PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=547450}

Oczy Julii

Los Ojos de Julia
6,4 41 729
ocen
6,4 10 1 41729
Oczy Julii
powrót do forum filmu Oczy Julii

... bo chyba czegoś w tym filmie nie rozumiem. Dlaczego Angel tak bał się ludzi, którzy na niego patrzą? Spodziewałam się, że będzie poparzony, oblany kwasem czy czymś ale nie tego. Owszem - może to, że był NORMALNY czyniło go niewidocznym, ale czegoś mi w tym filmie zabrakło...

adka_nadka

chodziło o to że przez całe swoje życie sądził że jest niewidzialny (prawdopodobnie matka m u to wmówiła ,) że tylko osoby niewidomę go widzą. był tak zrozpaczony i zaskoczony że go widzą inni ludzie ...chociaż kiedy nie wiedział dokładnie czy julia jest slepa czy nie i kiedy sie dowiedzial ze nie to jakos sie tym nie przejął.... matka chyba mu wmowila ze ludzie ktorzy widzą są źli... tak chyba... to było w tym filmie właśnie trochę nieczytelne. ale podobało mi sie że kiedy julia nic nie widziała to twarzy aktoró też nie pokazywała kamera....mi również czegoś jednak zabrakło,,,,

3ilona

o ludzie. Przecież tam nie chodziło wcale o dosłowne "nie widzenie" tego Angela, tylko o wymiar psychologiczny bycia zauważanym. Matka Angela wmówiła mu, że jest nikim bez niej, nie że jest "niewidzialny" tylko niezauważalny dla innych (olewany po prostu : p). W ten sposób chciała zatrzymać go przy sobie. Jeśli chodzi o aspekt ludzi niewidomych - nie chodzi o to, że tylko oni dosłownie go widzą, ale o to, że jedynie dla nich był zauważalny w tym sensie, że był dla nich głosem, oczami, rękami, które ich prowadziły - pomagając im normalnie żyć stał się dla nich zauważalny jako osoba. Angel nie był zrozpaczony ani zaskoczony tym, że inni ludzie go widzą, ale tym, że koncentrują całą uwagę i patrzą na niego, do czego nie przywykł - przywykł do życia jak cień.

liz_ard

no super, masz 100% rację! Po prostu pominęłam fragment o matce, która mu to powtarzała. Dzięki wielkie!:)

ocenił(a) film na 9
adka_nadka

no bo juz mialem sie rozpisac ale zrobił /zrobiła to bdb liz_ard łap soga hehe lol

MatiNalbor

SOG - suma otrzymanych głosów. Jak można komuś dać tego soga? Przecież to bezsensowne. Można dać co najwyżej punkt, oddać głos na kogoś, ale nie daje się sumy. Jakiś jełop wymyślił takie ocenianie, a ludzie podchwycili nie zastanawiając się w ogóle, że to nie ma sensu. Szanujmy język polski :/

ocenił(a) film na 9
vbazyl

nie irytuj sie tak wrzuc na luz:D

użytkownik usunięty
MatiNalbor

A ja nie zrozumiałam jak to wyszło z tym jej mężem. Taki mały gnój jak Iwan ( czy jak mu tam było ) zmusił go niby do napisania listu i popełnienia samobójstwa?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones