PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658833}

Olimp w ogniu

Olympus Has Fallen
6,5 74 916
ocen
6,5 10 1 74916
5,3 11
ocen krytyków
Olimp w ogniu
powrót do forum filmu Olimp w ogniu

KREW!

ocenił(a) film na 7

Wreszcie jest! To pierwszy film akcji od lat w którym ona jest. Brawa za realizm!
To co było oczywistością w latach 80. i 90. (ciało trafione kulą krwawi) zostało w XXI wieku
ocenzurowane w wyniku czego musimy dziś oglądać kuriozalne sceny strzelanin (patrz np.
filmy Nolana) w których ludzie padają od nie wiadomo czego. Tymczasem w filmie Antoine'a
Fuqua (autora popisowego "Dnia próby" i "Gliniarzy z Brooklynu") znów znać styl realisty, który
nie pozwoli sobie na niedomówienia. Terroryści są tu tacy jak w "Wiadomościach", bez litości.
Trup ściele się gęsto i krwawi od ran postrzałowych.
Film w ogóle cechuje wysoka jakość wykonania (chłodna drapieżna reżyseria w oparciu o
szczelny scenariusz, płynny montaż, czytelne zdjęcia, spektakularne, przezroczyste efekty
specjalne), ale najbardziej cieszy właśnie to, że jest dla dorosłych, ze nie traktuje widzów jak
dzieci, choć przecież pozostaje dynamicznym filmem akcji.
Zrobiony jest w stylu najlepszych z najlepszych: Johna McTiernana, Richarda Donnera,
Renny'ego Harlina, Martina Campbella, Tony'ego i Ridleya Scottów, Waltera Hilla czy Briana De
Palmy, a nie sprawnych przecież, ale wyretuszowanych Christophera Nolana (Mroczne rycerze,
incepcja), Michaela Baya, Stephena Sommersa, Rolanda Emmericha, Lena Wisemana, czy
Justina Lina.
Jedyną i sporą wadą "Olimpu" jest niepotrzebny w finale patos prezydencki, flaga i oczywiście
okropna muzyka, która przeszkadza w odbiorze filmu właściwie od początku - tak nachalnie
ilustracyjna, defiladowa, że aż mdli. No trudno.
Ale to i tak udane kino.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

Zgadzam się z twoją recenzją ! Wreśćie jakaś opinia zgodna z prawdą !!!

ocenił(a) film na 7
bradock

:-)

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

A co myślisz o sequelu ,,Olimpu w ogniu ,, ? 4 marca wejdzie na ekrany kin ,,Londyn w ogniu ,, .Czego możemy się spodziewać ? Jak przewidujesz ? Widziałeś zwiastuny ,spoty itp : http://www.youtube.com/watch?v=yv6O747x1r8

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

I jeszcze to : http://www.youtube.com/watch?v=YSm9rQnCFGQ

ocenił(a) film na 7
bradock

Spodziewam się niestety klapy. I to monstrualnej.
To film na który, bez względu na efekt końcowy, nikt nie czeka. Ja też.
A to z tej racji, że taki film jak "Olimp..." nie może mieć kontynuacji, bo pomysł, by znów ten sam prezydent i ten sam ochroniarz znaleźli się pod ostrzałem wydaje się zgoła absurdalny. Niedorzeczny. To zbyt duży przypadek. Oczywiście mogę się mylić.

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

No ale ,,Szklana Pułapka ,, miała kontynuacje ,Bruno w 2 cześci znowu znalazł się w nieodpowiednim czasie i nie opowiednim miejscu .

ocenił(a) film na 7
bradock

To prawda, ale tylko do pewnego stopnia.
John McClane wykonuje zawód podwyższonego ryzyka tj. policjant, i gdy dochodzi do jakiegoś incydentu (tu akt terroru) to on z racji wykonywanego zawodu musi wziąc w tym udział, musi się temu przeciwstawić.

Tymczasem tu sytuacja jest odwrotna. Prezydent i jego sztab unika sytuacji zagrożenia. Prezydent nie chce brać w nich udziału. I ten przypadek, że ten sam prezydent znów staje się ofiarą ataku terrorystycznego jest już ciężki do uwierzenia (i zniesienia).
Bo to jak bohater "Uprowadzonej". Pierwsza częśc była znakomita dlatego, że w gruncie rzeczy prawdopodobna. Każde kolejne, bez względu na poziom realizacyjny, nie mogły już za takie uchodzić, bo zbieg okoliczności był zbyt duży. No, bo co? Wszyscy terroryści się uparli właśnie na niego i jego rodzinę? I tylko ich chcą uprowadzać? Bez sensu.
I tak właśnie jest z "Londynem w ogniu".

ocenił(a) film na 10
AutorAutor

Aha ,teraz rozumiem .Dzięki za wyjaśnienie .

ocenił(a) film na 4
AutorAutor

Widocznie Christopher Nolan doszedł do słusznego wniosku, że człowiek to nie worek wypełniony krwią. Przywołany przez Ciebie Ridley Scott był innego zdania i krew w jego filmach leje się strumieniami od każdego postrzału i draśnięcia. Scott najwyraźniej nigdy nie widział człowieka postrzelonego kulą czy też całą serią. Obecnie w dobie internetu jest bardzo łatwo o taki nie spreparowany fikcją widok. Zapewniam, że życie przypomina bardziej strzelaninę Nolana niż Scotta. Leci kula, wchodzi w ciało, człowiek pada, nie tyle od impetu kuli co z bólu, zaskoczenia czy porażenia nerwów. I tyle. Nie widać krwi. Krew sączy się z rany w swoim nieśpiesznym tempie i pojawia się później. Od brutalnych scen realizmu nie przybędzie. To na prawdę kiepski film w niczym nie przypominający stylu z "Dnia próby". Ale zgadzam się z jednym, to porządnie zrobiony film. Początek fatalny, zakończenie jeszcze gorsze, ale środkowa część - znakomite mordobicie, strzelaniny, dają mocnego kopa. Zdecydowanie dla dorosłych.

ocenił(a) film na 7
_Pablos_

Myślę, że brak krwi u Nolana podyktowany jest li wyłącznie kompromisem reżysera ze studiem, że skoro robi film dla dzieci, to krwi być nie może i tyle. Żadnej szczególnej filozofii bym tu nie dorabiał. Nie chodzi o to, że chcę krwi, chodzi o to, że skoro strzał pada, to należy pokazać, że kula dziurawi ciało, ot tyle, a nie bawić się z widzem w zabawy widzę-nie widzę. Słynna już, z niewiadomego dla mnie powodu, scena z ołówkiem w "Mrocznym Rycerzu" jest dla mnie rażącym przykładem tchórzostwa, asekuranctwa i konformizmu Nolana.
Fuqua nie pęka.

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Zgadzam się film trzyma w napięciu... z przykrością stwierdzam że obgryzłam wszystkie paznokcie z tego stresu haha :D

ocenił(a) film na 9
AutorAutor

Dokładnie. Zgadzam się z założycielem tematu. Podobała mi się właśnie ta surowość filmu. Jest krew, główny bohater bezlitośnie zabija wszystkich terrorystów nie patyczkując się z tym czy to facet czy babka. do tego masa bluzgów w dialogach. To jest kino akcji jak zza dobrych dawnych lat.

AutorAutor

Zobacz jak wygląda prawdziwe morderstwo tego typu i dopiero potem się zastanów czy rzeczywiście to co jest w tym filmie to "realizm".
np to:
https://www.liveleak.com/view?t=uQqO7_1525646907 czy to https://www.liveleak.com/view?t=C5k9d_1526428821

Ponadto ludzie po postrzeleniu z Vulcan'u powinni być rozerwani na strzępy (mówię o działku które jest na wyposażeniu AC130 https://pl.wikipedia.org/wiki/Lockheed_AC-130#Uzbrojenie )

ocenił(a) film na 7
mgaak

https://www.youtube.com/watch?v=lBYtjY07WXg

ocenił(a) film na 7
AutorAutor

Zgadzam się z autorem. Nie znam się na to jak dokładnie, fizycznie leci krew przy strzale z jakiego rodzaju broni itp. Raz w życiu widziałem na internecie film gdzie podżynane jest człowiekowi gardło i jak umiera. Wolałbym chyba tego nie widzieć. Oglądając ten film scena mi się przypomniała ze szczegółami. Części z nożem nagrane były naprawdę dobrze i realistycznie.

ocenił(a) film na 6
AutorAutor

Michael Dudikoff grał w tym filmie teraz zobaczyłem lol

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones