PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=300636}

Obcy kontra Predator 2

AVPR: Aliens vs Predator - Requiem
5,2 44 920
ocen
5,2 10 1 44920
3,9 11
ocen krytyków
Obcy kontra Predator 2
powrót do forum filmu Obcy kontra Predator 2

Wiedziałem!!!

ocenił(a) film na 3

Że to tylko kwestia czasu, aby AvP2 powstało. Ja oczywiście jestem za. Fani na pewno się ucieszą a ja na pewno zasięgne po film.

Szajba

jacy fani, AvP ma jakichś fanów? Chyba do nich należysz jedynie ty, bo zarówno fani Obcego jak i Predatora nie wypowiadają sie pochlebnie o tym filmie. Coś mi się wydaje, że kontynuacja takiego gniotu nie przyniesie wysokich zysków złaknionym kasą producentom. Przypomina mi to pewien polski film "Gulczas, jak myślisz?", z jeszcze gorszym sequelem "Yyyrek - kosmiczna nominacja"

BSQ

Mądrala się znalazł. Film jest bardzo dobry i jeszcze ci daleko zeby go docenic (Oczywiscie jestem za tym ze Aliens to lepszy film).

Zajebisty_Spojrzeniem

Chętnie zobaczę tę część, bo inaczej by nie mogło być . . .
Na jakąś szczególną grę aktorska i fabułę nie liczę ale kostiumy i wszelkie efekty komputerowe mogą być ciekawie zrobione i myślę już nad tym filmem (tylko nie nad nędzną kinówką:)

ocenił(a) film na 3
BSQ

Masz mądralo http://www.filmweb.pl/Da,si%EA,ogl%B1da%E6%2C,ale...,-,4,10,temat,Topic,id=38683 0 [www.filmweb.pl/Da,si%EA ...]

P.S Twoje podejście do filmu jest idiotyczne. Filmu nie ma ale już jest „1”. Filmu nie ma ale już jest porównanie Gulczasa i Yrka.

Szajba

a mi sie AVP podobal... duzo czasu spedzilem tez nad gierka... moze dlatego.. klimacik spoczko... chetnie zobacze dwojke. wiadomo bylo ze powstanie chocby po tym jak konczy sie jedynka.. Predoalieny zawitaja:]
pozdro!!

BSQ

wiesz B'SHOP fani komiksu pewnie by chcieli częśc drugą pod warunkiem że będzie lepsza od jedynki (czytaj mroczniejsza... z lepszym scenariuszem).

A co do jedynki taka zła to ona nie była a i z komiksem jednak miała troche wspólnego. Aczkolwiek wole tak obce jak i predatorki osobno :)

Szajba

pewnie i powstanie bo niezle mozna na tym zarobic.
ale film to straszna nedza.fani komksu by go chcieli?
zalezy od fana moim zdaniem.
ja jestem przeciw.wystarcza mi obcy i predator oddzielnie.

Snaga_Przeklety

Podobała Wam się cześć pierwsza? Na prawde.? A co tam sięmogło niby podobać? Jak dla mnie jedyne co jest straszne w tym pseudo-dreszczowcu to to ,ze w ogóle powstał...

Szajba

AvP 1 był filmem, na który fani zarówno "Obcego" jak i "Predatora" czekali. Budżet wyniósł 60 mln$, reklama 35 mln$. Sam film zarobił 171,9 mln$. Dlaczego nie odnisół takiego sukcesu na jaki się spodziewali producenci? Sam scenariusz zapowiadał się bardzo ciekawie, efekty specjalne i wizualne bardzo dobre - choć nie rewelacyjne, słaba muzyka. W tej produkcji zabrakło charakterystycznego klimatu z filmu Ridley'a Scott'a lub James'a Cameron'a. Aktorzy, którzy zostali zatrudnieni są mało znani - i tu jest również błąd. Moim zdaniem powinno się zatrudnić do tego filmu aktorów mających wyrobioną markę- np. do roli głównej Jessicę Albę.
Na szczęście części II nie będzie reżyserował Paul W. S. Anderson. Oficjalnie nie ma jeszcze podanego reżysera. Ja osobiście słyszałem "pogłoski", że być może podejmie to wyzwanie Ridley Scott - ale mówie raz jeszcze to sa na razie "pogłoski". Tym razem wytwórnia 20th... powinna wyłożyć więcej pieniążków na sam film, a nie na reklamę. Powinno się zatrudnić znanych aktorów, a co najważniejsze powinno się zrobibć film dłuższy w granicach 130 - 150 minut, ponieważ w części I 97 minut nie wystarczyło na dokładne pokazanie postaci Obcego i Predatora. A co w I części najdziwniejsze??? Oczywiście sojusz człowieka z Predatorem... Jest to kompletna porażka. Przecież w Oryginalnym Predatorze ten zabił wszystkich oprócz Arniego :-)
I tak czekam z niecierpliwością.

richard__riddick

Ten sojusz to nie byl az taki beznadziejny pomysl. Predatory to przeciez istoty rozumne i w syt. beznadziejnej pewnie doceniaja wszelka pomoc, z reszta np. pod koniec Predatora II (jakkolwiek oceniacie film) pokazane jest ze potrafiacych im sprostac traktuja z szacukniem, wiec czemu nie sojusz? Pozdrawiam i licze ze AvP II to bedzie (przynajmniej) dobry film.

richard__riddick

"A co w I części najdziwniejsze??? Oczywiście sojusz człowieka z Predatorem..."

Miałeś Ty przed oczami jakikolwiek komiks z serii AvP ?? bo ja miałem i tam sojusz Predator człowiek (choćby tylko człowiek wystawiony jako mięso armatnie) był na porzadku dziennym.

Zresztą Predator nie wybije najpierw słabych ludzi żeby wszystkie Obce polowały na Niego. Ale jak już to uzyje ich i zastawi pułapke. (Swoją droga w komiksie był bodajże i normalny sojusz między Nimi)

Predator w 1 filmie wybił prawie wszystkich bo ludzie stanowili dla niego główne zagrożenie :) i tak miał sie sprawdzić. Młode predatorki w AvP za główny cel miały Obce a nie jakichś tam słabeuszy co sie nazywają ziemianie :)

Szajba

AvP dla mnie był zwykłym filmem akcji z dużą ilością efektów. Tyle. Samo "Alien" w nazwie powinno zobowiązywać. Film z takim tytułem powinien być chociaż troszkę owiany grozą. A strach towarzyszył tylko pierwszej części. I trochę drugiej. Następne części to tylko zbijanie kasy. Podobał mi się Alien i Predator. Reszta to zwykłe "bum, trach, bum". No, ale są gorsze filmy. Np. Doom.

ocenił(a) film na 3
Zdenio

A ja powiem tak - prawdziwych fanów Predatora i Obcego ten film nie mógł zawieść - oni wiedzieli, że to już napewno nie będzie to samo co za Scotta, Camerona czy McTiernana. Jeśli mówią inaczej, to znaczy, że są słomianymi fanami tych dwóch kultowych postaci/potworów.
Ja osobiście miło spędziłem czas przy tym filmie, choć czasami rzeczywiście wiało tandetą, komerchą i głupotą - słabe 7/10.

opoz

Mnie AvP trochę rozczarował, fabuła trochę nudnawa. Jakakolwiek by druga część nie była i tak jako fan predatora chętnie obejrzę. Zwłaszcza, że o predatorze trochę mniej filmów niż o obcym. Wiadomo że kolejne części obu gatunków nie będą rewelacyjne ale mogłyby powstać kolejne...

wodzu102

Taka fabuła w AvP1 to by jedynie mogła pasowac do jednego epizodu serialowego jak Stargate.

ocenił(a) film na 3
Zajebisty_Spojrzeniem

No fabuła była straszna efekty wporzo ale muza wole nikomentować
Zamało scen walki obcy vs predator wszystko zostało pokazane w trailerach cała walka :/ a w kinie tylko czekałem na starcia tych 2 ras a tu kapa. No i ten sojusz wiem ze w komiksie tez był ale kurna tu to byłą przesada kurna braterska miłość predatora i głównej bohaterki.
W tym filmie trzeba lepszych aktorów a nie zatrudnili najtaniej jak szło znaną twarz z obcego mam na myśli Bishopa i kurna chepii ze ktoś z obcego pojawił sie w filmie no miejmy nadzieje że w 2 pokażą ojczystą planete Predatoró bo w A4 będzie obca obcych pokazana ;)

say_2

AvP to jedna wielka gówniana produkcja, która zostało tylko i wyłącznie zrobiona dla pieniędzy...miliony ludzi poszło do kin aby zobaczyć jedno z największych starć, zapewne to co ujżeli pozostanie im do końca życia w pamięci - ALE DNO!!!
Sam na film czekałem z wielką niecierpliwością...
Anderson zakpił sobie...w AvP brakuje wszystkiego:
-gdzie jest ten klimat? wogóle go nie było czuć...
-fabuła denna...
-muzyka...tu bolało mocno...SŁABA!!!
-pojedynki...hahaha ależ ich było dużo i w dodatku jakie ciekawe, normalnie power rangers ;]
-już nie wspomne o błędach w filmie...
-sojusz predatora z człowiekiem, ok może i to było w komiksie ale w filmie przedstawione to było sztucznie i śmiesznie, wielka miłość...mogliby się jeszcze podupić na statku kosmicznym :|
-predator, sam predator, jak on się zachowywał, jak sie poruszał, jedna wielka kupa złomu która idzie przed siebie...a przecież to był łowca starannie dobierał sobie ofiary, poruszał się zwinnie, skakał po drzewach, wyczuwał ruch przeciwnika...
-zrobienie tarczy z górczej części głowy aliena i "dzidy" z ogona było bardzo ZŁE i śmieszne(dziwne że kwas wypalal dziury nawet w zbroi predatora a rączki głównej bohaterki zostały nienaruszone)...
-wróce jeszcze do starć...predator ledwo co dawał rade obcemu...natomiast mega super bohaterka siekała ich równo aż tryskało, niczym himen...
-aktorzy...bardzo słaba ta obsada...wyjątkowo...gra niektórych z nich sztucznie wypadała...
Jeżeli AvP2 ma wyjść to z pewnością za niego powinien się kto inny wziąść, ktoś odpowiedzialny z głową...to ma być mocny film, a nie widowisko dla 12-latków(takim to się napewno podobał, ważne żeby się tylko tłukli:/) MUSI być FABUŁA I KLIMAT!!!
Mimo tego kasete z tym film kupiłem...w Tesco w mega promocji za 9,99zł ciekawe czemu tak tanio? odpowiedz zapewne znacie sami...
Niedawno widziałem "amatorską" produkcje pod tytułem Batman Dead End, gdy porównam to z AvP to się płakać chce...BDE wypada pod każdym względem lepiej, film trwa zaledwie osiem minut, ale jest zajebisty...może temu kolesiowi(Sandy Connolla, sorry jak przekręciłem) dać szanse???
AvP2 powinien zresztą być zrobiony dla widzów i fanów a nie dla kasy...zreszta teraz to chyba wszystko robią dla kasy :/ :/
Pozdrawiam....

V69

Prawidłowe imię i nazwisko brzmi: Sandy Collora, przepraszam za przekręt:P

ocenił(a) film na 2
V69

Twoj wcześniejszy wpis- nic dodać nic ując. Ten filmik z batmanem jest po prostu zajebisty! W przeciwieństwie do AvP czuć klimat predatora. Na jedynke AvP czekałe tak ze nie mogłem usiedzieć w miejscu. No cóż może wolno się uczę bo na dwójkę czekam teraz tak samo.
Zapraszam do mnie!!! Organizuję tam dość ciekawy konkurs!

ocenił(a) film na 4
Szajba

Mi sie AvP podobał. Efekty bardzo dobre. Nie mogę się doczekać 2 cześci. Tylko ciekawe gdzie będzie rozgrywała się akcja??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones