PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30700}

Nosferatu - symfonia grozy

Nosferatu, eine Symphonie des Grauens
7,7 33 910
ocen
7,7 10 1 33910
7,9 25
ocen krytyków
Nosferatu symfonia grozy
powrót do forum filmu Nosferatu - symfonia grozy

Taki tytuł powinien mieć ten film. Rozumiem, że strach to rzecz subiektywna i każdego straszy co
innego, ale nie wierzę, że ten "horror" kogoś straszył podczas oglądania. I do tego jeszcze niemy a
przecież bardzo często różne dźwięki najbardziej straszą w horrorze. Największa żenada jeżeli
chodzi o horror jaką nakręcono.

ocenił(a) film na 9
Andrzejek324

Nie wiem jak twoim zdaniem w tamtych czasach mieli nakręcić tak odjechany (wolę się nie wyrażać) horror z super efektami specjalnymi i dźwiękowymi, biorąc pod uwagę kinematografię w tamtych czasach. Nakręć lepszy film.. Poza tym to że ma w tytule: Symfonia grozy to nie znaczy, że masz się posrać ze strachu. Film ma przynajmniej dobry klimat, i wnioskuję, że nie jest dla każdego. Masz prawo wyrazić swoją opinię, i rozumiem, że film Ci się nie podoba, ale to co powypisywałeś mnie rozwaliło. ;o

Emila_Florek

Horror ma mnie przestraszyć niezależnie od daty jego nakręcenia, i nie chodzi wcale o efekty specjalne, bo doskonale wiem przecież, że w tamtych czasach ich nie było.

Andrzejek324

Ale ty głupi jesteś.

Leszy2

Post zgłoszony za nadużycie regulaminu.

Andrzejek324

Widzę, że moderatorzy, podzielają moje zdanie.

Leszy2

Nie chciało mi się zgłaszać na pomoc@filmweb.pl bo ostatnimi czasy żeby zablokowali jakiś post niezgodny z regulaminem trzeba wszystko tam zgłaszać.

użytkownik usunięty
Leszy2

Zgadzam się w 100%

użytkownik usunięty
Andrzejek324

W tamtych czasach nie było efektów specjalnych? Ja pier... Efekty to nietylko praca komputera.

ocenił(a) film na 10
Emila_Florek

Chciałem się wypowiedzieć, ale w sumie wypowiedź Emilii pokrywa się z moją opinią. Film nie dla wszystkich. To nie jest horrorowy blockbuster. Jest to film z czasów, gdy budowało się klimat innymi technikami niż teraz. Gra świateł, mimika, muzyka. Za kilkadziesiąt lat nie będą ludzi przerażały filmy, po który kolega Andrzej dziś nie może spać. Niedługo zacznie się jesień, a ja z przyjemnością, podczas długich chłodnych wieczorów, powrócę do takich klasyków jak Nosferatu: Symfonia Grozy, czy remake Herzoga. I jeszcze do Igraszek z Diabłem, ale to temat na inne forum. :D Pozdro :)

ocenił(a) film na 9
Andrzejek324

Patrząc na oceny z profilu widzę, że boisz się pewnie nawet głośniejszego pierdnięcia. 10ki dla filmów straszących jedynie ryczącą muzyką i komputerową gębą. Największe szmiry ostatnich lat, a między nimi Egzorcysta... to jest dopiero przerażające.

Freya_

Jeżeli 10 z mojego profilu to dla ciebie największe szmiry ostatnich lat to znaczy, że z głową masz coś nie w porządku. Po każdym z tych horrorów miałem problemy z zaśnięciem, straszyły mnie tak samo jak Egzorcysta czy Zemsta po latach.

ocenił(a) film na 9
Andrzejek324

No nie wiem, dla mnie po prostu te filmy polegają na jednym schemacie: cisza, ryk muzyki i wyskakująca morda. Scenariusz praktycznie niczym się nie różni w horrorach ostatniej dekady, wałkują to samo tylko w innej scenerii. Nie mówię, że Nosferatu ma kogoś przestraszyć, ale tamtych filmów jako straszne tym bardziej nie uznaję.

ocenił(a) film na 10
Andrzejek324

Ten film to prawdopodobnie najważniejszy horror w historii światowego kina. absolutne arcydzieło. Każdy lubi co innego, Jeden lubi kiedy krew hektolitrami wylewa się z ekranu - Tylko czy to na pewno jest horror? - inny ceni w filmie inteligencję twórcy. Ta sytuacja zachodzi tutaj. kiedy zagłębiam się w ten film za każdym razem ciarki przechodzą po moich plecach, bo jest to horror i to horror absolutnie genialny. Ten film wyznaczył dla horroru kierunek, którym posiłkowali się późniejsi twórcy. przykro mi,że nic a nic z tego nie zrozumiałeś. Masz problem chłopie.

sieciowiec652

"Ciarki przechodzą po moich plecach" A niby czego się w tym filmie można wystraszyć ja się pytam? Przecież to film o jakimś dwunożnym chrąszczu z odstającymi uszami, z niego się jedynia można śmiać. Ten film nie ma nic wspólnego z horrorem, podejrzewam, że nawet pięciolatka nie byłby w stanie wystraszyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones