PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547450}

Oczy Julii

Los Ojos de Julia
6,4 41 729
ocen
6,4 10 1 41729
Oczy Julii
powrót do forum filmu Oczy Julii

Film nie jest zły, jak dla mnie, ale też nie rewelacyjny - jakieś 5,6/10. Kierowana modą na to co nie amerykańskie, umościłam sobie wygodne miejsce przed ekranem, zestaw napoi i przekąsek, co by nie przerywać seansu, a tu - małe rozczarowanie.
Zastanawiam się, skąd się bierze zachwyt nad tą produkcją. Czy to czasem nie jest tak, że przyzwyczailiśmy się do sposobów straszenia i atmosfery, jaka panuje w amerykańskich filmach grozy, i wszystko to, co posiada trochę inny, świeższy dla nas klimat od razu oceniane jest wyżej. Ale tylko dlatego, że jest inne, a nie lepsze. Czy, jak byśmy przez lata oglądali tylko produkcje hiszpańskie (czy też koreańskie, czy skandynawskie) i nagle było nam dane zobaczyć średniej klasy horror amerykański, to nie okrzyknęlibyśmy go genialnym?

ocenił(a) film na 8

Tylko aczkolwiek to nie jest horror. Nie wiem skąd się wzieły te pomysły z horrorem. Mi nie przeszło przez mysl ogladajac ten film, ze to horror. O wiele lepszy od typowych amerykanskich produkcji. Gdzie w podobnym filmie było by mase rozlanej krwi. W tym filmie nie wiele bylo tego, bezprzesadzania. Dla mnie to jest na plus. Mozliwe, ze cos w tym jest jak cos sie pojawi innego niz do tej pory się oglada. To nawet starajac sie obiektywny to ocenic to ocena idzie w gore. A ja lubie nie co inne filmy. Podobało mi film Skóra, w ktorej zyje. Nie co dziwny był. Cos podobne do Pachnidla. No lecz nie podobne. Podobienstwo bylo takie ze to co robil glowny bohater było nie etyczne, odrazajace, obrzydzajace. Reszta to zupelnie inna historia. Zakonczenie w obu filmach zaskakuje. Przejadly ludzia sie produkcje amerykanskie. Gdyby było jakies rownomierne pojawianie sie produkcji z roznych krajow, to zupelnie innaczej by wygladala opinia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones