PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107555}

Obcy kontra Predator

AVP: Alien vs. Predator
6,0 80 935
ocen
6,0 10 1 80935
4,1 12
ocen krytyków
Obcy kontra Predator
powrót do forum filmu Obcy kontra Predator

Pomysł na zrobienie filmu z Predatorem i Obcym od początku wydawał mi się trudny do zrealizowania. Jeśli już ktoś miał się za niego zabrać, to powinien nim być reżyser z wizją, talentem i pomysłami. A takim zapewne twórcą nie jest Paul Anderson. Kiedy dowiedziałem się, że to on wyrezyseruje "AvP", moje zainteresowanie tym obrazem drastycznie zmalało. Obejrzałem film bez większych oczekiwań, więc trudno powiedzieć, abym był wkurzony jego marnym poziomem. Ale po seansie i tak miałem żal, że za tak ciekawy obraz wziął się podrzędny wyrobnik i fan gier komputerowych a nie jakiś zdolny gość z konkretnymi pomysłami. Film okazał się oczywiście słabiutki, nielogiczny (zwłaszcza założenie, że Predatorzy zaatakowali ziemię kilka tysięcy lat temu i kazali ludziom składać ofiary) i kompletnie niewciągający. Kilka scen walk obu gatunków kosmitów też nie zachwyca. Fani Obcego i Predatora powinni być obrażeni na twórców tego gniota, że ci w tak bezczelny sposób chcieli zarobić na ukochanych przez tych pierwszych bohaterach. Zaś o reakcji fanów bardziej ambitnego science-fiction wolę w ogóle nie wspominać. Bo też i pierwszy "Obcy" był kamieniem milowym w tym gatunku, choć bardzo inteligentnym filmem on również nie był, ale miał to, czego "AvP" brakuje; styl, wizualną perfekcję, grozę i świetnych aktorów. A tego supernowoczesne efekty CGI nie są w stanie nadrobić.

ocenił(a) film na 10
quentin10

Film jest dobry. A co do logiki... predzie zawsze byli na ziemi. Nie oglądałes chyba predatora (motyw z dżungli, kiedy kobieta mówi, że zawsze w gorące lato gineli ludzie, motyw z zabytkowym pistoletem) więc ten motyw jest jak najbardziej na miejscu. już nie powiem, że wystarczy poczytać komiks...
Co do ofiar, to musieli byż żywiciele dla obcych.
Widać, że do fanów gatunku nie należysz :)

ocenił(a) film na 2
Raven

Bo niby czemu mam być fanem jakiegoś kosmity?:P Owszem, pierwszy Predator był niezłym kawałkiem kina akcji i dobrze się go ogląda, ale nic więcej, bo nie widzę powodów żeby się tym zachwycać. Natomiast "AvP" to przykład kina w bardzo złym guście. A skoro powiedziałeś, że Predatorzy atakowali tylko tam, gdzie klimat jest ciepły, to nie rozumiem, czemu tutaj walczyli z obcymi na Antarktydzie?! Czyżby tempetatura -50 była w mniemaniu tych łowców bardzo wysoka? Buhaha. Widać też, jakim nieudolnym kopistą jest Anderson; najwyraźniej z tej Murzynki chciał zrobić bohaterkę w stylu Ellen Ripley, ale wyszło mu to koszmarnie nijak. Bo też i trudno znaleźć aktorkę o takiej charyzmie jak Sigourney Weawer. A kończąc moją ripostę, powiem Ci, że na 100% nie wybiorę się na sequel tych tępych wypocin filmowca o talencie muchy obskakującej każde gówno.

ocenił(a) film na 7
quentin10

Użyj mózgu, to zrozumiesz

ocenił(a) film na 7
Mat3uszzz

Dobre! :))))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones