokazujący jak wyglądały wydarzenia obalania rządu, który rozpoczął oczyszczenie Polski z postsowieckiej agentury.

Zobaczcie i oceńcie trzeźwo - uważam, że to Wasz obowiązek jako Obywatela tego Kraju.

I po prostu zignorujcie proszę komentarze, która starają się Wam obrzydzić ten film - tacy ludzie są po tej samej stronie co wtedy byli tusk, pawlak, walęsa, geremek, kwaśniewski, kuroń - w tym filmie zobaczycie kim oni są na prawdę.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
foxm

Popieram!!!!

ocenił(a) film na 3
foxm

Jestem świeżo po obejrzeniu filmu i zainteresował mnie na tyle, że postanowiłem poczytać sobie o nim na wikipedii i trochę mija się z Twoją opinią. Po przeczytaniu http://pl.wikipedia.org/wiki/Nocna_zmiana_%28film_1994%29 mógłbyś się ustosunkować do tego artykułu, w porównaniu z filmem?

ocenił(a) film na 10
przemyslaw18

Przemysławie, napisz proszę wprost, z czym się nie zgadzasz. Napisz także z jakim zdaniem moja opinia się rozmija w porównaniu z artykułem na wiki. Wtedy będę mógł się odnieść.

Pozdrawiam serdecznie i cieszę się, że zainteresowałeś się tematem.

ocenił(a) film na 3
foxm

"Zrealizowany bez cienia zakłamania i jasno pokazujący jak wyglądały wydarzenia obalania rządu, który rozpoczął oczyszczenie Polski z postsowieckiej agentury. "
Samo nazwanie tego ostatniego spotkania tajną naradą jest dość dziwne, bo co robili tam fotoreporterzy i kamerzysta. Skoro wpuścili na salę kamerzystę i fotoreporterów to ujmuje to sporo zwłaszcza, że cała narada wygląda na strasznie okrojoną. Został jedynie co bardziej pasujące fragmenty.
Samo votum nieufności zostało wniesione do Sejmu jeszcze przed ujawnieniem teczek. Sam rząd był mniejszościowy przy czym PC czyli partia Kaczyńskiego nie popierała rządu. Sam rząd powinien zacząć od oczyszczania samego siebie, bo procentowo to w nim samym było więcej agentów niż w Sejmie. Ten sam rząd tzn Macierewicz szantażował Moczulskiego jego teczką, co wskazuje na polityczne wykorzystanie teczek. Chodziło o to by KPN przyłączył się do rządu, więc Macierewicz chciał umieścić byłego współpracownika SB w Sejmie, byleby rząd się utrzymał. Stąd moje zastrzeżenia co do zakłamania w tym filmie.

ocenił(a) film na 1
przemyslaw18

http://www.rp.pl/artykul/154598-Falszywy-mit-nocnej-zmiany.html#ap-1

Polecam przeczytać. Kurski to stary propagandzista. Teraz pokazuje co umie w TVP.

No ale ciemny lud wszystko kupi... dlatego ma to coś ma ocenę 7.3

przemyslaw18

Chlopie - nie sugeruj tu czytania polskiej Wikipedii - to Ty jeszcze nie wiesz, że jest ona redagowana przez dziennikarzy Gaz.Wyb.?

ocenił(a) film na 3
Wyborca

Potrzebowałem chwili by odświeżyć sobie informacje sprzed 3 lat, ale nie rozumiem dlaczego fakty zauważone przez kogokolwiek miałyby nie być rzetelne? Mówimy o tym samym źródle i oczywiście może Pan samodzielnie ocenić i im zaprzeczyć mając argumenty przeciwko temu, bo Wikipedia nie jest źródłem wątpliwości a po prostu wylicza wątpliwości zawarte w filmie. Proszę Panie, niech Pan, więc odniesie się do filmu bądź historii, albo kończmy ten wątek ;).

Wyborca

Nawet głupi Ziemkiewicz który tak wspiera PiS pisze, że to mitologia, że rząd był słaby i nie umiał sobie zorganizować większości. Pierwszy wniosek o jego odwołanie (wotum nieufności) złożono jeszcze przed tym jak Korwin wyskoczył z pomysłem lustracji.
Gdyby każde wotum nieufności traktować jako zamach stanu to pomijając 8 lat rządów PO to sporo ich było w III RP. ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones