PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32675}

Okno na podwórze

Rear Window
6,5 3 047
ocen
6,5 10 1 3047
Okno na podwórze
powrót do forum filmu Okno na podwórze

Trzyma w napięciu

ocenił(a) film na 8

Nie mogę porównać tego filmu do Hitchcocka, bo po prostu nie oglądałem pierwowzoru. Ten film bardzo mi się spodobał a obsadzenie w roli sparaliżowanego bohatera Reevea okazało się strzałem w dziesiątkę. Hitchcock chciał swoim pierwowzorem pokazać, że porządny obywatel amerykański jest zdolny do popełnienia zbrodni i mu się to udało, bo jego "Okno na podwórze" wzbudziło poruszenie w USA. W tej ekranizacji już nie trzeba było skupiać się na tym problemie i w efekcie powstał dobry film trzymający w napięciu.

entyn

ma ktos napisy polskie lub lektora do tego filmu?

ocenił(a) film na 10
entyn

według mnie wersja Hitchcocka jest troszkę gorsza. Rzadko kiedy udaje się podrobić oryginał ale w tym wypadku bardziej podoba mi się ta wersja niż oryginalna.

Estemi

Jestem tego samego zdania!

ocenił(a) film na 7
Tobby

Ja też!

ocenił(a) film na 6
Estemi

Przepraszam za wulgaryzm, ale chyba was poj*bało. Wersja Hitchcocka to arcydzieło, któremu ta produkcja telewizyjna nawet do pięt nie dorasta, choć nie mówię, że to zły film.

ocenił(a) film na 7
entyn

Ta jest nawet lepsza od pierwowzoru!

entyn

Strasznie biedna ta wersja. Zero klimatu, oglądałem na siłę żeby porównać. Pierwowzór to jeden z moich ulubionych filmów na upalne lato.

ocenił(a) film na 5
tytus01

Dokładnie. Pierwowzór to klasa sama w sobie. Wspaniały klimat, kreacje. A tutaj? Sam smutek na widok sparaliżowanego super bohatera. Ale w sumie nie można porównywać dzieła mistrza suspensu do zwykłego telewizyjniaka.

JoaHa88

Jak oglądałaś dwie wersje Lśnienia to nie ma takiej chamskiej różnicy a jest wręcz lajtowa na korzyść Kubricka bo nad nowszą czuwał sam King.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones