Deborah Kerr I

Deborah Jane Kerr-Trimmer

8,0
2 441 ocen gry aktorskiej
Deborah Kerr I
Deborah Kerr urodziła się w 1921 roku. Nieśmiała córka wojskowego poświęciła się scenie dzięki ciotce, która była gwiazdą radiową i prowadziła szkołę aktorską w Bristolu. Deborah zaczęła jednak uczyć się baletu i w nim zadebiutowała w Londynie w 1938 roku. Wkrótce jednak zmieniła wybór, po występach w Oxford Playhouse zwróciła uwagę pewnego producenta i otrzymała rolę w filmie "Major Barbara". Piękna, wrażliwa i elegancka Kerr szybko stała się gwiazdą kina. Występowała też na West Endzie i dla żołnierzy brytyjskich w czasie II wojny światowej. W latach 40. zagrała w wielu filmach, m.in "Tajemniczym nieznajomym" i "Czarnym narcyzie".

W 1947 roku zawarła kontrakt z MGM i przeniosła się do Hollywood. Dzięki filmowi "Edward, mój syn" otrzymała pierwszą nominację do Oscara. Odniosła też sukces na Broadwayu w sztuce "Herbatka i sympatia", powtarzając rolę w wersji ekranowej. Nieoczekiwanie w latach 60. rzuciła kino, oskarżając je o nadmiar seksu i przemocy, ograniczyła występy do sceny, kilka razy pojawiła się w produkcjach telewizyjnych i raz tylko powróciła na duży ekran. Deborah Kerr była sześciokrotnie nominowana do Oscara, lecz przyznano jej honorową statuetkę dopiero w 1994 roku.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

data urodzenia: 30 września 1921

data śmierci: 16 października 2007

miejsce urodzenia: Helensburgh, Szkocja, Wielka Brytania

wzrost: 170 cm

Oscar Specjalny
Zdobyła Oscar Specjalny, 6 innych nagród oraz 15 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Anthony C. Bartley (28.11.1945 - 10.06.1960, rozwód), 2 córki: Melanie Jane (ur. 27.12.1947) i Francesca Ann; 2. Peter Viertel (od 23.07.1960 do jej śmierci)
Cierpiała na chorobę Parkinsona.
Rozważano jej kandydaturę przy obsadzaniu roli ekscentrycznej Augusty Bertram w filmie "Podróże z moją ciotką", którą ostatecznie zagrała Maggie Smith.
W 1952 roku ubiegała się o rolę legendarnej aktorki Gertrude Lawrence w filmie "Gwiazda!". Do realizacji projektu doszło 16 lat później, a główną rolę zagrała Julie Andrews.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Akademia powinna się wstydzić! Mogli jej dać przynajmniej honorowego oscara.
Mieli czas bo Kerr zmarła w wieku 86 lat.

Niesamowita. Deborah jest niezwykła w każdym filmie.

Uroda

użytkownik usunięty

Oszałamiająca...Doznałam wstrząsu

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DEBORAH:*
dzisiaj obchodzisz swoje ... 86 urodziny:)
Nadal o Tobie pamiętamy i kochamy!!!
Wszystkiego Naj............

czarny narcyz czy warty obejrzenia ten film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones