film

Ostateczne rozwiązanie

Conspiracy
2001
1h 36m
7,4 14 377
ocen
7,4 10 1 14377
7,0 4
oceny krytyków
1942r. Przedstawiciele władz III Rzeszy spotykają się w Wannsee, aby rozstrzygnąć o losie ludności żydowskiej na terenach okupowanych przez Niemców. więcej mniej
Ostateczne rozwiązanie zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Film zdobył nagrodę Złoty Glob, 4 inne nagrody oraz 16 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Zima 1942 r., rezydencja Wannsee pod Berlinem. Szef IV wydziału gestapo - Adolf Eichmann, kieruje ostatnimi przygotowaniami do mającego się tu odbyć tajnego spotkania. Na stołach wykwintne jedzenie, eleganckie trunki, wytworna zastawa. Po kolei zjeżdżają się zaproszeni goście: 14 wysokich rangą oficerów, urzędników i esesmanów III Rzeszy.Zima 1942 r., rezydencja Wannsee pod Berlinem. Szef IV wydziału gestapo - Adolf Eichmann, kieruje ostatnimi przygotowaniami do mającego się tu odbyć tajnego spotkania. Na stołach wykwintne jedzenie, eleganckie trunki, wytworna zastawa. Po kolei zjeżdżają się zaproszeni goście: 14 wysokich rangą oficerów, urzędników i esesmanów III Rzeszy. Jako ostatni przybywa generał SS Reinhard Heydrich - to właśnie ten człowiek przedstawi uczestnikom spotkania najbardziej przerażający plan w dziejach świata - plan całkowitej eksterminacji europejskich Żydów.

studio
British Broadcasting Corporation (BBC) (współudział) / Home Box Office (HBO)
tytuł oryg.
Conspiracy
inne tytuły
Podczas spotkania Adolf Eichmann (Stanley Tucci) mówi o programie przymusowej eutanazji, czyli akcji T4. Termin ten pochodzi od nazwy ulicy Tiergartenstraße 4, przy której mieściło się centralne biuro tego przedsięwzięcia w Berlinie (Niemcy), jednak został on ukuty już po zakończeniu II wojny światowej.
Podczas powitania dr Wilhelm Stuckart (Colin Firth) nazywa dr. Wilhelma Kritzingera (David Threlfall) - „Bitzinger”.
Film nakręcono w Berlinie (Niemcy) i Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

potworność...

ocenił(a) film na 8

myślałam, że w czasie tej "debaty" pizzę im dowiozą na stół, tak lekko, tak łatwo, czasem z humorem przyszło im dyskutować na temat ogromnej tragedii, która do dziś budzi przerażenie... jak można być aż taką bestią...

Planowanie jednej z największych zbrodni w historii rodzaju ludzkiego niczym posiedzenie w sprawie biznes planu w firmie! Przerażające!

Tutaj wspaniale zagrał charyzmatycznego cynika. Brawa

Film trwa półtorej godziny, podczas której eleganccy panowie siedzą przy stole i rozmawiają. Ktoś powiedziałby, że jest to najnudniejszy motyw na świecie, a jednak trzyma widza w fotelu lepiej, niż niejeden pościg samochodowy z wybuchami w tle.
Sympatyczni, odpychający, rubaszni, inteligentni i ciekawi, a przy tym...

Jeśli ktoś chce pojechać dalej z tematem, polecam grubą, świetną książkę.
"Łaskawe", Jonathan Little, wali po kolanach. Nie dla dziewczynek

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/6888/laskawe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones