film

Osobne stoliki

Separate Tables
1958
1 godz. 40 min.
7,5 1 021
ocen
7,5 10 1 1021
1 233
chce zobaczyć
W nadmorskim pensjonacie po sezonie przebywają wyłącznie jego stali bywalcy. Każdy z nich ma swój własny osobny stolik przy którym spożywa posiłki i każdy  z nich ma... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Osobne stoliki zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył 2 nagrody Oscar, 3 inne nagrody i 12 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

W nadmorskim pensjonacie po sezonie przebywają wyłącznie jego stali bywalcy. Każdy z nich ma swój własny osobny stolik przy którym spożywa posiłki i każdy  z nich ma swoją własną historię.  Możemy tu spotkać rozwiedzioną parę, która może miałaby szansę na ponowne połączenie gdyby nie fakt, iż mężczyzna jest kochankiem właścicielkiW nadmorskim pensjonacie po sezonie przebywają wyłącznie jego stali bywalcy. Każdy z nich ma swój własny osobny stolik przy którym spożywa posiłki i każdy  z nich ma swoją własną historię.  Możemy tu spotkać rozwiedzioną parę, która może miałaby szansę na ponowne połączenie gdyby nie fakt, iż mężczyzna jest kochankiem właścicielki pensjonatu. Mamy tu demoniczną matkę, która całkowicie zdominowała i podporządkowała sobie swoją córkę Sibyl. Mamy także Majora Angusa Pollocka w którym Sibyl skrycie się podkochuje. Pewnego dnia codzienną rutynę burzy niespodziewane odkrycie, że Major wcale nie jest mężczyzną za jakiego wszyscy go uważali. Odkrycie, które przewróci do góry nogami nie tylko życie nieśmiałej Sibyl.

boxoffice
$7 400 000 w USA
na podstawie
studio
Clifton Productions / Hill-Hecht-Lancaster Productions / Norlan Productions (niewymienione w czołówce)
tytuł oryg.
Separate Tables
inne tytuły
Postać grana przez Ritę Hayworth, miała być początkowo zagrana przez Vivien Leigh. Leigh wycofała się z projektu, gdy okazało się, że jej mąż Laurence Olivier nie będzie go reżyserował.
Kamera odbija się w oknie w ostatnim ujęciu z z dolki.
Film kręcono w Hotelu Miramar w Bournemouth (Dorset, Anglia).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • ...

  lukaslondon ocenił(a) film na 7

  warto zobaczyc ten film ze wzgledu na swietna gre aktorska: kerr, niven, lancaster, hayworth, hiller. szkoda, ze taki zespol dostal taki slaby material. tak po prawdzie to nikt z wyzej wymienionych nie dostal okazji do stworzenia wielowarstwowej kreacji. poprostu swietnie poradzili sobie z materialem, ktory dostali.... więcej

 • Rozczarowujący.

  cew ocenił(a) film na 4

  Mimo - mimo wszystko - świetnych aktorów i świetnego aktorstwa... Film jest po prostu nurzący. Złożony z dwóch osobnych, pojedynczych historyjek połaczonych miejscem akcji, ale niczym więcej.
  Miały one zapewne do siebie nawiązywac. "Radosne" zakończenie dla pary zupełnie nie dopasowanej i smutny koniec... więcej

 • Mam ten film .

  Thoreau ocenił(a) film na 8

  Będąc w Londynie udało mi się zdobyć ten film. Teraz nie jestem zaskoczony dlaczego David Niven dostał Oscara .

  1
  2
  • W mojej nic nie znaczącej ocenie do popołudniowej herbatki u ciotki na imieninach. Trochę o niczym trochę o czymś. RitaH. tym razem niestety nieco w cieniu... aktorsko rzecz jasna.

   • Strasznie denerwująco zagrała w tym filmie Deborah Kerr. Sztucznie i hiper-ekspresyjnie. Z jednej strony stworzyła postać takiej starej-maluczkiej, z drugiej żałosnej osoby. Jej ataki fobii i depresji były mało wiarygodne, a nawet śmieszne.
    Poza tym - jak wspomniałem - film bardzo dobry.... więcej