PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=751708}

On wrócił

Er ist wieder da
6,8 19 514
ocen
6,8 10 1 19514
5,7 7
ocen krytyków
On wrócił
powrót do forum filmu On wrócił

Uwaga

ocenił(a) film na 8

Uwaga. Dla tych co nastawiają się na bekę z Hitlera. Jak będziecie się za mocno śmiać , to Hitler wam zęby wybije a potem wmówi że to dla waszego dobra. Ten film jest naprawdę śmieszny ale to śmiech przez łzy. A przy pierwszym wystąpieniu Hitlera w telewizji ciarki przechodzą po plecach. Najsmutniejsze w tym filmie jest to iż czym dłużej sluchamy Hitlera tym coraz większą rację mu przyznajemy. Telewizja to chłam, politycy to tchórze a społeczeństwo jest gnuśne, leniwe i nastawione tylko na przyjemność . Hitler budzi się w berlinie w 2014 roku ale mógłby się obudzić w dowolnym europejskim mieście bo wszędzie jest tak samo. Mordercs i dyktator wydaje się jedynym politykiem który ma wizję wolę i siłę aby coś zmienić a ciszą pdzed przemówieniem osiąga więcej niż zgraja współczesnych polityków goxzinami miałkich przemówień. Film świetny niedoceniony, chyba każdy powinien go obejrzeć bo pod płaszczykiem komedii dostajemy dużo, dużo więcej

ocenił(a) film na 7
lornemalwo

Aha, czyli jak ktoś mówi zaciekawiając ludzi, ale np. jest przeciwko uchodźcom to go skreślamy, bo mówi jak Hitler? Winni są ci miałcy politykierzy siedzący w kieszeni u bankierów.

Btw, poglądy filmowego Adolfa raczej mało mają wspólnego z rzeczywistym AH z lat 30. A już koalicja z Zielonymi to niezła beka, budując fabryki zbrojeniowe na pewno się przejmował stanem środowiska. xD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
adamcpdst

oj zaciemnienie przemawia tu widzę jakieś nacjonalistyczne Uważaj chłopcze Polacy byli dla Nazisty Hitlera podludźmi gorzej niż dla. Polaczków uchodzcy Historia lubi się powtarzać Więc ej szacunku dla. innych Mogles się urodzić np Żydem w1933

ocenił(a) film na 7
smykowicz77

Byli podludźmi, dlatego proponował nam wspólny wypad na Moskwę. :) Zamiast mi tu wyjeżdżać z szacunkiem doucz się trochę z historii, bo to aż wstyd się obnosić z taką niewiedzą.

adamcpdst

obnoszę Sie dumnie z tym że należy ludzi traktować BZ szacunkiem ale tego się już nie nauczysz

adamcpdst

wstyd obnosić się z sympatii dla faszyzmu..... wyjeżdżam tu choć niedouczoną jestem :)))

ocenił(a) film na 7
smykowicz77

To widać, niestety. :)

adamcpdst

Brednia.

ocenił(a) film na 8
adamcpdst

Akurat nigdy nie było możliwości sojuszu z Hitlerem, bk on zawsze uwazal Polakow i rosjan za podludzi, a ziemie na wschód to mialy buc nowe ziemie do zycia i ekspansjo narodu niemieckiego. Jak nam obiecywał pokoj w drugiej polowie lat 30, to tylko po to abyśmy byli buforem między Niemcami a związkiem radzieckim. Hitler chcial w pierwszej kolejnoscj zaatakowax Francje. Doucz sie Pan Panie Kolego

adamcpdst

Generalnie ważniejsze jest to, co mówisz, a nie jak to mówisz. Jeśli tego nie rozumiesz, to można Cię zmanipulować. Btw, wiesz, że dodając "XD" na końcu dostajesz od odbiorcy "-40" na samym wstępie?

ocenił(a) film na 9
lornemalwo

"Najsmutniejsze w tym filmie jest to iż czym dłużej słuchamy Hitlera tym coraz większą rację mu przyznajemy." -to jest właśnie najbardziej niebezpieczne - i wtedy było. Oczywiście obozy pozostaną obozami. Ale AH był naprawdę dobrym psychologiem. Czytałam 'Mein Kampf' z ciekawości niedoszłej germanistki - gdyby nie wiedza, jak przetworzono to na praktykę, naprawdę można by się dać przekonać w niektórych sprawach. Bo ta książka w żaden sposób nie jest o zjadaniu żydowskich dzieci żywcem. To jest bardzo suche przedstawienie rzeczywistości, gdzie naród nie czuje się już u siebie we własnym kraju.

TangoAndWaltz

Nawet psychole mają czasem rację i właśnie to jest propaganda, może nawet w tym filmie o lewicowych poglądach można stwierdzić, że nawet jeśli Hitler ma rację, to nie ma to najmniejszego znaczenia. Jesteś przeciwko uchodźcom? Jestem naziolem, proste.

kejsik

no sam. stwierdziłeś... to już wiesz A Polacy byli pod ludźmi a teraz co niektórzy mają siec za panów świata a w czym. niby jesteś lepszy niż uchodźcy Też nimi byliśmy w wojnie To wtedy jakby Cię ktoś oplułi kopnął w zadek to byś płakał.
wstyd popierać partie o faszystkowakich poglądach wstyd

TangoAndWaltz

Odświeże temat. To co się ostatnio odjaniepawla z zydami. Co oni wyprawiają, to zwykle mawiać, że - jak zwykle historia rozgrzesza dyktatora. W tym przypadku Hitlera

films86

Idź się naucz pisać po ludzku, a potem walnij łbem o ścianę, w dowolnej kolejności, jak chcesz Hitlera rozgrzeszać cudaku! Skąd się tacy geniusze biorą, to ja nie wiem.

TangoAndWaltz

Serio? Ja czytając MK bardzo się dziwiłem jak to mogło kogokolwiek przekonać- kompletny bełkot i potok myśli, dodatkowo słaba redakcja (podobno AH88 nie lubił jak mu poprawiali).

TangoAndWaltz

Myślę, że to jest kwintesencja "On Wrócił" - jak łatwo populistycznymi hasłami namieszać ludziom w głowach, stworzyć idola, który wtłoczy do mózgów papkę pod pretekstem "Wreszcie ktoś, kto mówi co myśli!".

ocenił(a) film na 7
lornemalwo

Dla mnie nie jest aż takim problemem to że Hitler zaczyna brzmieć wiarygodnie(co nie powinno dziwić bo bez tego nie doszedłby do władzy). Zrobił co zrobił ale to nie znaczy że zawsze się mylił. Dla mnie godne zauważenia jest to że niemieckie społeczeństwo (podobnie jak inne bogate społeczeństwa europejskie) są w takim stanie że nawet Hitler mógłby ich uczyć zdrowego rozsądku.

lornemalwo

Przyznajemy mu racje w kontekście trafnej oceny rzeczywistości. I nie ma w tym nic złego. Bo jeśli mamy chorego psa i ktoś nam powie że mamy chorego psa, to naturalnym jest że się z nim zgodzimy. Problem zaczyna się wtedy, kiedy on spróbuje nas przekonać że tego psa należy uśpić, a da się go leczyć.

lornemalwo

Bardzo mądre przemyślenia Film powinni oglądnąć tacy jak pod recenzja pan o skłonnościach durnych i głupich muszę powiedzieć do sarmacczyzny polskiej skończone j rozbiorem Polski

ocenił(a) film na 9
lornemalwo

Zgadzam się. Doskonały film o współczesnych Niemcach. Co by było gdyby Hitler wrócił... O mediach. O tym, że wszystko jest na sprzedaż. Na wszystkim można zarobić. O pustce. Wszechogarniającej, bezrefleksyjnej pustce w młodym społeczeństwie. Film POLECAM!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones