PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1289}

Okręt

Das Boot
7,8 47 177
ocen
7,8 10 1 47177
8,1 8
ocen krytyków
Okręt
powrót do forum filmu Okręt

Właśnie.. przez długi czas myślałem że za muzyke do filmu odpowiedzialny jest czołowy producent i pionier technicznych brzmień z Niemiec - Alex Christensen (U96) ponieważ posiadając jego pierwszy album (1 w historii album z muzyką techniczną - niekomercyjną który osiągną status podwójnej platyny i był najlepiej sprzedającym się albumem roku 1991 w Niemczech) znalazłem na nim większość motywów właśnie z tego filmu. Zdziwiłem się trochę kiedy zobaczyłem że film powstał 10 lat wcześniej.. no i za pierwotny dzwięk odpowiedzialny jest Klaus Doldinger. Więc cóż.. uzneje to za 2 nieoficjalny soundtrack z Das Boot.. :)
A wy co o tym sądzicie??

freeze84

Trzeba dodać, że Klaus Doldinger był perkusistą zespołu Kraftwerk we wczesnym okresie jego istnienia, który to zespół miał ogromny wpływ m.in. na muzykę elektroniczną w wydaniu klubowym.

ocenił(a) film na 6
freeze84

Ha!

"U96 - Das Boot" była chyba pierwszą techniczną produkcją, która mi się spodobała (a słuchałem wtedy raczej heavy metalu).
Od tego czasu moje gusta zaczeły się zmieniac i kierować właśnie w elektronikę, techno itd.
:)

Filmu już dokładnie nie pamiętam ale z tego co kojarzę był dośc nierówny i momentami nużący.

Niech będzie ocenka 6/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones