PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1246}

Olej Lorenza

Lorenzo's Oil
7,4 13 420
ocen
7,4 10 1 13420
7,2 4
oceny krytyków
Olej Lorenza
powrót do forum filmu Olej Lorenza

Dawno nie przezyłam tak emocjonalnie filmu. Cierpienie małego dziecka...cierpienie każdego człowieka jest straszne. Podziwiam determinację rodziców...niesamowita. I dzięki nim (film oparty na faktach) wiele chłopców cierpiących na ADL może uniknąć losu Lorenza dzięki podaniu leku stosunkowo wcześnie jak w przypadku filmowego Jake'a.
Człowiek po tym filmie uwrażliwia się na cierpienie innych ludzi.
Cieszmy się tym co mamy...

ocenił(a) film na 9
rowspa

Dokladnie.! Czlowiek czesto przejmuje sie jakimis glupotami, a takie filmy pokazuja jakie ludzie naprawde maja problemy :( Trzeba cieszyc sie tym co mamy.. Piekny i wzruszajacy film.. Polecam i pozdrwaiam.!

ocenił(a) film na 8
Mariposs_a

Tak.... ja ten film ogladalam juz wiele razy, ale zawsze przezywam go tak, jakbym ogladala go po raz pierwszy i bardzo mnie wzrusza.... Naprawde wspanialy film...

P.S. A mam takie pytanie, bo nie jest to napisane, kto grał Lorenza???

ocenił(a) film na 9
Ola_50

Na forum Eliaha Wooda (http://www.filmweb.pl/topic/186702/Czy+kto%C5%9B+....html) jedna z użytkowniczek wypowiedziala się że to on grał tytułową rolę.

ocenił(a) film na 10
rowspa

Smutny film :( Wedlug mnie jest warty obejżenia.

P.S.Lorenza grał Zach O'Malley-Greenburg

ocenił(a) film na 10
BiEdRoNa_3

ale jestem roztrzepana :P błędy robię <obejrzenia*>

ocenił(a) film na 10
BiEdRoNa_3

"Olej Lorenza" uświadamia jak wielką miłością darzymy (bynajmniej większość) swoją rodzinę, mimo że się kłócimy i tak ich kochamy. Zrobili byśmy wszystko, złamali prawo, nieraz oddali nawet życie za bliską osobę. Film ukazuje straszne cierpienia małego chłopca - aż smutno się robi. Piękny i wzruszający film - jednym zdaniem.

Swoją drogą - wchodźcie na mój blog - konkurs czeka... - bez nagród, ale znakomita zabawa :P

rowspa

za każdym razem, gdy to oglądam - płaczę. ale uwielbiam ten film!! 9/10

użytkownik usunięty
rowspa

Piękne. Niestety, nadal aktualne. Nie tylko w przypadku choroby Lorenza. Nie każda matka jest jak Susan Sarandon, która widząc że coś jest nie tak sama zaczyna działać. Niektórzy rodzice ślepo wierzą specjalistom, którzy bardzo często mają się za nieomylnych i walą jedna za drugą takie same mylne diagnozy, nie przyjmując w ogóle że mogli się pomylić, chociaż to jest EWIDENTNY BŁĄD! Nieraz zetknęłam się z lekarzami, którym wydaje się że wiedzą wszystko o wszystkim, w ogóle nie chce im się szukać porządnie przyczyn chorób, tylko "odwalają swoje" i nigdy w życiu nie rpzyznają się do błędów. Moze Susan da przykład niektórym rodzicom, że nie można wierzyć lekarzom w 100 % i trzeba też mieć trochę zdrowego rozsądku, a nie bezgraniczne zaufanie do tytułów naukowych. :P
Wiadomo że niektóre rodzaje "leczenia" przynosza wiecej szkody niż pożytku (jak homeopatia, kulki magnetyczne i inne tego rodzaju wymysły), jednak jeśli coś jest nie tak, trzeba szukać innego lekarza, innej terapii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones