PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10017555}
6,2 3 151
ocen
6,2 10 1 3151
5,4 11
ocen krytyków
O psie, który jeździł koleją
powrót do forum filmu O psie, który jeździł koleją

Well... Nie przypominam akurat sobie, by ta książka kończyła się HAPPY :P

kryst007

Bo to nie jest ekranizacja tylko adaptacja

Yandinka

Chyba miał*ś na myśli luźną adaptację, bo samo słowo ekranizacja i adaptacja to synonimy.
Adaptacje/Ekranizacje mogą tylko być wierne lub luźne.

ocenił(a) film na 8
Dubbingorozec

W zasadzie tak, bo właściwie nawet o każdej Opowieści wigiljnej mówią "adaptacja książki Dickensa", mimo iż prawie każda wersja jest bardzo wierna (może poza ostatnią, która pozwoliła sobie na więcej). W zasadzie nawet jeśli oficjalnie było takie rozróżnienie to w zasadzie nie istnieje w tym jak promowane są filmy czy rozmowach o nich.

ocenił(a) film na 1
Dubbingorozec

TO JEST LUŹNA ADAPTACJA? YO JEST TYLKO TEN SAM TYTUŁ I WSPOMNIENIE O ORYGINALNE POJAWIA SIĘ TYLKO RAZ

Pusty_

No i właśnie tym się cechują luźne adaptacje xD

kryst007

I ten happy and jest celnym pomysłem Twórców. Dzieci wychodzą z filmu uśmiechnięte, a nie spłakane z filmowym PTSD. Co do spójności książki i filmu, to akurat jestem na świeżo czytałam to z młodszym synkiem w poprzednim roku szkolnym. Moim zdaniem film oddaje ducha książki. Zdarzenia i postaci są w głównych punktach zbieżne. Tylko inny czas, inny kraj, bliższe to wszystko nam współczesnym.

mirror_mirror_filmaniak

Filmu jeszcze nie widziałem, ale może i faktycznie lepiej że nie ma finału jak książka, bo pamiętam że jako dziecko dość ciężko je przeżyłem...

ocenił(a) film na 9
froggerus

Właśnie wyszłam z kina, bardzo fajny i urocxny film ❤️

ocenił(a) film na 8
kryst007

to nie jest film na podstawie książki, ba w filmie wręcz istnieje książka "O psie który jeździł koleją" która stanowi inspirację by nazwać psa Lampo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones