PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30700}

Nosferatu - symfonia grozy

Nosferatu, eine Symphonie des Grauens
7,7 33 886
ocen
7,7 10 1 33886
7,9 25
ocen krytyków
Nosferatu symfonia grozy
powrót do forum filmu Nosferatu - symfonia grozy

Temu filmowi się należy pierwsza dziesiątka! To chyba najbardziej artystyczny horror w historii kina. I co z tego że czarno-biały i niemy? W tamtych latach ten film na pewno robił przeogromne wrażenie. I jest prekursorem całego gatunku horroru. Ten nastrój poetyckiej grozy jaki pojawia się w tym filmie jest unikatowy i nie do powtórzenia! Dzisiejsze horrory to już nie to samo.

użytkownik usunięty
Jamello

Ok zgodze sie - poetycka groza, unikalnosc, ale historyjka wątła. I tak powinien być conajmniej w 50

ocenił(a) film na 9

Właśnie "historyjka" była moim zdaniem najlepsza. Pełna niedopowiedzeń- po prostu groza!Film trzyma w napięciu. Prawdziwy horror a nie plastik Hollywood.

ocenił(a) film na 10
Jamello

W pełni się z tobą zgadzam Jamello. Prawdopodobnie to najlepsza i najbardziej mroczna wersja filmu o wampirach. Jeden z najlepszych horrorów w historii kina. Oglądałem go kilka razy i do dzisiaj ciarki mnie przechodzą. Arcydzieło niewątpliwie 10/10.

ocenił(a) film na 10
Jamello

Także ja zgadzam się z Jamello. Arcydzieło gatunku. Jeśli chodzi o Top świat to obawiam się, że to nie jest jedyny żart.

ocenił(a) film na 8
anonimowy

wcale nie jest prekursorem calego gatunku:/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones