The Godfather

2 godz. 55 min.
8,6 528 465
ocen
8,6 10 528465
94 154
chce zobaczyć
9,2 24
oceny krytyków
{"rate":9.20833,"count":24}
{"type":"film","id":1089,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Godfather-1972-1089/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Ojciec chrzestny
 • Film ogólnie mi się podobał, ale szczerze? Jak tak rzucali nazwiskami, to nie zawsze byłam w stanie skojarzyć, o kogo właściwie chodzi.
  Zabrakło mi takiego "tła" wprowadzającego, przynajmniej dla tych kluczowych postaci, bo w pewnych momentach nie potrafiłam nawet za bardzo określić, czy to dobrze, czy źle, że kogoś zabijają, bo nie kojarząc facjaty ani nazwiska tej postaci, nie wiedziałam, po czyjej jest ona stronie, a jednak znaczna część filmu to były właśnie takie międzyludzkie intrygi.

 • ringos1 ocenił(a) ten film na: 10

  Pantegram Racja, też to miałem. Dodam, że książka "Ojciec chrzestny", którą polecam, wszystko Ci wyklaruje. Ja ocenę 10 wystawiłem właśnie po trzecim obejrzeniu, gdy już kumałem wszystkie twarze, nazwiska i rodziny oraz "podział sojuszniczy". Do tego doczytałem jeszcze na wikipedii kilka krótkich biografii fikcyjnych bohaterów et voila! Swoją drogą... do tej pory nie wiem dlaczego to Clemenza dostał własny "rewir", gdy rodzina się już wyprowadziła. On był kimś ultra ważnym? Wydawało mi się, że tylko ochroniarzem jakich przecież było tam wielu.

 • ringos1 Obejrzałam Godfather II i tam Clemenza był ukazany jako pierwszy przyjaciel Vita, który niejako wprowadził go w biznes... więc generalnie tak, był kimś ważnym* ;) chociaż ostatecznie to Vito został donem, a Clemenzo jego protegowanym.

  *chyba, że znowu mi się jakieś nazwiska pomyliły :D

 • AutorAutor ocenił(a) ten film na: 9

  Pantegram STO na STO ,
  czyli sto filmów na stulecie kina .
  Miejsce 63/64 .
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sto_na_sto,_czyli_sto_film%C3%...