film

Olbrzym - samolub

The Selfish Giant
2013
1h 33m
6,9 1 815
ocen
6,9 10 1 1815
6,5 4
oceny krytyków
14-letni Arbor (Conner Chapman) i jego najlepszy przyjaciel Swifty (Shaun Thomas) zostają karnie usunięci ze szkoły. Chłopcy poznają handlarza złomem o imieniu Kitten... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Olbrzym - samolub zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Bajka dla dzieci brutalnego świata
"Olbrzym - samolub" to kino ekstremalnie surowe, stawiające na ponury realizm. Barnard pokazuje nam świat, w... ... czytaj więcej

14-letni Arbor (Conner Chapman) i jego najlepszy przyjaciel Swifty (Shaun Thomas) zostają karnie usunięci ze szkoły. Chłopcy poznają handlarza złomem o imieniu Kitten (Sean Gilder), który zatrudnia ich do pracy. We trzech tworzą zgrany zespół, w którym doskonale się uzupełniają. Trwa to do momentu, w którym Arbor i Kitten zaczynają ze sobą rywalizować. Ich napięte stosunki prowadzą do tragicznego wydarzenia.

boxoffice
$1 114 027 na świecie
$12 189 w USA
$1 101 838 poza USA
studio
BFI Film Fund / Film4 (finansowanie) / Moonspun Films
tytuł oryg.
The Selfish Giant
inne tytuły
Zdjęcia do filmu nakręcono w Willington i Bradford (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

8/10

ocenił(a) film na 8

Jak dla mnie, najważniejsze w tym filmie jest to, jak mocno świat dorosłych zawiódł tych dwóch chłopców. Począwszy od rodziców, przez szkołę, na złomiarzu kończąc. Moim zdaniem, tylko te dzieciaki, przejawiały jakieś pozytywne wartości, pomimo, że nieumiejętnie się nimi posługiwali. Świetny film. :)

Polecam!

ocenił(a) film na 9

Conner Chapman i Shaun Thomas są wyjątkowym duetem na ekranie. Młodzi aktorzy w sposób perfekcyjny, rewelacyjnie "wciągają" widza w swój wewnętrzny świat i ich środowisko.
Niby jedna z wielu opowiedzianych historii życiowych, a jednak ogląda się ją w pełnym napięciu. Film bardzo klimatyczny.

dużo rodzin w UK żyje w takiej patologii. Do tego prowadzi źle prowadzona pomoc socjalna, która przyzwyczaja a później przychodzi kryzys i zabiera. Ludzie bez wykształcenia, leniwi i bez perspektyw gubią się

Ech ta miedź...

ocenił(a) film na 8

A ja myślałem że kradzież przewodów to polska specjalność. No to już wiem po co nasi do Anglii wyjeżdżają. Dla miedzi oczywiście.
Mocne prawdziwe kino. Świetna opowieść o przyjaźni , o życiu dorosłych w świecie dzieci. Kolejny po ,,Tyranozaur" i ,,Broken" mocny angielski film. Według mnie ciut od nich gorszy,...

Gdzie był kręcony?

ocenił(a) film na 9

Gdyby nie te elektrownie (?), to bym powiedziała, że wschodni Londyn, ale kominowy i księżycowy krajobraz to jednak nie tam. Wie ktoś?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones