Film

Nocny jastrząb

Nighthawks
1981
1 godz. 39 min.
6,5 12 351
ocen
6,5 10 1 12351
2 008
chce zobaczyć
6,0 5
ocen krytyków
{"rate":6.0,"count":5}
{"id":"8181","linkUrl":"/film/Nocny+jastrz%C4%85b-1981-8181","alt":"Nocny jastrząb","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/81/81/8181/7256093.2.jpg"}
Dwaj nowojorscy policjanci próbują schwytać międzynarodowego terrorystę, który grozi zamachami w mieście. Więcej Mniej
Nocny jastrząb zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

{"linkA":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeB"}

Nowojorski policjant włoskiego pochodzenia, sierżant Deke DaSilva (Sylvester Stallone), pełniąc służbę w Bronxie zostaje zauważony przez przełożonych i wcielony do brygady antyterrorystycznej. Wraz z sierżantem Matthew Foksem (Billy Dee Williams) otrzymują niezwykle trudne zadanie - mają wytropić i zatrzymać groźnego międzynarodowegoNowojorski policjant włoskiego pochodzenia, sierżant Deke DaSilva (Sylvester Stallone), pełniąc służbę w Bronxie zostaje zauważony przez przełożonych i wcielony do brygady antyterrorystycznej. Wraz z sierżantem Matthew Foksem (Billy Dee Williams) otrzymują niezwykle trudne zadanie - mają wytropić i zatrzymać groźnego międzynarodowego bandytę, Wulfgara (Rutger Hauer), który planuje podłożenie bomb w różnych częściach miasta. Terrorysta przeszedł operację plastyczną i nikt nie zna jego twarzy, gdyż zamordował chirurga (Charles Duval), który go operował.

boxoffice
$19 905 359 na świecie
$14 905 359 w USA
$5 000 000 poza USA
budżet
$5 000 000
studio
Universal Pictures (przedstawia) / Herb Nanas Productions (współudział) / Layton Productions / Więcej...
tytuł oryg.
Nighthawks
inne tytuły
Night Hawks (alternatywna pisownia) Miedzynarodowe
Nighthawks Miedzynarodowe
Night Hawks (alternatywna pisownia) USA
Attack (tytuł roboczy) USA
Hawks (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Pierwszym reżyserem filmu był Gary Nelson, lecz jego miejsce zajął Bruce Malmuth. Podczas trwania zdjęć na stołku reżyserskim pojawił się sam Sylvester Stallone.
Sylvester Stallone i Billy Dee Williams przez kilka tygodni przebywali w obecności nowojorskich policjantów, pracujących w godzinach nocnych, w ramach przygotowań do swoich ról.
Na końcu, gdy Deke strzela do Wulfgara po raz pierwszy, ten ma dwie symetryczne rany po kulach na obu ramionach, mimo, że otrzymał tylko jedną.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych