PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231336}

Omen

The Omen
6,1 40 730
ocen
6,1 10 1 40730
4,2 4
oceny krytyków
Omen
powrót do forum filmu Omen

Skoro praktycznie realizowany był na podst. tego samego zdaje się scenopisu? Zmieniono plenery, aktorów i scenografię... Reszta to właściwie to samo. Pytanie więc : Po co? Dialogów nie porównywałem ale też pewnie podobne. Film ogląda się dobrze bo po prostu scenariusz jest z dawnego klasyka ale gdzie tu sens tego wszystkiego?

erbass

Filmu z 2006 roku nie widziałam, ale jeśli jest tak jak napisałeś/aś, że nie wprowadzili absolutnie nic nowego do fabuły, to odpowiedź na Twoje pytanie jest jedna. Dla kasy! Tudzież odświeżenia starej wersji, by dotrzeć z filmem do innej grupy osób- które regularnie chodzą do kina i nie szczególnie oglądają stare filmy, bo wolą nowości.

Majka7_Fire

Jedyną zmianą było dorzucenie jakiś wstawek typu pseudoprzerażający Damien w jakiejś tam masce nachodzący matkę w łazience. Ale tylko tyle, resztę zerżnęli ze starego scenariusza, ale w większości scen pozmieniali sporo, zwłaszcza ze śmiercią fotografa.

eweczka_spoko

Więc generalnie warto zobaczyć i nową wersję?

Majka7_Fire

Nie, nie warto, bo absolutnie nie trzyma klimatu i jest zdecydowanie o kilka klas gorszy niż oryginalny Omen. No i przede wszystkim aktorstwo jest dużo słabsze - na plus tylko chyba mogę Mię Farrow policzyć, bo reszta wypadła blado.

ocenił(a) film na 3
eweczka_spoko

zgadzam się, fatalny film, dodatkowo "efekty specjalne" mocno zaniżają film i można by im nawet to wybaczyć, gdyby była odrobina klimatu z pierwowzoru

ocenił(a) film na 4
erbass

Ja nie widzę żadnego sensu. Dawno temu "Omen" z Gregory Peckiem to była w kinach sensacja, a teraz to coś.... Dla mnie bez sensu. Pozdrawiam.

erbass

Po co nakręcili? Ja jestem jak naj bardziej za odświeżaniem filmu nawet jeżeli są gorsza. Bo dzieki takim"zabiega" mozna sięgnać po oryginał. Ja to widze tak z mojej perspektywy bardzo duż częsc młodych ludzi -nastolatków nie siega po filmy tak stare jakk np kilka lat wstecz,albo poprostu niewiedza o istnieniu starej wersji. ( nie pisze wszysycy) ja osobiście juz kilka razy ogladałam jakiś film a potem patrze jest i starsza wersja albo poprostu nakrecona w innym kraju wiec zazwyczaj ogladam a potem sama dla siebie oceniam:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones