PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547450}

Oczy Julii

Los Ojos de Julia
6,4 41 741
ocen
6,4 10 1 41741
Oczy Julii
powrót do forum filmu Oczy Julii

Bełkot...

ocenił(a) film na 4

... na dodatek nudny jak flaki z olejem (jeśli jestem bliska zaśnięcia na filmie z gatunku horror/thriller, to coś musi być nie tak). Porównywanie z "Labiryntem Fauna" czy "Sierocińcem" uważam za mocno chybione - tamte filmy (choć może też nie arcydzieła kinematografii, ale raczej na pewno wybitne w swoim gatunku) wyróżniały się przede wszystkim tzw. Drugim Dnem, czyli przesłaniem, które wyzierało zza baśniowo-fantastyczno-thrillerowej konwencji. I to przesłanie nie było tak płytkie, jak tu. Bo tu mamy coś żałośnie banalnego (i pompatycznego - na scenie w kostnicy i "kosmosie w oczach" wręcz się śmiałam). Ani mnie to nie przestraszyło, ani nie powaliło "głębią psychologiczną". Ale możliwe, że na osobach, które łatwo dają się przestraszyć w kinie, zrobi wrażenie.

ocenił(a) film na 8
magdalith

Cóż, nie zgodzę się z Tobą, bo pomimo niedociągnięć w scenariuszu, film się świetnie ogląda i przede wszystkim kilkukrotnie jesteśmy zaskoczeni, a to jest w filmie najważniejsze :))
Chociaż faktycznie, porównanie z ww. przez Ciebie filmami chybione, ale pomysł filmu naprawdę fajny i realizacja też niczego sobie.... ja osobiście uważam za chybione obsadzenie Belen Ruedy w głównej roli... dość przeciętna aktorka.

ocenił(a) film na 4
pnkkworker

Ja miałam wrażenie, że z tym zaskakiwaniem tutaj troszkę przedobrzono. To jest fajny (i raczej niezbędny) zabieg w tego typu filmach, ale tu tych "zaskoków" było chyba o kilka za dużo. Przy babci, która powala Julię miałam już raczej dosyć ;)
No właśnie... teoretycznie widzę, że ten film jest "fajnie nakręcony" (chociaż te zdjęcia i niektóre zabiegi wydały mi się trochę ograne i kalkowane skąd popadnie, ale może o tym zmilczę), tylko mam tę wadę, że oglądam głównie za pomocą rozumu, i jak mi coś nie pasuje w warstwie fabularno-logicznej, to żadne zabiegi artystyczne nie pomogą ;) A tutaj przede wszystkim się nudziłam.

ocenił(a) film na 10
pnkkworker

no bez przesady, tym "dość przeciętna aktorka" za rolę w tym filmie dostała nominacje do nagrody Goya, hiszpańskiego odpowiednika Oskarów

ocenił(a) film na 8
lily1991

Może nie mieli kogo nominować ;-)
Jakoś mi ona do filmu nie pasowała ;)

Magdalith - ale co Ci właściwie nie pasowało w warstwie fabularno-logicznej? Wszystko tu było dość logiczne, pomimo mnogości wątków ciężko było się zagubić w historii i za to największy plus :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones