PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678962}
7,1 6 535
ocen
7,1 10 1 6535
One Direction: This is Us
powrót do forum filmu One Direction: This is Us

... i jestem załamana.
Większość wątków u dołu aż kipi stereotypami. Mówicie tym fankom, że 1D to komercyjne
gówno i jak można ich porównać do np. The Beatles. A przepraszam: kto powiedział, że to The
Beatles są najlepsi? Z tego co się orientuje to właśnie media, czyli sytuacja jest tak naprawdę
bardzo podobna. Osobiście uważam, że muzyka Ringo, Georga, Paula i Johna to arcydzieło, ale
jeśli ktoś twierdzi inaczej: co z tego? Jeśli ktoś jest fanem Justina Biebera i Seleny Gomez to, co
z tego? Jeśli przemawia do nich właśnie taka muzyka, to wcale nie oznacza, że jest idiotą!
Ktoś powołał się na konstytucję, mówiąc, że mamy wolność słowa i fanki powinny się liczyć z
krytyką. Rozdzielmy więc sobie dwa pojęcia: krytyka i chamska, wulgarna, bezczelna
nietolerancja. Potem możemy mówić o wolności słowa. Poza tym każdy ma swój gust i ty WY
hejterzy powinniście się z tym liczyć.
A jeśli ja powiem, że nie podoba mi się Led Zeppelin, bo Jake Bugg (który jeszcze legendą
rocka nie jest) jest lepszy? Spalicie mnie na stosie, bo tak mówi średniowieczne prawo?
Gdyby ktoś z was dostał szansę być w boysbandzie, kto by odmówił? Tak, tak, w końcu całe
społeczeństwo jest takie szlachetne, że tylko ta piątką dała się zrobić w konia. Bo wszyscy
hejterzy odpowiedzieliby bez zastanowienia "Oj nie, dla nas nie liczą się pieniądze i miliny fanów.
Dla nas liczy się tylko muzyka!" Już to widzę.
Ci chłopcy są bardzo kreowani przez media i są tworem dość komercyjnym, to fakt. Ale jednak
sukces osiągnęli i to na pewno nie jest dzieło tylko mas, bo są tacy ludzie, którzy nie kochają ich
tylko za piękne buźki, ale za muzykę. Śpiewają non stop o miłości jak 12latki - też fakt. Ale gdyby
śpiewali naprawdę tak fatalnie, to nawet cała prasa tego świata by im nie pomogła - oni by się
po prostu nie sprzedali. Tymczasem mają tak wiele fanek i ten sukces jest również ich dziełem.
No i na sam koniec pragnę wspomnieć: jesteśmy na filmwebie. To chyba miejsce na dyskusje
o walorach samego filmu, a nie zespołu, racja? :)
Podejdźcie do tego postu z dystansem, proszę. Fanki - nie bądźcie w nich tak zakochane, bo nie
są idealni, wbrew pozorom. Hejterzy - dajcie se już spokój.

aga113311

Dokładnie ! Ja bym dodała od siebie to, że popatrzmy jaki mamy rok, prawda taka ze The Beatles zasłynęło w roku 1960 i owszem jest to jeden z najlepszych rockowych zespołów, ale to były czasu naszych rodziców a nawet dziadków ! Więc logiczne, że z czasem idole się zmienią, osobiście jest mi obojętny ten zespół, i należę do tej grupy osób, która uwielbia słuchać starocie wygrzebane z pudełka na strychu, ale nie krytykuje nikogo za to, że moi rówieśnicy mają takich idoli, zapewne za kilkanaście lat, nasze dzieci też będą miały swój ulubiony zespół, który dla nas będzie czymś czego nie da się słuchać w naszym mniemaniu. Tak naprawdę nic nie różni tego co było ponad 50 lat temu, wszystko przemija a krytyka młodych ludzi mówiących to pedały, Justin Bieber to idiota itd. jest dla mnie żałosna, bo każdy ma prawo do swojego gustu. Nie lubię rapu, ale nie hejtuje żadnego pseudo rapera, który tak wiele przeżył w życiu, że najlepiej skoczyć z dywanu...

aga113311

Dziękuję. Cieszę się, że istnieją jeszcze tacy ludzie, naprawdę.

ocenił(a) film na 8
aga113311

Zgadzam się z Tobą.W ogóle nie ma sensu porównywać wykonawców różnych gatunków muzycznych,np.rocka i popu albo metalu i hip hopu.
Stereotypy trzeba tępić,bo najczęściej są krzywdzące i ogłupiają społeczeństwo.Każdy powinien mieć własne zdanie i rozum,a nie kierować się oceną większości.A wyśmiewanie innych ze względu na gust czy ocenianie czyjejś inteligencji po gatunku muzyki,której słucha?To już w ogóle żałosne.
Nie jestem jakąś fanką ślepo w nich zapatrzoną,czy ogłupioną przez media.Po prostu lubię One Direction-mają mnóstwo pozytywnej energii i wywołują uśmiech na twarzy.

ocenił(a) film na 7
aga113311

Szczerze? Nie ujęłabym tego lepiej.
Po za tym najbardziej denerwuje mnie chyba to, że hejterzy czepiają się ich z przed 4 lat. Wypisują jak to oni nie są 'pedalsko' ubrani, komentując zdjęcie z czasów x factora, kiedy mieli po 16-17 lat. Teraz nie ubierają się jak stereotypowe 'pedały'. Z resztą nawet gdyby się ubierali.. od kiedy ubiór świadczy o człowieku? Mi to osobiście nigdy nie przeszkadzało, ale to tego hejterzy głównie się przyczepiają. I powiedzmy sobie wprost... jaka gwiazda nie jest promowana przez media? Z resztą gdyby się zagłębić to nadzwyczajny zachwyt zdobyli już w x factorze. Nie byli wtedy wyróżniani przez media, przynajmniej nie bardziej niż inni uczestnicy.

ocenił(a) film na 8
aga113311

Nareszcie ktoś to napisał. Już mam po dziurki w nosie tego cholernego jadu w stosunku do wszystkich ludzi. NIENAWIDZĘ TEGO ŚWIATA.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones