PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=385348}

Oddech

Soom
7,0 1 791
ocen
7,0 10 1 1791
Oddech
powrót do forum filmu Oddech

Czegoś brakuje?

ocenił(a) film na 8

Heh.. może część z Was, chce mnie już ostro krytykować czytając tytuł tego tematu, że czegoś tej produkcji brakuje.. heh nic z tych rzeczy ;)
Otóż, już po obejrzeniu natknąłem się na screen -
http://gfx1.fdb.pl/1/3/6/13690/13690_320x170?1195911805
Na którym widać męża, żonę i więźnia, a (bynajmniej w mojej wersji filmu) takiej sceny nie ma. Co gorsze (!) nawet nie wiem w którym momencie filmu powinna znajdować się ta scena, no i parę innych też brakuje.. ktoś może pamięta ten urywek, lub dysponuję własną kopią filmu?

jappkowy

W zasadzie zawsze po nakręceniu filmu, pewne sceny są usuwane lub nagrywa się więcej ujęć tej samej sceny, by potem móc wybrać najlepszą. Screen, który ukazuje małżeństwo i skazańca pochodzi z innego zakończenia. (Mam The making of na DVD)

ocenił(a) film na 8
Gacek07

A wiesz może, gdzie mogę znaleźć to alternatywne zakończenie?

jappkowy

Jego filmy już chyba takie są. Widziałem kilka i zawsze komuś czegoś brakuje:D Osobiście sądzę, że reżyser sam wycina z czasem niektóre sceny... Czemu? Jeśli się odpowiednio zaangażujesz intelektualnie w film to zobaczysz, że w pewnych momentach powinny być pewne sceny, których nie ma. Ale one są...

jappkowy

ja mam wydanie dvd od SPInka i nie ma w nim rzeczywiście takiej sceny.
Kijowo właśnie, że na dvd nie ma nic poza filmem (dostępu do scen i katalogu dvd oczywiście nie licze)
Na okładce, w dziale "dodatki", dumnie widnieje "bezpośredni dostęp do 12 scen". Normalnie śmiech na sali. Ale mi dodatki...

Co do samego filmu... średnio mi podszedł. Też w klimatach więziennych jak "Pusty Dom", ale w moim odczuciu dużo gorszy od niego... Szczerze mówiąc trochę sie zawiodłem.
W zasadzie najlepsza była końcówka.

Główna aktorka, mi się nie spodobała; Reszta aktorów całkiem niezła.

Gacek07, jakie jest to alternatywne zakończenie?

ocenił(a) film na 7
matix87

Dokładnie, na allegro przy przedmiocie pisało "wersja kolekcjonersk" (dvd od SPInka)
K@%%# w czym się jej kolekcjonerskość zawiera? Chyba w dodanym katalogu dvd. Śmiać się czy płakać?
btw. film bardzo interesujący.

Remus1000

jeżeli masz to wydanie co ja (stwierdzam ze zdjecia na allegro), to ono nie jest kolekcjonerskie.
Nic na opakowaniu, ani na płycie nie pisze aby było inaczej. Jest to zwykłe wydanie w kartonowym opakowaniu.
Ja za nie zapłaciłem jakieś 10zł w Tesco. Na allegro widze, że kosztuje 40zł. Kupiłem w ciemno, ale żałuje bo film mi się nie spodobał.

Jeśli ten/ci z allegro sprzedają jako wersję kolekcjonerską to jest to zwyczajne kłamstwo i trzeba wystawić negatywa i może zgłosić Allegro (???), że aukcja jest niezgodna z opisem, przez co sprzedawca oszukuje klientów, mało tego każe sobie płacić 40 zł za to zwykłe wydanie.
tu jest link ze strony SPI i nic nie piszą aby było to kolekcjonerskie wydanie
http://spi.pl/dvd/archiwum/292/ODDECH

ocenił(a) film na 7
matix87

No wałek w aukcji ;/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones