PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94717}
7,4 14 459
ocen
7,4 10 1 14459
7,0 4
oceny krytyków
Ostateczne rozwiązanie
powrót do forum filmu Ostateczne rozwiązanie

witam!!

ocenił(a) film na 8

jestem pod wrażeniem gry Kennetha Branagha!! zagrał kapitalnie!!ciągle mówił o ,,ewakuacji" Żydów z tym swoim delikatnym uśmieszkiem na twarzy i zagrał bardzo przekonująco SSmana, tak że z jednej strony go nie nawidziłem,a z drugiej podziwiałem gre aktorską!! pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
zgredziu86

Zgadza się, był fenomenalny.

ocenił(a) film na 7
zgredziu86

Nie rozumiem trochę tego spotkania. Przedstawiciel każdego z resortów obecny na spotkaniu, miał moim zdaniem tylko wyrazić aprobatę ZA tym planem "ewakuacji" jak to ładnie określali. Jak było widać każdy sprzeciw czy nawet dyskusja na ten temat nie była wskazana. Oni to znaczy wyżsi przedstawiciele partii, wiedzieli co chcą zrobić i co ustalili między sobą, pozostało wcielić to w życie i powiadomić o tym innym oficerów czy przedstawicieli wyszczególnionych na konferencji resortów. Wiadomo było gdzie będą komory gazowe, wyszczególnienie szacunkowej liczby ofiar.
Nie mogli powiedzieć wprost, celem spotkania jest zamordowanie 11 mln europejskich żydów. Po co ta cała maskarada ćwierć krwi Żydzi, pół krwi Żydzi. Zabić to zabić i tyle. Spotykali się w swoim gronie, Niemców, nie było wśród nich Francuzów, Brytyjczyków czy Amerykanów. Mogli to załatwić w godzinę jak mamy zgładzić cały naród jak to uczynić, ale sami już wiedzieli. Mieli tylko współpracować w tym celu. Postać grana przez Colina Firtha, podobała mi się wszystko chciał aby było zgodne z prawem, ale jak można zgodnie z prawem wymordować cała populację europejskich Żydów.
Najlepsze z filmu są liczby 60 tysięcy zamordowanych Żydów dziennie, i ta CISZA. Zwykli MORDERCY którzy przeszli do historii, nic innego.
Postacie grane w filmie, całkiem nieźle oddają klimat tamtej narady. Chciałbym usłyszeć tą naradę w języku niemieckim, musiała być straszna. Postać Reinhard Heydrich niesamowicie cyniczna z tym uśmieszkiem, podobnie jak Adolf Eichmann, wszystko miało działać jak w niemieckim silniku.

ocenił(a) film na 8
76rookie

Właśnie, jedynym minusem tego filmu jest to, że jest po angielsku..
jednak ten niemiecki język ma coś szczególnego w sobie, że gdy się go słyszy, to włosy na głowie stają dęba ;)
No ale nie zmienia to faktu, że film bardzo dobry,
60 tys. Żydów, widzę, że nie tylko ja zwróciłem uwagę na ten moment, swoją drogą chyba najważniejszy w filmie
No ciekawe co by było, gdyby w kampanii rosyjskiej byli inni generałowie...

ocenił(a) film na 7
Czarny_Lotos

Z tym językiem przyznaję Tobie racje, ciarki mnie przechodzą gdy słyszę niemiecki. Liczby są genialne. Inni generałowie, nie chciał bym tego wiedzieć. Myślę, że po Żydach i Cyganach kolej była by na Polaków.

ocenił(a) film na 8
Czarny_Lotos

Dokladnie , też uwazam ze film był by lepszy gdyby był w jezyku niemieckim , równiez zgadzam się z przedmówcami ,gra Kennetha Branagha oraz Colina Firtha jest fantastyczna. Film rewelacyjny sam zastanawiam się ,że obejrzalem go dopiero wczoraj poraz pierwszy .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones