PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=300636}

Obcy kontra Predator 2

AVPR: Aliens vs Predator - Requiem
5,2 44 920
ocen
5,2 10 1 44920
3,9 11
ocen krytyków
Obcy kontra Predator 2
powrót do forum filmu Obcy kontra Predator 2

Fajne zdjecie: http://www.bloody-disgusting.com/uploads/avp2011607.jpg

ocenił(a) film na 2
InowroclawskiWilk

No tak nie można linkować, więc wejdźcie tu http://img231.imageshack.us/my.php?image=avp2011607hw5.jpg

InowroclawskiWilk

Ej, naprawdę dobre zdjęcie... Jestem ciekaw filmu...

InowroclawskiWilk

Wlasciwie to dlaczego PredAlien mialby sie znacząco róznic od zwyklego Aliena? Czy Alien w 3 części był podobny do psa? (bo w 3 części hostem dla Aliena był właśnie ten czworonóg) Nie za bardzo, sierści nie zauważyłem.

Podobnie Xenomorphy zrodzone z ludzi nie były ich skrzyżowaniem. Skrzyżowanie człowieka z Alienem widzielismy w 4 części, z tym że była to sztucznie stworzona hybryda. Nie możemy zatem jednoznacznie stwierdzić jakim pochodzeniem charakteryzuje się Obcy widoczny na zdjęciu.

Alien to niezależny, osobny gatunek, i moim zdaniem to z jakiego hosta sie narodził nie ma dużego wpływu na jego wygląd.

ps. wizję PredAliena w wykonaniu Paula W.S. Andersona przemilczę..

ocenił(a) film na 7
InowroclawskiWilk

To jest predalien, czy tylko nowy wygląd alienom zafundowali? Zdjęcie bardzo klimatyczne.

LuQ_2

To jest PredAlien - raczej wątpię, że by chcieli majstrować przy wyglądzie Alienów. Jeśli mam być szczery, to inaczej go sobie wyobrażałem. Studio Foxa zapowiedziało, że będziemy zachwyceni jego wyglądem, a moje odczucia są raczej mieszane...

ocenił(a) film na 7
InowroclawskiWilk

O którą fotke wam chodzi?? Bo ja tu żadnego Predaliena niewidze...
Tam na tej fotce jest obcy z preadatorem ale predaliena niewidze...

Matt_19_

O tą fotkę chodzi... I tam jest PredAlien - przyjrzyj się uważniej i zobaczyć, że to nie jest zwykły Alien...

ocenił(a) film na 7
Nike

No co ty...skoro w wytwórni mówią że wygląd Predaliena nas zaskoczy....to widząc tą fotke niewidze w nim nic z predatora.

Matt_19_

Powiem, CI, że się z tobą całkowicie zgadzam... PredAlien miał powalić swoim wyglądem na kolana, a wygląda jak tuningowany Alien i nic więcej...

użytkownik usunięty
Nike

Ludzie, czy wam na głowy padło?
To jest najzywklejszy obcy, design oparty na tym z Aliens (z "Żeberkami" na głowie) nie ma tu żadnego prdaliena, który wyglądać będzie z pewnością inaczej (co widac choćby po końcówce AVP), zresztą predalien to w ogóle idiotyczny pomysł, a film pewni eteż taki będzie :P

To ja już sam nie wiem, co to ma być :P W każdym razie coś dziwnego :D

ocenił(a) film na 7

CZemu Predalien to idiotyczny pomysł??
Ludzie idą podstawą gry i myśle że dobrze robią.
Wszyscy więdzą co się stanie gdy obcy "zapłodni" człowieka,ale co wyjdzie z Predatora...Już choćby dlatego warto obejżeć ten film.

Chciałbym zauważyć, że Obcy dotychczas miał płaska połyskującą głowę, e teraz ma jakieś widoczne "żeberka" więc może będzie to jakaś hybryda z Predatorem... Choć ja nie widze w nim nic z Predatora.

ocenił(a) film na 7
Dextromethorphan

No to chyba drugiej części niewidziałeś skoro mówiż że takiego obcego niema.
Boże...

Matt_19_

Nie zdziwiłbym się gdyby downy które robią tem film uważały segmentowany łeb Obcego za ciekawe nawiązanie do serii. Paul nawet to że główną role w "AvP" gra kobieta nazwał nawiązaniem.

Ash_2

Ja, nie wiem! Co im się w oryginalnym wyglądzie Aliena nie podoba?! Czy nie mogliby pozostawić go tak jak był?! Źle było?!

--> Ash
Anderson, to kretyn, więc ja taki ruch uznałbym za przebłysk jago umysłu. Ech, szkoda gadać... :/

Nike

Wlasciwie to dlaczego PredAlien mialby sie znacząco róznic od zwyklego Aliena? Czy Alien w 3 części był podobny do psa? (bo w 3 części hostem dla Aliena był właśnie ten czworonóg) Nie za bardzo, sierści nie zauważyłem.

Podobnie Xenomorphy zrodzone z ludzi nie były ich skrzyżowaniem. Skrzyżowanie człowieka z Alienem widzielismy w 4 części, z tym że była to sztucznie stworzona hybryda. Nie możemy zatem jednoznacznie stwierdzić jakim pochodzeniem charakteryzuje się Obcy widoczny na zdjęciu.

Alien to niezależny, osobny gatunek, i moim zdaniem to z jakiego hosta sie narodził nie ma dużego wpływu na jego wygląd.

Swoją drogą wolę Aliena takiego jaki jest na zdjeciu (bardziej przypomina mechaniczny koncept Gigera) od tego jaszczura z AvP

ps. wizję PredAliena w wykonaniu Paula W.S. Andersona przemilczę..

ocenił(a) film na 7
zolmaster

A właśnie że obce miały coś z ludzi...np.uzębienie...jest podobne do ludzi.
Myśle że to zależy jaki obiekt zapłodni najmniejszy z obcych...taki wygląd będzie miała forma dorosła.
A to że w 4 była na końcu krzyżówka Obcego z Ripley to prawda...tyle że ich geny się całkowicie zmieszały dlatego tak ten obcy wyglądał...

Matt_19_

"A właśnie że obce miały coś z ludzi...np.uzębienie...jest podobne do ludzi."

Wiele stworzeń ma zęby, więc nie widzę nic szczególnego w tym, że Obcy z człowieka miał podobny stan uzębienia jak ludzie. Czy to że pies ma zęby oznacza, że przejął tę cechę od nas?


"A to że w 4 była na końcu krzyżówka Obcego z Ripley to prawda...tyle że ich geny się całkowicie zmieszały dlatego tak ten obcy wyglądał..."

Przecież właśnie to powiedziałem, krzyżówki mogą powstać tylko w wyniku sztucznego połączenia, normalnie Alieny nie przejmują cech swojego nosiciela.

ocenił(a) film na 7
zolmaster

Tak a jak w końcówce AvP z predatora wydostał się Predalien to już miał inne uzębienie...ponieważ zmienił się żywiciel.

Matt_19_

Paul Anderson to fan komiksów (PredAlien jest z komiksów), a komiksy nie ustalają kanonu. Śmiem zatem twierdzić że Anderson to cieć i jedyne co potrafi to skopać sprawę, zaś jego filmowy PredAlien to śmiech w trampkach

ocenił(a) film na 7
zolmaster

"Czy to że pies ma zęby oznacza, że przejął tę cechę od nas?"
Niewiem jak to rozumieć...a czy pies zapładnia człowieka a później rozrywa mu klatke piersiową??
Co za głupie stwierdzenie.!

Matt_19_

Uważasz że skoro Alien ma zęby to tylko dlatego że powstał z człowieka. I to jest właśnie głupie stwierdzenie. A porównałem je do psa żeby ci pokazać jak bezsensowne jest to co mówisz.

Niektóre gatunki mają podobne cechy do innych gatunków, tak jak pies i człowiek mają zęby, ale nie znaczy to że muszą mieć ze sobą coś wspólnego (nadążasz czy mam dalej tłumaczyć?), to po prostu wrodzone cechy i tyle. Dlatego to że Alien ma zęby nie musi być uwarunkowane tym, że człowiek który był jego nosicielem też je miał. Aż tak ciężko to zrozumieć?

Matt_19_

aha, i to było tzw pytanie retoryczne, spytaj się mamy co to znaczy..

Matt_19_

Swoją drogą twoja teoria co do przejmowania przez Aliena cech swojego nosiciela jest po prostu śmieszna. A co by Alien przejął np od krowy, gdyby była jego nosicielem? Wielkie cycki i mleko zamiast kwasu?

Xenomorph to odzielny gatunek, jak powiedziano w pierwszej części filmu: 'organizm doskonały', potrzebuje tylko żywiciela który dostarcza mu to co potrzebne aby osiągnąć dojrzałość (zapewne ciepło i pożywienie). Czy jak jesz kurczaka to rosną ci potem skrzydła? Aha, to też pytanie retoryczne, więc oszczędz sobie tekstów w stylu "Co za głupie stwierdzenie!"

zolmaster

Alien przejmuje tylko nie które cechy swojego żywiciela. W A3 Alien przypominał sowim kształtem psa, czyli przyjął jego cechę fizyczną: kształt. Ale cała zabawa jest w tym, że w A3 mamy Aliena który już ma rozwinięte kończyny, a AvP mamy Aleina, który dopiero wyszedł z żywiciela i nie ma jeszcze rozwiniętych kończyn, jego jedyna cechą fizyczną, którą przyjął od Predzia są szczęki - jak najbardziej charakterystyczne dla Predatora.

A co sierści, to jednak wątpię, żeby ona mogła rosnąć. A dlaczego? A tak na zdrowy rozsądek: jak cokolwiek mogło by rosnąć na zewnętrznym szkielecie? I tak jeszcze przy okazji: czy widziałem, żeby na Alienie, który wyszedł z człowieka rosły włosy na głowie :D

ocenił(a) film na 7
zolmaster

E koleś wyluzuj...widze że jakiś nadpobudliwy jesteś...licz do dziesięciu gdy coś cie zdenerwuje.
A wogóle te wszystkie komenty na temat żywiciel itp to takie gdybanie..

Matt_19_

Gdybyż przezywał taki stres... :D

Nike

...lepiej mieć ADHD niż inteligencję ameby na haju.

ocenił(a) film na 7
zolmaster

Hoho...widze że jesteś ostry w gębie...ale czy to wystarczy??
No nic,każdy jest odważny w internecie...

Matt_19_

jak chcesz pogadać osobiście to ja nie widze problemu. Skoro Ty jestes odwazny nie tylko w internecie to udowodnij to.

Swoją drogą to co napisales to najbardziej trywialna zagrywka na forum. Nie wiesz co odpisać to powiesz ze jestem mocny w gębie, ale tylko w internecie, bo i tak wiesz ze nie spotkamy sie w 'realu'. Chociaż kto wie, może faktycznie jestes pustym dresem, który swoje racje udowadnia tylko za pomocą pięści. Jak tak to szczerze współczuję...

ocenił(a) film na 7
zolmaster

Twoje współczucie jest ostatnią rzeczą którą chciałbym usłyszeć..tobie jest bardziej potrzebne...
Plis nieodpisuj już nic bo mam inne rzeczy do roboty niż kłucenie się z jakimś bachorem na forum...

Matt_19_

bachorem? chłopcze, ja mógłbym być Twoim ojcem (ale mnie pies na klatce schodowej wyprzedził)

BTW: miło jest popatrzeć co sie dzieje, gdy kolesiowi kończą sie argumenty i jedyne na co go stać to text w stylu: "nie chce mi sie z tobą gadać". Żałosne..

zolmaster

Sam jesteś żałosny...

Nike

"Sam jesteś żałosny..."

wow, jestem zdruzgotany tak dosadnym textem, od dzis chodze po ulicy tylko z papierową torbą na głowie, tak ciętej riposty już dawno nie slyszalem/czytalem :D


W sumie to w Twoim wieku tez rzucalem textami w stylu "sam jestes zalosny", "twoj stary" itp i myslalem ze jestem zaj*bisty, wiec rozumiem. Niestety, wyrosłem z tego..

i jak do tej pory to jedyne co potraficie, zamiast przyznać sie do błędu albo chociaz probowac poprzec swoje racje jakimis wiarygodnymi argumentami.

ocenił(a) film na 7
Nike

"Nike" Lepiej nieodpisuj na jego komenty bo zaczenie się do ciebie dowalać...a to tylko dlatego że ktoś się z jego przepuszczeniami niezgodził...
Ale niestety na fimwebie często się tacy zdarzają i trzeba sobie z tym radzić.

ocenił(a) film na 7
zolmaster

Ty jesteś żałosny..."argumenty mi się kończą??<lol2>
Mógłbyś być moim ojcem..gdybyś pedałem niebył...
Chłopcze do mnie pado...łaaa
I ty się dziwisz że niechce mi się na twoje posty odpisywać??
"Żałosne" <hahaha>

Matt_19_

"argumenty mi się kończą??"

a co, udowodnileś swoją opinie czy tylko ograniczyles sie do atakow na mnie? przeczytaj jeszcze raz wszystko (jesli umiesz oczywiscie) to pogadamy.. z tego co widze to jak na razie nie wspomniales nic o przejmowaniu cech hosta przez Aliena.. z tego wnoszę ze wymiękłeś i jedyne co teraz potrafisz to rzucać mięchem.


"gdybyś pedałem niebył"

jak rozumiem wiesz ze jestem pedałem bo sam nim jestes i potrafisz swego rozpoznać? nie stać cię na cos inteligentniejszego? (sorry, glupie pytanie..)


"Chłopcze do mnie pado...łaaa"

wliczając to 'pado...łaaa' czy co tam bełkoczesz, wszystkie Twoje wypowiedzi swiadczą o wątpliwej dojrzalosci psychicznej, stąd wnioskuję że pełnoletniości żeś jeszcze nie osiągnął i dlatego zwracam się do Ciebie chłopcze.

ocenił(a) film na 7
zolmaster

Przepraszam inteligencie...to się już więcej niepowtórzy!!
Jak tak dalej pójdzie to nikt na forum pisać niebędzie bo znajdą się tacy którzy wydrapią każdemu gardło byle tylko udowodnić swoje spostrzeżenie...sorki ale myśle że jesteś poprostu "niby" wykrztałconym psycholem.
KONIEC ROZMOWY:) I niepisz że mi się riposty kończą albo że miękne bo niebawią mnie takie nudne wymiany zdań.

Matt_19_

jak koniec rozmowy to nie pisz więcej i po sprawie, wszyscy będą zadowoleni, jednego mniej..

użytkownik usunięty
zolmaster

"Swoją drogą twoja teoria co do przejmowania przez Aliena cech swojego nosiciela jest po prostu śmieszna. A co by Alien przejął np od krowy, gdyby była jego nosicielem? Wielkie cycki i mleko zamiast kwasu? "


Swoją drogą w Alien 3 (wersji reżyserskiej) wyszedł z krowy i jakoś był identyczny z tym co wyszedł z psa. Dla mnie to też bzdura z tym przejmowaniem cech. Obcy w A3 to był jakiś inny typ - tzn o innej funkcji, jakiś strażnik królowej czy coś w tym stylu.

A predalien to bzdura i głupota :P

wow, więc jednak jest tu ktoś kto myśli logicznie :D

ocenił(a) film na 10

SiemkA Debile , kurde gadacie o głupich głupotach, pozwulcie , że wam przybliże jak to jest tak naprawde -- kiedy facehugger ( Dla nie kumatych ten pajaczek co się przkleja do twarzy ofiary )wpuszcza do środka ofiary obcego 'embion' i ten embion pobiera 50% DNA żywiciela dlatego tak wygląda obcy w 'obcy3' , wiem bo lubie ten film i te gierki związane z nimi . Dla mnie 'obcy4' był najwiekszą kaszaną ze całej seri o alienie , poprostu porażka . A predalien powinie wyglądać mniej więcej tak :
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:AvP2_P03_AYool.jpg

A jak chcecie sie czegoś dowiedzieć o Alienach i o poszczególnych formach , przedukajcie to :
http://avp.fpp.pl/?pl:pages:show:88:::

Peace Man

RastaArtMan

siemka debilu,

jakby Ci to powiedzieć... to filmy ustalają kanon, a nie jakieś pier...ne gierki, tudzież komiksy, więc ta stronka którą podaleś nie jest warta funta kłaków (przynajmniej jeśli chodzi o filmy..) To zdjęcie też jest z gry, więc z czym do ludzi, o wielki znawco..lmfao


ps. co to jest embion? (to nie literówka, 2 razy popelnileś ten błąd..)

użytkownik usunięty
Dextromethorphan

Obcy z "żeberkami" był już w drugiej części jakby ktoś nie wiedział.

użytkownik usunięty
Dextromethorphan

Obcy z żeberkami był już w części drugiej, czyżbyś jej nie widział ? O_o

InowroclawskiWilk

Ale wy jestescie malo spostrzegawczy i malo domyslni, O_o eh te dzieciaki. Jedynie Rasta napisal cos sensownego. Ale wersja predaliena komiksowa czy z gry nie musi byc wcale taka jak w filmie. I taka nie jest, gdyz na zdjeciu widzimy oprocz predatora wlasnie predaliena. YES YES YES to YESt PREDALIEN. Nie wyglada jak:

xenomorph-runner (50% malego zwierzecia 50% xenomorpha) zwiadowca, maly szybki, gładki leb - ALIEN 3;

xenomorph-praetorian (50% dna zywiciela 50% xenomorpha) straznik roju i krolowej, cos w rodzaju samotnego cichego zabojcy, gładki łeb - ALIEN 1, ALIEN 2, 4?, AvP;

xenomorph-queen (krolowa 50% xenomorpha 50% dna zywiciela) - ALIEN 2, ALIEN 4, AvP;

Newborn - mutant, czlowiek-obcy, straszny syf;

Byc moze 100% xenomorph to Space Jockey (http://en.wikipedia.org/wiki/Image:The_Space_Jockey.jpg) - projektant gatunku xenomorpha, ale to tylko moje przypuszczenia.

To cos na zdjeciu wyglada jak xenomorph-drone/warrior (50% dna zywiciela 50% xenomorpha) czyli zolnierz ("żeberka" na glowie) - ALIEN 2/4, AvP. Drone predalien; swiadczy o tym wyglad glowy, "czoła", szyi, barkow, łap, palcow, pazurow, szczek, charakterystycznych dla predatora takich jakby głaszczek szczękowych (jak ślepoki nie widzicie to moge jeszcze na zdjeciu zaznaczyc zolta obwodka). Dla upewnienia przyjrzyjcie sie jeszcze raz na to zdjecie ale rozjasnione, porownajcie z innymi wielcy znawcy obcego i predatora X-):
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=101ebb855e68f057
Taka jest wlasnie wizja predaliena w AvP2 nic na to nie poradzicie.

użytkownik usunięty
yerzoo

Stary - powiem krótko: pitolisz.

Powód - jeśli w tym filmie pojawi się predalien toz pewnością nie pokazaliby go na pierwszym wypuszczonym zdjęciu, bo takie rzeczy trzyma sie w tajemnicy jak najdłużej, a na zdjęciu jest tylko i wyłącznie podobny do tego z Aliens i nic więcej.

PS. tak samo jak i całe gadanie o 50% DNA żywiciela jest totalną bzdurą :P

yerzoo

cięzko coś wykumać z tego bełkotu no ale nic, życie..

nikt nie wie, jak wygląda predalien.. żadne gry ani komiksy Ci tego nie powiedzą. To filmy ustalają kanon (no, może poza AvP Andersona..)

Wnioski: nie wiem co to za rodzaj Xenomorpha i ty, yerzoo, też tego nie wiesz.. nikt nie wie i nie bedzie wiedział do momentu ukazania sie filmu. Dlatego przestan głosić że to co jest na zdjeciu to na 100% predalien. Może tak, może nie...

Zresztą, ja tam dalej uważam ze forma obcego nie zależy od żywiciela a ten cały predalien to jeden, wielki, byczy stolec (ang. bullshit). Wymysł głupich gierek i komiksów. Anderson był ich fanem, stąd AvP było takim gów.nem i dane nam było ujrzeć pod koniec filmu coś zupełnie niedorzecznego o nazwie predalien.

zolmaster

Po prostu Alien wygląda, tak jak sobie zażyczy Reżyser :P

Proste jak wy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones