PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681641}

Odzyskany

Starred Up
7,3 8 797
ocen
7,3 10 1 8797
8,0 5
ocen krytyków
Odzyskany
powrót do forum filmu Odzyskany

Urwany

ocenił(a) film na 6

Film jest niezły, szczególnie ze względu na jego ujęcia. Duża różnorodność w ujęciach kamery powodował, że film miał naprawdę dobrą jakość. Bardziej kulawa była tutaj cała fabuła - jakby czegoś brakowało. Mam wrażenie, że film mógłby być nieco lepszy, trochę głębszy. Uważam jednak, że trochę został urwany i nie oznacza to wcale, że lubię dopowiedziane filmy. Zdziwiłam się, gdy dowiedziałam się, że to już koniec, czekałam na jakieś większe rozwinięcie. Daję 6/10

ocenił(a) film na 7
kajsonka

Samo tło jest faktycznie klasyczne i sporo filmów już na ten temat się pojawiło. Środowisko więźniów ma swoją hierarchię, w którą w pierwszej fazie próbuje się wpisać tytułowy "świeżak", a językiem bohaterów jest przede wszystkim agresja. Do tego dochodzą Ci milsi i Ci bardziej wyrachowani pilnujący. Jest też obowiązkowy motyw terapii. Dopiero pojawienie się wątku ojca nadaje atrakcyjności i odrębności fabule. Scenarzyście moim zdaniem udaje się mniej banalnie zgłębić relacje ojciec -syn, a rola Mendelsohna świetna. Tutaj zakończenie uważam za odpowiednie. Reżyser zaś dba o to, aby wszystko było podane atrakcyjnie i cały film ogląda się bez znużenia. Z tych względów oceniam punkt wyżej, niż inne tym podobne filmy i niemal na równi z "Głodem" i "Prorokiem", które eksplorowały tą tematykę.

ocenił(a) film na 7
kajsonka

Urwany?
Klekocąca bramka, gdy resocjalizator coś zrozumiał i wyszedł, i klekocząca bramka gdy typ coś zrozumiał i musiał wrócić.
Film był wystarczająco głęboki jak dla mnie, trzy analizy psychologiczne w zupełności wystarczą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones