PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=285624}

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
6,8 127 025
ocen
6,8 10 1 127025
5,3 11
ocen krytyków
Opowieści z Narnii: Książę Kaspian
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Książę Kaspian

Wiek bohaterów...

ocenił(a) film na 10

Czytając K.K. przed zobaczeniem filmu miałam wrażenie,że Kaspian jest w wieku Piotra albo nawet młodszy...a tu proszę-taki mężczyzna...
Przed obejrzeniem pierwszej części(a był oto już ho,ho...)inaczej wyobrażałam sobie bohaterów-teraz zasugerowałam się filmem...wydawali mi się oni duuuuuuuuuuuuuuuuuuużo młodsi...
więc ile mają lat w filmie a ile w książce??
proszę o odpowiedzi...

sikwomen

To co napisał Lewis musiało byc logiczne...więc pisząc o ty przemianach w czasach musił pisać aby to miało sens.

ocenił(a) film na 10
thedagusia_13

Lewis pisał książke w pośpiechu ^^ i chciał zeby do naszych rak trafiła poprawiona wersja Narnii, ale zabrał sie za poprawianie kilka dni przed śmiercią...

Loona_

ciekawe czemu pisał w pośpiechu...pisanie całej sagi zajeło mu 6 lat...więc trochę długo...a o poprawkach nie słyszałam nic.:)

użytkownik usunięty
thedagusia_13

no właśnie....ja też nic o poprawkach nie wiem :D

ja słyszałam że kilka dni przed śmiercią sprawdzał jeszcze 7 tom by wiedzieć czy czegoś nie poprawić^^
MonIlip-wiem ale jakoś sie przyzwycziłam do monlip XD

użytkownik usunięty
paczek93

hmm...no skoro tak mówisz
PS. Niech ci będzie, mogę być monlip :P

ocenił(a) film na 10
thedagusia_13

6 lat na 7 książek to nie jest wcale az tak długo ^^ aaa jesli chodzi o Lewisa to duzo o nim czytałam i nawet sporo wiem.

Loona_

no raczej długo...taką sage pwoinna napisać w ciągu 3 lat...ja bym sobie jakosć poradziła w ciągu tych lat!

thedagusia_13

wątpie.zawsze sie tak mówi.
ja jeden rozdział pisze co najmniej dwa tygodnie bo co chwila mam nowe pomysły.a co dopiero taka saga 7-tomowa !

paczek93

casami pisze i jeden rodzial zajmuje mi 4 dni bo są krótkie.

ocenił(a) film na 10
thedagusia_13

A skąd wiesz że Lewis pisał w takim tempie jak ty?

ocenił(a) film na 10
paczek93

własnie i Lewis nie pisał Narni tak: MUSZE SZYBKO NAPISAC CAŁĄ SAGE BO DZIECI CHCĄ CZYTAC. Musiał wszystko przemyslec...

ocenił(a) film na 10
Loona_

No i w sumie bardzo dobrze :) Poza tym wtedy to nie wyglądało jak obecnie wydawanie Harrego Pottera :)

zire

które moim skormnym zdaniem jest przeciętne jak na tak popularną sage.a epilog to katastrofa ? i ten ich odjazd z peronu po 19 latach był trzymany w sejfie przez tyle lat ? pfff ! to kpina po prostu.
to tak aporpo HP 7 ; d

ocenił(a) film na 8
paczek93

jej! trzymajcie mnie! im dalej czytam wypowiedzi the dagusia 13 w tym temacie, tym bardziej mnie trzepie! z calym szacunkiem, ale przyjmij, dziewczyno, ze Lewis wcale nie musial miec tkaiego toku rozumowania jak ty! grrr... nie moge! nielogiczne! w fantastyce NASZA logika nie jest FANTASTYCZNA logika. te dwie sie roznia! to fantastyka, tam sa smoki, draidy, fauny! zrozum ze to NIE TO SAMO!

ocenił(a) film na 8
Elaine_2

ojj, zagrzalo mnie nieco...
sorry
<za krotki>? :/ fidhliahuahyutlsaulhrlkhalkgklhgmvxbkdhgiulayu. wystarczy?

Elaine_2

Elaine kocham Cie po prostu < 33
w końcu ktoś to powiedział i mnie wyręczył ;DD
dodam tylko że gdybym ja to powiedziała było by gorzej ;pp
i wcale sie nie chwale.

paczek93

a wracając do tematu-Lewis zrobił co chciał-fanom sie to spodobało i to jest najważniejsze.
Dagamaro...jeśli kiedyś stworzysz książke tak dobrą jak Lewis zrobisz co bedziesz chciała nawet z Logiczną Fantastyką.
a jeśli szanujesz Lewisa,Narnie i jego twórczość to nie krytykuj.

paczek93

ja nie krytykuje tylko mówię że jak sie pisze coś a już fantastykę powinno mieć w sobie coś i powinno być napisane sensownie.Lewis trochę noie dokladnie i niekiedy nielogicznie napisał Opowieści z Narnii.

Elaine_2

Fantastyka jest gatunkiem naszych wyobrażen ...ale jak chcemy pisać ksiązkę fantastyczną musi być to ciekawe i warte do przeczytania...

ocenił(a) film na 10
thedagusia_13

każdy lubi co innego, więc dlatego sa różne podgatunki fantasy :>

O gustach się nie dyskutuje!

zire

Podsumowując:
nie lubisz ksiązek Lewisa-i teraz sie nie spieraj bo to co piszesz jest jednoznaczne.więc nie masz tu nic do powiedzenia.i nie chce być niemiła ale skoro twierdzisz w tym momencie że książki Lewisa 'upadły' to nie masz o czym z fanami rozmawiać.

paczek93

może nie lubie książek Lewisa ale jak tu widać duskucja jest na temat filmu...

ocenił(a) film na 8
thedagusia_13

no wlasnie! na temat filmu! wiec nie musisz krytykowac ksiazek! a ze ci z uplywam czasu nie pasuje, to juz sie sama soba martw. jutro wakacje, bedziesz miala duzo czasu, usiadz sobie na kilka dni w kacie i powkurzaj sie do sciany. albo napisz do "przyjaciolki" ze masz problem ze zrozumieniem zasad, ktore ustanowil Lewis...
kurde, czy tak trudno zrozumiec, ze INACZEJ NIE ZNACZY NIELOGOCZNIE ?!! bo problem tylko robisz, inni sie wkurzaja, niepotrzebnie krytykujesz i forum jest na temat wieku rodzenstwo Pevensie, a nie na temat tego, ze ksiazki Lewisa sa nudne...
proste?

mam dosyc takich bezsensownych postow...
jak chcesz, to sobie zaloz temat "pokonam Lewisa- dlaczego nie warto czytac opowiesci z Narnii" ale tutaj rozmawiamy o czyms innym. nie zasmiecaj, prosze!

znow sie zagrzalam... ta ludzka glupota;/

Elaine_2

mam prawo wyrażać swoja krytykę Lewisa i tego mi nie zabronisz.Sam piszesz nie na temat.Ja piszę o filmie a nie o książce bo film mi sie podobał.

użytkownik usunięty
thedagusia_13

masz prawo. Ale my mamy prawo wysuwać kontrargumenty :P To się nazywa dyskusja :D

ale nie powinnaś porównywać dział Lewisa do innych bo to czysty (sorry za wyrażenia) debilizm.

użytkownik usunięty
thedagusia_13

to po co się chwalisz, że jeden rozdział możesz pisać w 4 dni? Ja potrafię jeden napisać w parę godzin jak mam natchnienie albo potem miesiące bez pisania! Nie wiesz jak Lewis pisał, czy ciągle czy może jak miał "natchnienie". Sama zaczęłaś na temat sagi więc teraz sorry ale gadamy nie na temat!!!

ocenił(a) film na 10

zgadzam sie całkowicie... Lewis nie pisał ksiązek na wyścig z tobą...

Loona_

dodatkowo on się STARAŁ a twoje są pisane pod wpływem impulsu i weny co się równa z tym że raczej dokońca nie są przemyślane.

użytkownik usunięty
paczek93

z tym się nie zgodzę. Można spisać pomysł a potem go poprawiać i tak dalej...ja miała wenę, napisałam małe opowiadanko w godzinkę (niewielkie, 1,5 strony A4, czcionka 12) a potem poprawiała, szczegóły.

Więc jestem chociaż jednym przypadkiem który pisze coś podczas weny i w miarę to ma jakiś sens. Ale nie mnie oceniać ja Lewis psiał Narnię :) Już się tego nie dowiemy raczej...szkoda, że on nie dożył tej ekranizacji...ja wiem, on był przeciwko ale tą by pokochał, jestemm pewna....

ocenił(a) film na 10

A ja nie byłabym tego taka pewna ^^ Bo Lewis ma całkowitą racje w tym że filmy zabijają wyobraźnie... nie jestem juz w stanie wyobrażac sobie moich własnych postaci bo przed oczami mam te filmowe...

ocenił(a) film na 8
Loona_

no, to racja
ale mysle ze Lewis i tak bardziej cieszylby sie z filmu niz np. z opowiesci w wersji teatralnej. gdzies slyszalam, ze nie chcial, zeby zwierzeta narnijskie byly grane przez ludzi... wiec przynajmniej to by mu podpasowalo...:)

użytkownik usunięty
Elaine_2

myślę że byłby zachwycony. Jeśli wziąć jeszcze pod uwagę w jakich czasach o żył t oby chyba Disney'a i Walden Media ozłocił :D

ocenił(a) film na 10
Loona_

Mnie niektóre filmy pobudzają wyobraźnię, więc chyba nie jest to do końca prawda.

ocenił(a) film na 10
Tatar

No właśnie - pytanie co bardziej pobudza nasze zmysły - myśl o pięknym zachodzie słońca, czy widok pięknego zachodu słońca? :D
Chyba jednak to drugie.
Filmy odbieramy zmysłowo, a więc bardzo intensywnie (zaangażowany jest i wzrok i słuch).
Film może pobudzić wyobraźnię do pracy, ale tez w dużym stopniu nas wyręcza.
Natomiast słowo pisane - tu to tylko wyobraźnia może pracować :)

zire

ja chyba na miejscu Lewisa zrobiłabym to samo.z jednej strony bardzo bym chciała ujrzeć swoje dzieło na ekranie i to jak je ludzie przyjmują ale.. skoro napisałam ksiązke to mam własne wyobrażenie prawda ? i te postacie,jak ktoś wspomniał,psują mi moje własne wyobrażenie.

ocenił(a) film na 10
paczek93

Ze mną byłoby podobnie, z jednej strony podobałoby mi się zobaczyć, jak czyjaś wyobraźnia pracuje w zetknięciu z moimi słowami.
Ale z drugiej bałabym się, że zniszczą to, co stworzyłam sobie w myślach.
Chociaż... gdyby film podobał się ludziom, którzy nigdy nie sięgneliby po książkę z własnej inincjatywy, to byłby sukces. I z tego Lewis by się cieszył - że przesłanie jego książek dotarło do większej rzeszy ludzi. I Aslan :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones