PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547450}

Oczy Julii

Los Ojos de Julia
6,4 41 729
ocen
6,4 10 1 41729
Oczy Julii
powrót do forum filmu Oczy Julii

Tajemnica i ciemność...

użytkownik usunięty

Film grozy to bardzo wymagający gatunek, cienka linia pomiędzy totalnym kiczem a czymś genialnym. Hiszpanie mają smykałkę. I tak jest tu. Tajemnica, ciemność, niewidzialni ludzie, ci którzy widzą więcej, ci którzy nie chcą widzieć, ci którzy chcą a nie mogą. Skomplikowane? Nie, trzeba po prostu chcieć. Polecam!

ocenił(a) film na 8

coś jest na rzeczy, że gdy sięgam po hiszpański horror wiem, że nie będzie to oklepana amerykańska sieczka z grupą durnych nastolatków którzy jadą na jakieś zadupie/przez zadupie (czytaj: las, bagna, pustynia, opuszczony dom/hotel/zamek/bunkier, jezioro, opuszczone miasto/wiocha itp) i tam ich ściga i pojedynczo eliminuje jakieś zło (czyt: kanibal, mutant, kazirodcza rodzina, psychopata, wilkołak, wampir, zjawa, topielec itp). Właśnie za umiejętne wyważenie nastroju i grozy przy jednoczesnym uniknięciu kiczu i odtwarzaniu w nieskończoność durnych schematów należą się Hiszpanom BRAWA! Oczy Julii arcydziełem nie są (miejscami jest nawet nudnawy) ale generalnie nie idzie się przyczepić 8/10
PS: coś czułem, że ten opiekun pewnie się tasuje przy tych niewidomych laskach :P
PS 2: mam przeczucie, że gdyby ten film zrobili amerykanie to w końcu wyszedłby z tego tasiemiec w postaci Piły czy coś w ten deseń :P

Sadam_filmweb

Rada na przyszłość: najpierw myśl, potem pisz.
"oklepana amerykańska sieczka z grupą durnych nastolatków........." Słyszałeś o czymś takim jak Slasher? Może cię zaskoczę, ale to co opisałeś to jeden z gatunków horroru, który też ma swoich fanów.
Hiszpanie mają smykałkę do horrorów, ale ile tych horrorów powstało? 5? 10? I na tym kończy się ich dobytek filmowy. Ciekawe, że prawie w każdym rankingu horrorów cała czołowka to filmy z usa. Wiadomo każdy ma swoje upodobania, ale na ten moment hiszpania jest jeszcze daleko za usa i japonią.
PS. akurat Oczy Julii nie jest zbyt dobrym filmem i wcale nie jest jakiś niepowtarzalny, a raczej nudnawy, więc nie ma się co tak zachwycać.

ocenił(a) film na 8
tokyo 666

faktycznie jest się nad czym namyślać, żeby stwierdzić, że tak zwane Slashery to nic więcej niż tylko jak już wspomniałem wcześniej "oklepana amerykańska sieczka z grupą durnych nastolatków" Też się tym podniecałem jak miałem 15 lat ale z wiekiem człowiek oczekuje czegoś więcej od filmu grozy niż tylko wymyślnych i wyrafininowanych sposobów uśmiercania i obcinania kończyn durnym nastolatkom dokonywanych przez stwory typu kanibal, mutant, kazirodcza rodzina, psychopata, wilkołak, wampir itp. Ile jest horrorów hiszpańskich? A nie wiem. Wiem tylko, że nie walą już takiej oklepanej nudy jak jankesi. Scenariusze (jeśli wogóle można to tak nazwać) do tych krwawych jatek wymyślić mogę po tuzinie na jednej posiadówie w WC, ale nastraszyć kogoś filmem w którym jest coś więcej niż tylko flaki lub sranie (vide: Human Centipede) to już jest wyższa półka i za to jak wspomniałem należą się Hiszpanom brawa! PS wolę 10 filmów z których wszystkie są dobre niż sto w których 20 jest dobrych więc nie wiem po co te porównania ilościowe...

ocenił(a) film na 5
Sadam_filmweb

Dyskusja z gatunku: co jest lepsze, jabłko czy banan?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones