Sylvester Stallone 

Michael Sylvester Gardenzio Stallone

8,2
73 055 ocen gry aktorskiej
Sylvester Stallone
Urodził się w 1946 roku w Nowym Jorku.
Zaczynał od statystowania w filmach Alana J. Pakuli ("Klute") i Woody'ego Allena ("Bananas"). Wielką sławę uzyskał dzięki tytułowej roli w produkcji "Rocky" Johna G. Avildsena. Za kreację jednego z największych bohaterów kina popularnego Stallone otrzymał dwie nominacje do Oscara - za scenariusz i główną rolę. Kolejne części przygód Rocky'ego reżyserował już on sam.

Nie były to niestety filmy tak udane, jak pierwszy, ale aktor znalazł sposób na wybrnięcie z tej sytuacji, tworząc innego superbohatera w obrazie "Rambo: Pierwsza krew". Film opowiada o weteranie wojny wietnamskiej, który buntuje się przeciwko spotykającej go niesprawiedliwości. Stallone jest reżyserem "Paradise Alley" i musicalu "Pozostać żywym" z Johnem Travoltą w roli głównej.

Stallone jest aktorem specjalizującym się w kreacjach twardych facetów, stających do walki z całym światem. Powyższe role zagrał w takich filmach jak: "Cobra", "Ponad szczytem" czy "Osadzony". Próbą przełamania tego emploi był występ w "Oskarze" Johna Landisa. Najwyraźniej jednak Stallone uznał, że najlepiej sprawdza się w filmach akcji, bo szybko powrócił do nich rolą ratownika górskiego w "Na krawędzi". Potwierdzeniem tego było wcielenie się w postać Johna Spartana w "Człowieku demolce". Aktor zagrał też bardziej poważne role - w "Cop Land" i "Dorwać Cartera". W 1997 roku znalazł się na liście 100 największych gwiazd kina wszech czasów.
więcej

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 lipca 1946

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 178 cm

Złoty Glob
Zdobył Złoty Glob, 18 innych nagród oraz 40 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie żonaty: 1. Sasha Czack (28.12.1974 - 14.02.1985, rozwód), 2 synów: Sage (ur. 05.05.1976 - 13.02.2012) i Seargeoh (ur. 1979); 2. Brigitte Nielsen (15.12.1985 - 13.07.1987, rozwód); 3. Jennifer Flavin (od 17.05.1997), 3 córki: Sophia (ur. 27.08.1996), Sistine (ur. 27.06.1998) i Scarlet (ur. 25.05.2002)
Odrzucił rolę Johna McClane'a w "Szklanej pułapce", którą przyjął Bruce Willis.
Ma troje młodszego rodzeństwa: brata Franka Jr. oraz dwoje przyrodniego rodzeństwa - siostrę Toni Ann Filiti D'Alto i brata Dantego Alexandra.
Wytwórnia chciała, by zagrał jedną z ról w filmie "Święci z Bostonu", jednak nie zgodził się na to reżyser, Troy Duffy.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Według mnie to już lekka przesada, ile jeszcze On dostanie tych Złotych Malin, przecież on nie jest złym aktorem. Porównując go np. z taką Kristen Stewart, aż żal patrzeć na ekran. Nie mam nic do niej, no ale na mój gust on gra lepiej od niej, a różnica pomiędzy nagrodami jest masakryczna 12 zm:1 zm dla niego. To ona...

więcej

Która postać bardziej do was przemawia? Rocky czy Rambo???

On sam i zagrane przez niego postacie zawsze będą rozpoznawane nawet przez ludzi okazjonalnie zainteresowanych kinem - podobnie jak Marylin Monroe, James Dean, Bruce Lee, Steve McQueen, czy (nie mam tu broń Boże na myśli talentu aktorskiego) Marlon Brando (jako ojciec chrzestny) czy Anthony Hopkins (Lecter)....
Co by...

więcej

To jeden z najbardziej utytułowanych aktorów, który wykreował wiele na prawdę kultowych ról (Rocky, Rambo na przykład) i JESZCZE NIE DOSTAŁ OSKARA! Żenada! Dostają go jakieś śmieszne aktorzyny za śmieszne rólki. A Sly nie! A to aktor, którego sława na pewno przetrwa bardzo długi czas.

starczy tych malin:) w końcu Go docenili, chociaż te jego maliny to dla mnie osobiście Globy i Oscary:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones