Omen

The Omen

1976 1 godz. 46 min.
7,5 97 055
ocen
7,5 10 1 97055
16 549
chce zobaczyć
7,2 9
ocen krytyków
{"rate":7.22222,"count":9}
powrót do forum filmu Omen
  • 1. Synek Roberta Thorn'a zmarł tuż po urodzeniu, zaś szkielet w grobie wyglądał jak szkielet 2-3 letniego dziecka.
    2. Co się stało z ciałem biologicznej matki Damiena, dlaczego w grobie był szkielet jakiegoś zwierzęcia?
    3. Skąd nagle na cmentarzu we Włoszech znalazły się te psy? Przecież pies który "strzegł" Damiena został w Londynie.

• pawelski1989 ocenił(a) ten film na: 8

Faraon_5 1.Za bardzo nie znam się na ocenianiu wieku człowieka na podstawie szkieletu ale jeśli nawet był trochę za duży jak na noworodka to dla mnie szczegół mało ważny.
    2.To mnie właśnie też zastanawia po co do grobu kładli to zwierze.Możliwe że Damiena to zwierze urodziło.
    3.Te psy były prawdopodobnie w służbie złych mocy w dodatku na jakiś starych cmentarzach mogą wałęsać się żeby sobie jakieś stare gnoty pogryźć.Diabeł ma nadprzyrodzone moce więc te klika piesków dla niego to pikuś.

• pawelski1989 1. Nie trzeba być fachowcem, po prostu było widać że szkielet jest dość duży, na pewno zbyt duży jak na noworodka. Bardzo mnie to zdziwiło, takie gówniane wpadki filmowców zmniejszają przyjemność z oglądania filmu.
    2. Skoro zwierzę urodziło Damiena to po co w ogóle kładli do grobu matki jakikolwiek szkielet? Przecież chyba raczej nie przewidywali że Robert po kilku latach znajdzie ten cmentarz i będzie odkopywał ten grób.
    3. Ale cóż za zbieg okoliczności że psy na cmentarzu we Włoszech wyglądały dokładnie tak jak pies Damiena w domu w Londynie.

Faraon_5 2.Tutaj pisze że matka Damiena była szakalem: http://www.filmweb.pl/film/Omen-1976-8335/discussion/pomocy,...
    Możliwe że sataniści włożyli zwierze do grobu przez szacunek bo w końcu to była matka szatana.
    3.Te psy to były psy rasowe a psy jednej rasy w przeciwieństwie do kundelków nie różnią się zbytnio od siebie.

• pawelski1989 Przekombinowane.

Faraon_5 Dla mnie to całkiem logiczne.

• kryszti ocenił(a) ten film na: 10

Faraon_5 Albo ty zbyt prosty.

• kryszti Albo ty zbyt prostacki. Bucu.

• kryszti ocenił(a) ten film na: 10

Faraon_5 Jak można być zbyt prostackim?

• Pietro1906TS ocenił(a) ten film na: 8

Faraon_5 Co tu więcej pisać, na pierwsze pytanie to ewidentnie widać że za duze te zwłoki były na wiek dziecka, na drugie to wystarczy użyć wyobraźni i połączyć fakty i wychodzi matka Damiana która była szakalem, do grobu włożyli zwłoki by film był bardziej zrozumiały dla niekumatych.Po trzecie psy rasy rottweiler są popularne na całym świecie więc czemu taki pies nie mógłby być we Włoszech.

• Faraon_5 1. Nie znam odpowiedzi na to pytanie i uważam, że jego pogłębianie to niestety szukanie dziury w całym. Przypadek, ot co. 2. Damiena urodził szakal, jest to powiedziane tak w tym filmie, jak i części II produkcji (Omen II: Damien): badanie krwi chłopca pokazało DNA szakala i lekarz przeprowadzający badanie zginął. 3. Kolejne pytanie które określiłbym "przymusowym szukaniem problemu, tam gdzie go nie ma", cały film oparty jest na zdarzeniach niewytłumaczalnych, nadludzkich i paranormalnych. Tu działały siły nie z tego świata i dlatego mogły robić, dokładnie co chciały i jak chciały to uczynić. Taki jest "The Omen", gdyby szukać podobnego filmu - ale: takiego, w którym działy się rzeczy zdecydowanie bardziej w zasięgu czysto ludzkiej ingerencji (a nie ingerencji sił nieludzkich), to "Dziecko Rosemary" Polańskiego.

• poland7 "Przypadek" xdddd Się uśmiałem, zwykłe niedoróbki w scenariuszu i tyle.

• Faraon_5 Zwykłe szukanie dziury w całym i tyle.

• VTIS ocenił(a) ten film na: 7

Faraon_5 2. Wydaje mi się, że szkielet psa w grobie tej matki to był swego rodzaju symbol, żeby pokazać że matka antychrysta nie była człowiekiem tylko bestią.
    3. Piekielne czarne psy - zwiastun śmierci, sługi szatana. Pilnowały cmentarza, gdzie pochowano matkę antychrysta ale również bronił samego antychrysta, więc wszystko się zgadza i pasuje.
    Co do 1 pytania fakt wtopa, bo zwłoki faktycznie wyglądają jak 2-3 letnie dziecko a nie noworodek.

• VTIS Ale przeciez czlowiek to najwieksza bestia !

• Faraon_5 Widzisz i nie grzmisz.

• schaumoloczek ocenił(a) ten film na: 7

Faraon_5 Mnie bardziej zastanawia fakt, że wychowywali dziecko przez lata, a nigdy nie dostrzegli blizny w kształcie 666 na jego głowie...