PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231336}

Omen

The Omen
6,1 40 734
oceny
6,1 10 1 40734
4,2 4
oceny krytyków
Omen
powrót do forum filmu Omen

5/10

ocenił(a) film na 5

typowy sredniak. Nic ciekawego. Zdecydowanie gorszy od oryginalu z 1976r.Nie polecam szkoda czasu

pawel841984

Da się jakoś obejrzeć,nie jest aż taki zły .
Chociaż faktycznie..starszy ''Omen'' niszczy tą wersje. ;]

pawel841984

nie ma nawet co porównywać, słaby remake. Faktycznie, da się obejrzeć, ale nie przestraszyłam się nawet przez moment. Omen z '76 robi wrażenie.

noreason89

No prawda,prawda.Remake w ogóle nie straszy .
Wiadomo,że starszej wersji nic nie przebije..

ocenił(a) film na 5
noreason89

dokladnie.Ja tak samo ani razu nawet nie poczulem chwili strachu...nie ten klimat nie ta muzyka...nic co mogloby chociaz na moment przestraszyc...

pawel841984

Nieco słabe efekty specjalne,muzyka już w ogóle nie przeraża
nie to co w tamtym Omenie.Podtrzymywała groze,klimat aż ciarki na plecach wywoływała. ;]
Nawet postać Damien'a-nie ludzka i nie straszna.;o

ocenił(a) film na 5
Omen_Girl

Właśnie ciężko tak naprawdę doszukiwać się w tym filmie jakiś pozytywnych cech...Zero klimatu muzyka do bani, na dodatek również aktorstwo nie stoi na przyzwoitym poziomie...Nie znalazłem w tym filmie prawie żadnych obiektywnych cech, które mogłyby uratować ten film...No może wyjątkiem jest Mia Farrow, która chyba jako jedyna nie ,,nawaliła" w tym filmie...

pawel841984

Mia Farrow właśnie! Faktycznie zagrała dobrze panią Baylock ale szczerzę nie wydawała
mi się aż tak przerażająca jak ta,która zagrała w oryginalnym Omenie.;]
W sumie mogli sobie darować remake cały.Omen by wtedy na tym dużo nie stracił..
(tak samo mogli darować sobie część czwartą-istny odgrzewany kotlet) no ale jak wiadomo-kasa.
Zapewne myśleli,że ulepszając Omen'a zyskają na tym ''coś'' no ale jak widać-kompletna klapa.;]
I takie wszystko ''na odwal''..Eh.

ocenił(a) film na 5
Omen_Girl

Niektórych filmów nie warto ''odgrzewać".Omen należy do tych filmów. Po robić coś na siłę tylko dla pieniędzy, których i tak pewnie nie wpłynęło dużo...No ale tak już jest. Ciężko zrobić seguel bądź remake, który okaże się lepszy od pierwowzoru lub pierwszej części.Takie filmy zdarzały się w historii kinematografii ale było ich bardzo mało:)

pawel841984

Tak,zgadza się.:)
Kurczę wystarczyły trzy pierwsze części...
'Zepsuć' taki kultowy horror...

Chociaż gdyby był tylko Omen-jedna część bez tych
dodatków to by było już Coś.;D A tak to...
O zgrozo obejrzeć najpierw remake a później klasyk-nigdy! ;)

ocenił(a) film na 5
Omen_Girl

Niezbyt pamiętam części 2 i 3. Ale z tego co sobie przypominam 2 część też była dobra.Natomiast 3 części już wogóle nie mogę sobie przypomnieć więc nie będę jej oceniał:)

pawel841984

Ja może za jakiś czas przypomnę sobie trójkę bo i tak nie wiele pamiętam..kilka scen..^^'
..ale jeśli chodzi o dwójkę cóż może to i była dobra część (prawie każdy narzeka,że ponoć słaba?)..
chociaż nie rozumiem,że ma tylko ocenę 'dobrą' a nie 'bardzo dobrą'..Trójkę trza sobie
przypomnieć a o czwórce nie będe nic mówiła.xD

btw:mam tylko nadzieję,że nie zrobią The Omen remake 2..
zresztą gdzieś coś kiedyś czytałam o tym..zapewne jakaś bzdura.>.>'

ocenił(a) film na 5
Omen_Girl

oby nie wpadli na taki "gienialny" pomysl z myślą nakręcenia kolejnego Omena bo już po tym wystarczająco się skompromitowali:)

pawel841984

to już byłoby chore...jednym słowem x,x'
mam nadzieję,że tego nie zrobią.Chociaż jak wiadomo
moda na ulepszanie starych filmów w tym zmienianie ich na
nowsze wersje trwa i raczej trwać będzie..to jest najgorsze.

ocenił(a) film na 5
Omen_Girl

tak zwłaszcza że biorą się za to ludzie, którzy chyba nie mają zielonego pojęcia o kręceniu horrorów:)Zresztą nie ma co się dziwić bo współczesne horrory wołają o pomstę do nieba:)

pawel841984

Tu liczy się tylko i wyłącznie kasa i jak najszybsze zapędzenie i zachęcenie
ludzi do kina.;) Ta,ta moda zaczyna coraz bardziej przerażać..
No bo po jakie licho ulepszać takie kultowe klasyki? Że niby gorsze są?
Jakby nie mieli innych pomysłów-stworzyć coś własnego,wymyślonego a nie
ciągłe ulepszanie...To w niczym nie pomoże raczej.

ocenił(a) film na 5
Omen_Girl

No raczej nie pomoże ale jak już wspomniałaś wszystko się kreci wokół kasy...Taka jest teraz moda na robienie filmów. Nie liczy się dobry scenariusz a chęć zysku jak najniższym kosztem...

pawel841984

A ludzie to po prostu kupują,heh ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones