PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30700}

Nosferatu - symfonia grozy

Nosferatu, eine Symphonie des Grauens
7,7 33 866
ocen
7,7 10 1 33866
8,0 24
oceny krytyków
Nosferatu symfonia grozy
powrót do forum filmu Nosferatu - symfonia grozy

Najlepszy horror o wampiryzmie

użytkownik usunięty

Absolutny majstersztyk i kamień milowy dla horrorów. Minęło prawie 100 lat, a to nadal jest najlepszy film na temat wampira i nic już tego nie zmieni. Świetny, złowieszczy klimat, genialna charakteryzacja i aktorstwo Schrecka (nie dziwię się, że uważano go za prawdziwego wampira) oraz muzyka, która potęguje to wszystko.
Sporo bym dał, aby wymazać każdy film z głowy, cofnąć się w czasie i móc obejrzeć "Nosferatu" w dniu premiery, przecież to musiało ówczesnych ludzi ścinać z nóg.
Bram Stoker na pewno byłby zadowolony z tej adaptacji. Polecam!

sa lepsze np wywyad z wampirem dracula 2000 moze underworld :D

użytkownik usunięty
hercules38

Chyba sobie żartujesz.

nie bo one sa kolorowe i maja glos i sa napewno straszniejsze :D

hercules38

Ty udajesz trola, czy naprawdę masz wodę zamiast mózgu?

Frontsider

no co lamo znam się dobrze na horrorach

hercules38

Mhmm. Ten film to absolutna klasyka horroru a Ty stawiasz go poniżej takiego gniota jak "Dracula 2000". Twoje myślenie jest płytkie i odpowiada poziomem dziecku z podstawówki. Patrząc na to co napisałeś to śmiem wątpić, że posiadasz jakąkolwiek wiedzę na temat tego gatunku.

Frontsider

sam jesteś gniot dracula jest dobra ocena 7 znam się lepiej od cb

hercules38

Jesteś załosny. Takie osoby jak Ty nie powinny mieć dostępu do FW.

Frontsider

ahahaaha dobre a ty za kogo się uważasz chamie ty :D

hercules38

Napewno za kogoś kto zna się na filmach lepiej od Ciebie. Nawet po stylu w jakim piszesz widać, że jesteś tylko dzieciakiem.

Frontsider

aahahahah ty kretynie mam 24 lata a na filmach się ja znam lepiej od cb i nie tym tonem do mnie malolacie

hercules38

Kończę dyskusję amebo intelektualna. Nie widzę sensu w prowadzeniu dyskusji z takim bezmózgiem jak ty.

Frontsider

same debiile i dalny sa tu walic was

Frontsider

taki z cb znawca horrorów jak z koziej dupy traba jak można ocenic obecność 2 na 4 po 2 srronei dzwi na 3 lub 4 masz cos z glowa

hercules38

"Obecność 2" oceniłem patrząć przez pryzmat jedynki, która była dobrym filmem. Na tle pierwszej części dwójka wypada według mnie dużo gorzej. "Po tamtej stronie drzwi" był filmem z kolei bardzo słabym stąd adekwatna do tego faktu ocena. W dzisiejszych czasach bardzo trudno znaleźć dobry horror. Wszystko co teraz wychodzi w tym gatunku to niestety miernota i powie ci to każdy fan horroru a nawet samej kinematografii.

Jeśli chodzi o twoją osobę to jesteś typem człowieka, który ma wodę zamiast mózgu. Mogą ci wcisnąć największe gówno a ty i tak będziesz zachwycony. Nie potrafisz nawet złożyć prostego zdania a brak stosowania się przez ciebie nawet do podstawowych zasad inerpunkcji w wypowiedziach sprawia, że ciężko traktować cię poważnie, jednocześnie odnosząc wrażenie, że ma się do czynienia z dzieciakiem o IQ ameby, który ledwo skończył zerówkę. Polecam zakupić słownik, a dopiero później starać się wypowiadać na wszelkiego rodzaju forach.

Frontsider

dobra nie pierdziel ja jakos dużo horrorów znajduje dobrych mało jest słabych znaczy dużo więcej jesy takich na 7 8 niż na 3 4 nwm jak ty oceniasz jakos dziwnie ale tak się nie ocenia

hercules38

I właśnie przez takich ludzi jak ty większość filmów na Filmwebie ma zawyżoną ocenę. Jak widać masz małe oczekiwania wobec filmów, więc nawet największą kałkę potrafisz ocenić na 7/8. Spodziewałem się niezbyt inteligentnej odpowiedzi od ciebie i się nie zawiodłem.

Frontsider

gownaine filmy oceniam na 1 2 ale takich horrorów to mało slabe na 3 4 a te które zaslsuguja na 7 8 to dostają i nie pierdziel głupot bo oprócz strachu liczy się fabula klimat i dobry pomysl

hercules38

I mówi to osoba, która oceniła "Drag me to hell" na 8. Jeden z najbardziej kiczowatych i głupich horrorów jaki oglądałem.

Kończę dyskusję, bo konwersacja z tobą nie ma najmniejszego sensu. Kup słownik, twoje wypociny aż ciężko się czyta.

Frontsider

i co ze ocenil wrota do piekieł na 8 a na ile bucu miałem oc enic gowno się znasz smarkaty szczylu a mnie bd pouaczal gnojek

hercules38

Naucz się pisać.

Frontsider

umiem pisać i nie pyskuj do mnie

hercules38

Polemizowałbym.

Frontsider

ile ty możesz mieć lat

hercules38

Napewno więcej od ciebie patrząc na poziom inteligencji w wypowiedziach.

Frontsider

a mi się wydaje ze raczej nie wielu tak pieee-
rrdoooli ze więcej ma a ma mniej

hercules38

Odezwij się jak nauczysz się pisać.

Frontsider

wal się gilu z nosa

hercules38

Odezwij się jak nauczysz się pisać.

Frontsider

odezwij się jak się bd już znal na horrorach

hercules38

A ty idź oceniać filmy typu "Drag me to hell" na 10. Kończę dyskusję, bo sama rozmowa z tobą przez internet ogłupia. Nie chciałbym spotkać osoby tego pokroju w realu. Na szczęście takiego marginesu społecznego jak ty u mnie w mieście jest mało.

Frontsider

pisz po polsku glabie oceniłem go na tyle ile oceniłem bo jest na tyle dobry a ty się gowno znasz lamusie

hercules38

"Pisz po polsku"? I mówi to osoba nie stawiająca żadnych znaków interpunkcyjnych, rozpoczynająca zdanie z małej litery i nie stosująca polskich liter. Nie rób z siebie jeszcze większego pośmiewiska typie. Szkoda mi na ciebie czasu.

Frontsider

stosuje polskie litery gramatyka mało wazna maja być polskie słowa tumanie a nie angielskie wiec zamknij sie

hercules38

Zamknij już ryj, bo tego bełkotu się czytać nie da. Jesteś głupszy niż myslałem.

Frontsider

ciekawe czy tez bys tak pyskowal jak bym tb wycieral mate lumpie :D

Frontsider

ahahahaha koles ogl to nosferatu na yt przewijając i on ma być najlepszy horror o wampirach chyba cie cycki swedza :D nudny nic nie slychac co gadaja tylko jakies głupie napisy wystarczylo mi pare min by zobaczyć jaki jest slaby w porowananiu do wywiadu z wampirem czy Draculi nawet slaba ostatnia sekta i dracula 2 odrodzenie sa lepsze :D

hercules38

To jest film niemy i czarnobiały, bo tylko na to pozwalały warunki w owych czasach. Jesteś największym kretynem z jakim kiedykolwiek rozmawiałem.

Frontsider

wiem jaki jest ale jak jest glos to znaczy ze słowa tez mogly być po 1 po 2 takie filmy się inaczej ocenia ale i tak nie dorownuje tym najlepszym i pogódz się z tym

hercules38

Nowsze nie oznacza lepsze. Filmy tego typu wykreowały gatunek jakim jest horror. Gdyby nie one nie wiadomo jak dzisiejsze horrory by wyglądały. "Nosferatu- Symfonia Grozy", "Lśnienie", "Omen", "Psychoza"- to jest prawdziwe klasyki gatunku, doceniane tylko przez ludzi obeznanych w tym temacie, natomiastdiota taki jak ty przechodzi obok nich obojętnie. Naucz się w końcu ku rwa pisać, debilu.

Frontsider

ale omen i lśnienie to nie takie starocie jak nosferatu ogolnie to filmow z lat 20 30 czarnobialych i niemych nie ocenia i porównuje sie z tymi z lat gdzie juz to wszystko maja

hercules38

Sam zacząłeś ten Nosferatu porównywać do filmów współczesnych. Sam gubisz się w tym co piszesz.

Frontsider

bo napisałes smuta ze to najlepszy horror o wampirach

hercules38

Jesteś wyjątkowym kretynem. Po pierwsze- nie ja to napisałem. Po drugie "Nosferatu" mimo swoich lat niszczy takie gnioty jak "Dracula 2000" czy "Underworld", którego z kolei bardziej zaliczam do filmów akcji niż horroru.

Frontsider

po 1 dracula 2000 nie jest gniotem jest lepsza od nosferatu po 2 cepie underworld to horror w filmach akcji nei ma wampirow i wilkolakow to ze nie jest zbyt straszny to nic nie oznacza

hercules38

Jesteś kretynem.

Frontsider

sam jesteś kretynem na dodatek gowno znającym się na horrorach

hercules38

Kończę rozmowę. Wracaj do szkoły gimbusie.

Frontsider

ahahahhaha chętnie bym chciał się wrocic do gim cwelu ale nie mg

hercules38

Patrząc na poziom twojej inteligencji powiedziałbym, że jesteś w podstawówce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones