PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1289}

Okręt

Das Boot
7,8 47 177
ocen
7,8 10 1 47177
8,1 8
ocen krytyków
Okręt
powrót do forum filmu Okręt

sa jeszcze maniacy?

ocenił(a) film na 10

obejrzalem ten film juz 9 razy wersje un-uncut (1raz) i 8 razy uncut 5h najlepsza wersje... czy jest to obled ogladac tyle razy(a wlasnie obejrzalem 10 raz DAS BOOT)? czy jednak sa maniacy tego filmu..?. nie powstalo wiele filmow o tej tematyce i zaden sie nie umywa do niego..

ocenił(a) film na 10
quasi

ten i polowanie na czerwony a reszta cieniutko

ocenił(a) film na 10
quasi

10 razy to nie ale kilka razy już go widziałem i to w różnych wersjach. Wersję 5-godzinną niestety obejrzałem na dwa dni, ale mam wielką ochotę obejrzeć tą wersję ponownie. Świetny film, może za jakiś czas też dobije do 10 ;)

ocenił(a) film na 10
quasi

Witam,
mam pytanie, masz może namiar na 5'cio godzinną wersję? (z lektorem pl, o ile taka w ogóle powstala w co wątpię). Ze swojej strony dodam, iż przed chwilą skończylem już 7 raz "katować" to DZIEŁO (3,5 godzinne). Rewelacyjny film, powiem więcej..osobiście uważam, że film zakrawa na arcydzieło.

ocenił(a) film na 10
Czarny_BP

powiem tak jak nie ma przymusu typu film produkcji PL to jak tylko moge ogladam w oryginale z napisami... lektor zabiera ponad 40% dzwieku czego nie znosze.... ;) a jesli chodzi o to arcydzielo to tym bardziej !!!! ;) pozdro

ocenił(a) film na 10
quasi

hahaha Dziwię się że Ty jeszcze pamiętasz ile razy go widziałeś, bo ja już straciłem rachubę. Mam go na dvd ( a wcześniej na vhs ) i odpalam co jakiś czas. Myślisz że to już jakiś objaw paranoi? :) ...i niestety muszę się zgodzić z Czarnym_BP - z tymi 5 godzinami to przesadziłeś. Ja mam tą wersję 3,5 h

ocenił(a) film na 10
Oskarp

Das Boot Uncut Edition
cd1: 1:48
cd2: 1:30
cd3: 1:35
;-P
w razie potrzeby moge udostepnic CI link do sciagniecia... pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
quasi

o kurde! No to mnie zaskoczyłeś. Ja mam dvd 200 min ( na okładce "Wydanie rozszerzone - wersja reżyserska" ), ale w takim razie poszukam tej wersji też. Dzięki więc za info. Pozdro

ocenił(a) film na 10
quasi

Poprosze ja mam tylko wersje 208minut na youtubie jest 4 godz.i 40m ale kuwa po putinsku

ocenił(a) film na 10
Oskarp

Das Boot Uncut Edition
cd1: 1:48
cd2: 1:30
cd3: 1:35
;-P
w razie potrzeby moge udostepnic CI link do sciagniecia... pozdrawiam

quasi

To ja poproszę, bardzo poproszę:)

ocenił(a) film na 10
quasi

podaj link do sciagniecia tej wersji :)

ocenił(a) film na 10
aro8736

szukajcie tego w necie : Das Boot The Uncut Edition 1981 DVDRip XviD-LOL ;-) pozdro

ocenił(a) film na 10
quasi

Jestem następny, ale obejrzałem ZNACZNIE więcej razy, pierwszy raz w 1993 roku w telewizji lublin TVL, wersja uncut mini serial (najdłuższa), - z polskim lektorem!!, mam wrażenie ze puścili ja niezbyt legalnie he he, jest to najlepszy film wojenny, i jeden z najlepszych w ogóle, ponad 30 lat a do efektów ciężko się przyczepić, i oczywiście muzyka, !!!!

VerteXTH

Trochę się dziwię, że istnieje sekta, do której należałem nawet o tym nie wiedząc. Pierwszy raz obejrzałem "Okręt" w telewizji polskiej jeszcze jako dziecko, musiały być wczesne lata '90, powiedzmy ten '93. I zapamiętałem tylko dźwięk sonaru i to, że Gibraltar jest ciasny jak dziewica (już rozumiałem ten dowcip).
Jakiś rok temu znów natrafiłem na ten film, w wersji, o której mówił jeden z kolegów, tej piekielnie długiej z angielskimi napisami. No i stało się. Oglądam go średnio dwa razy w miesiącu, czasami wybrane fragmenty, czasami całość. Ostatnio natrafiłem na wersję 3,5 h z angielskim dubbingiem. Obejrzałem ją ze dwa razy, fascynuje mnie subtelna zmiana sensu niektórych scen.
Zastanawiam się nad jakimś lekarstwem na tę manię. Być może jednak jedynym wyjściem jest pogodzenie się z nią i próba zinstytucjonalizowania jej jako oficjalnej religii.

ocenił(a) film na 10
antoni_4

Przyznam się znowu po trochu oglądam na YouTube full wersje http://www.youtube.com/watch?v=ZxERLX08Ll4, niebagatelny role pełni tu muzyka i cala ścieżka dźwiękowa do filmu, jest absolutnie najlepsza, niesamowita i jedyna w swoim rodzaju,

ocenił(a) film na 8
quasi

Widziałem dwa razy, kiedyś dano temu w TV, i tak z dwa lata temu wersje uncut. I dziś napaliłem się na drugi raz z z uncut-em :)

ocenił(a) film na 10
quasi

Widziałem ze 6 razy na pewno i jeszcze sobie zobaczę .... nawet żona ze mną widziała ze 2 razy, niebawem znów planujemy obejrzeć - wg mnie w pierwszej trójce wszystkich filmów wojennych !!! Mam na 2xdvd wersje rozszerzoną :D:D:D

ocenił(a) film na 10
enduroski

uwazajcie bo jeszcze ktorys wymysli "zloty fanow das boota" i bedziemy ogladac byc moze na duzym ekranie jesli ktores kino by na to przystalo... :D pozdrawiam maniakow ;-)

quasi

ILE WRESZCIE TRWA TEN FILM I KTÓRA WERSJA JEST UZNAWANA PRZEZ REŻYSERA BO SIĘ JUŻ POGUBIŁEM. Z TEGO CO WIDZĘ TO NA FILMWEBIE JEST TYLKO KRÓTSZA WERSJA. PROSZĘ O POMOC.

ocenił(a) film na 9
ghost_cinema

Na You Tube można obejrzeć całą wersję. Nawet można włączyć polskie napisy :)

ocenił(a) film na 10
quasi

Nie miał bym nic przeciwko temu, a nawet jest to wskazane :-)

ocenił(a) film na 10
quasi

Jeden z niewielu filmów mający klimat w jakimś tam stopniu podobny do Das Boot to The Enemy Below http://www.filmweb.pl/film/Podwodny+wr%C3%B3g-1957-97580

Ale tak naprawdę jeśli szukasz prawdziwych emocji to polecam powieść Buchheima na podstawie której zrobiono ten film,serial.Powieść jest niesamowita, ma mnóstwo wątków pominiętych w ekranizacji.Najlepsza jaką czytałem o tej tematyce przed Żelaznymi Trumnami Wernera i jedna z najlepszych jakie czytałem w ogóle, a czytałem dużo:)

ocenił(a) film na 10
que_2

Po przeczytaniu powieści "Okręt" mam inne odczucia niż po kilkukrotnym obejrzeniu różnych wersji filmowych.

ocenił(a) film na 10
apntpm

Jakie odczucia? Film jest kropka w kropke jak w ksiazce.

batic

Takie sa odczucia autora ksiazki o filmie:
"Buchheim's views of the film
Even though impressed by the technological accuracy of the film's set-design and port construction buildings, novelist Lothar-Günther Buchheim expressed great disappointment with Petersen's adaptation in a film review[18] published in 1981, describing Petersen's film as converting his clearly anti-war novel into a blend of a "cheap, shallow American action flick" and a "contemporary German propaganda newsreel from World War II".[7][18] He also criticised the hysterical overacting of the cast, which he called highly unrealistic, despite their talent. Buchheim, after several attempts for an American adaptation had failed, had provided his own script as soon as Petersen was chosen as new director. It would have been a six-hour epic; Petersen turned him down because the producers were aiming for a 90-minute feature for international release. However, today's Director's Cut of Das Boot amounts to 207 minutes."
https://en.wikipedia.org/wiki/Das_Boot

quasi

Ten film mogę oglądać choćby codziennie. Ma niesamowity klimat. Żadnych niepotrzebnych scen, nadętych dialogów, plastikowych efektów. Chyba czas dołączyć do grona anonimowych dasbootników ;-)

ocenił(a) film na 10
quasi

To nie obłęd to fascynacja arcydziełem! Sam nawet nie wiem ile razy obejrzałem Okręt, ale jak go oglądam to zawsze późną noca po ciemku ze słuchawkami na uszach by rozkoszować się każdym najdrobnieszym szmerem w glębinach. Pozdrawiam Fanów

ocenił(a) film na 10
kirhoff

Mrrr... szósty raz... I ta ścieżka dźwiękowa, arcydzieło. Te przekleństwa niemieckie w trakcie akcji dają taki klimat że coś wspaniałego ! czytałem książkę i niczym nie ustępuje filmowi, można ją porównywać do ekranizacji można osobno oceniać a i tak wychodzi na jedno, Arcydzieła.

quasi

Dobrze się go oglądało a muzyka była kapitalna :)

ocenił(a) film na 8
quasi

Zdecydowanie jest coś wciągającego w filmach o okrętach podwodnych i w filmach o II wojnie światowej z perspektywy Niemiec. Tutaj mamy jedno i drugie i w dodatku z zachowaniem świetnego mrocznego klimatu.
Wstyd się przyznać że dopiero dzisiaj po raz pierwszy obejrzałem ten film ale z pewnością jeszcze do niego wrócę.
Następnym razem zarzucę wersję 5h a co tam:) Jak szaleć to szaleć.

Ocenę dałem 8/10 bo choć film obecnie film nie jest porwać wszystkich to w 81 roku był niewątpliwie perełką.

quasi

Myślałem że pełna wersja ma ponad 3 godz. Ale film super i raczej dla wytrwałych i dorosłych widzów

quasi

faktycznie powstało jeszcze kilka dobrych filmów o podobnej tematyce, ale żaden mu nie dorównuje, pozdrawiam

leszeklkl

Dołączam do klubu, nie mam filmu w domu, oglądam na necie.Pięęęękny!!

ocenił(a) film na 9
quasi

obłęd to oglądanie Blade Runnera 8-10 razy do roku. a końcówkę czyli Tears in the rain obejrzałem około 100 razy i nadal mnie zadziwia klasa tego dzieła. Co do Das Boot to książka jest rewelacyjna a film genialny. Czerwony Październik się nie umywa, przykład że podwodniacy stawiają wyżej ten film od hollywoodzkiego rozrywkowca.

ocenił(a) film na 10
quasi

Z Das Boot jest jak z Silent Hunter III + GWX 3.0 + Spoloszczenie 7j. Dwa nierozłączne dzieła. Jedno inspiruje drugie

ocenił(a) film na 9
tar_atanamir

O tak,tylko dzwięki zostawiam niemieckie. Jak dajesz zanurzenie alarmowe a oficer drze się ALAAAARM, to aż ciary przechodzą, wydaje mi się, że odgłosy biegających po pokładzie ludzi, dzwonka alarmowego itp. wycięto żywcem z filmu.

ocenił(a) film na 10
quasi

Ja obejrzałem dziś wersję 3 godzinną i naprawdę, żałuję, że nie obejrzałem tego filmu wcześniej. Das Boot jest z kategorii filmów, które uwielbiam, a mianowicie takie po obejrzeniu, których jeszcze kilka dni zastanawiam się nad losem bohaterów itp. Chciałem spytać o wersję 5 godzinną. Czy warto ją zobaczyć i czy wnosi coś do fabuły?

quasi

A ja zacząłem od książki. Słuszna grubość, ale pochłonięta w mig. Seans jak do tej pory zaliczyłem dwa razy. Jutro będzie trzeci raz na Ale kino+. Zdziwiony jestem istnieniem mini-serialu. Trzeba będzie kiedyś zaliczyć.

ocenił(a) film na 10
Pete

Proszę o dopisanie mnie do klubu - obejrzałem już około 10 razy oczywiście również wersję extended. Das Boot to coś więcej niż film : ) Książkę również polecam! No i w Silent Huntera pograć : )

kampus7

O to, to, to - właśnie o grze zapomniałem. :)

Pete

W 2018 powstal mini-serial sequel.

cameronphilips

Ale jadą po nim wszyscy równo. Wielka szkoda, bo tematyki ubotów jak na lekarstwo.

quasi

Ciekawe, czy jestem jedyną kobietą w tym temacie :) w każdym razie film oglądam właśnie trzeci raz w tym miesiącu dzięki alekino - bodajże 6 kwietnia zobaczyłam po raz pierwszy i przepadłam bez reszty!! pomijam absolutnie fenomenalną grę Jurgena, to widać gołym okiem, ale tam każdy, absolutnie każdy gra tak jakby przeżył to wszystko sam, poczuł na własnej skórze. Przecież Johann czy choćby Fritz czy wreszcie Werner - grający ich aktorzy są WIELCY w swoich rolach. Fabuła, klimat, zdjęcia, ścieżka dźwiękowa i to z czym ten film nie pozostawia po tcyh niemal 4h seansu... jestem zakochana, bardzo. Mogę oglądać codziennie, między Gorączką a Znachorem.

ocenił(a) film na 10
sloncek

Nie :D

quasi

Są, są:) Kilka razy w tv, 3 razy wersja uncut z mojej płyty DVD oraz dwa razy mini serial. Zawsze ten sam, piorunujący efekt.

ocenił(a) film na 10
quasi

Ja mam tak z Psami. Dawno zgubiłem rachubę ile razy oglądałem.
Co do filmów o podobnej do "Das Boot" tematyce- widziałeś Stalingrad z 1993r? Moim zdaniem nawet lepszy.

quasi

Po raz ochnasty - alekino :)

ocenił(a) film na 7
quasi

Polecam książkę, skoro jesteś tak wielkim fanem filmu więc książka będzie pozycją obowiązkową. Jej wartość ogromnie podkreśla fakt że autor sam przeżył wojnę w okręcie podwodnym i sytuacje które opisuję w swojej książce nie są wytworem fantazji tylko wydarzyły się naprawdę co tym bardziej podnosi wartość dzieła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones