PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10697}

Odmieniec

The Other
6,0 283
oceny
6,0 10 1 283
Odmieniec
powrót do forum filmu Odmieniec

Twins of Evil

ocenił(a) film na 4

Nie czytałem oryginalnej, debiutanckiej powieści Toma Tryona, na której podstawie jest film, ale zdaje się on być jej koślawym streszczeniem. Chaotyczna budowa, spora liczba postaci o których zaledwie wspomniano oraz niechronologiczna kompozycja, tylko na to wskazują. Nie ma jednak co ukrywać- nawet jeżeli sam pomysł był świeży, to wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

Podstawowa sprawa- oznaczę temat jako spoiler, ale nie wiem po co- kim jest Holland można się domyślić od razu. Reżyser nie potrafił zachować aury tajemnicy i przedstawić spraw, tak byśmy wciąż mniemali że brat głównego bohatera żyje. Od początku wiedziałem że jest tylko wyobrażeniem. Film stracił więc główną broń, którą jak podejrzewam miała książka- nie miał zaskakującej puenty.

Do tego rozciągnięty do granic możliwości początek wcale nie gra na korzyść "Odmieńca". To na prawdę "magiczny film"- zasnąłem na nim 3 razy, oglądając go w środku dnia. Czyli w zasadzie powtarzam seans już od 2 tygodni. Niewiele się dzieje w pierwszej połowie tej opowieści. Możemy zaobserwować głównie zabawy małego chłopca na wsi. Mało przemyślane jak na mroczny thriller, z elementami parapsychologicznymi. Zwłaszcza że nie widzę by dłużyzny czemuś służyły.

Zalety są. Jest ich nawet sporo i wydaje mi się że gdyby większy budżet i lepszy montaż, mogło by wyjść z tego coś na prawdę ciekawego. Bo klimat, oraz mroczna muzyka świetnie tworzą nastrój. Bracia Udvarnoky są świetni w swoich rolach. A zakończenie nawet robi wrażenie. Tak więc wcale nie twierdzę że to kompletnie nieudany film. Szkoda że mógł być lepszy, co dziwi mnie podwójnie gdy spojrzę na nazwisko reżysera...

Lucky_luke

wypracowanie gimbusa pt. 'ten film jest be', czyli pierdoły spod stodoły.

ocenił(a) film na 7
Lucky_luke

Zgadzam się opisane w punkt też włączyłem ze snem w 1 połowie filmu później jest już nieco lepiej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones