PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=300717}

Ostateczni mściciele

Ultimate Avengers
6,6 2 009
ocen
6,6 10 1 2009
Ostateczni mściciele
powrót do forum filmu Ostateczni mściciele

...dotarła i do komiksów. Nick Fury był w oryginałach biały, ale w imię ww. poprawności politycznej został murzynem. Pociesza przynajmniej, że nie jest kobietą w imię "parytetów".

Moger

Podobny temat założyłem przed chwilą na stronce Iron Man 2. Strasznie to wkurza,bo murzyni mają swoich superbohaterów. Najpierw zmurzynili Zieloną Latarnię ,teraz Fury'ego (na szczęście w komiksach Marvel'a o Punisherze nadal jest Biały)choć musiałbym poszukać i sprawdzić jakich jeszcze. Kobiece wersje wszelakich superbohaterów również dawno się pojawiają ,przecież np. She Hulk xD albo Batwoman ,a jest ich mnóstwo.Ale to nie razi tak jak permanentne zmienianie wizerunku bohatera. Ale widać ,Michael Jackson otworzył pewne drzwii i niektórzy przez nie pchają superbohaterów. Niedługo się dowiemy ,że Bruce Wayne był murzynem i mścił się na Białych za niewolnictwo które było 140 lat temu i za śmierć rodziców którzy umarli z głodu bo zasiłek dla pasożytów nie dotarł na czas.

ocenił(a) film na 9
Ottiss14

Ottiss14 zieloną latarnię nie zmieniono w murzyna. Zielonych latarni z ziemi jest czterech, trzech białych i jeden czarny, w czym masz problem?

barry8500

W niczym ,nigdy nie interesowałem się tą postacią ,ale już dawno mi tu wyjaśniono o co chodzi. Właśnie z tym się zgadzam ,są różni mniej popularni superbohaterowie różnych ras ,jak chcą to niech ich promują ,niech rozkręcą np. sprawę z Hanncockiem ,a nie zmieniają rasę postaci czasem nawet dwukrotnie starszych niż aktorzy je grający.

Moger

Aż się specjalnie zalogowałem, żeby sprostować.

Kreskówka oparta jest na serii komiksów z imprintu Ultimate. Seria ta charakteryzuje się tym, że występujące w niej postaci różnią się od swoich klasycznych odpowiedników - jedne bardziej, inne mniej. Ultimate Spider-Man czy Ultimate Fantastic Four dla przykładu zasadniczo nie różnią się od klasycznego wizerunku. Inne postacie - na przykład Avengers - z wcześniejszymi wersjami łączy tylko pseudonim. Taką postacią jest Ultimate Nick Fury.

Anyway... Co masz do Murzynów?

ocenił(a) film na 8
Misiael_1

Na początek zaznaczam, że nie mam nic do czarnych.


Ogólnie rzecz biorąc wiadomo, że każdy może sobie zrobić, film, grę, komiks oraz postacie w nich zawarte, według swojego widzi mi się, ale powinni się trzymać jakichś norm, jeśli jakaś, kultowa postać jest danego koloru skóry, to już niech tak pozostanie, jasne takie mniej znane postacie jak fury(ja jeszcze ze 2 lata temu nie wiedziałem kto to jest) można bardziej zmienić, bo i odbiorców jest mniej, ale np: Nie wyobrażam sobie, aby ktoś nagle zrobił czarnego supermana, spider-man'a, albo białego Blade'a Itp. :D

Misiael_1

Zupełnie nic, natomiast do poprawności politycznej - wszystko.

ocenił(a) film na 7
Moger

popieram mongera!!

ocenił(a) film na 5
Moger

zastanawiam się, co jest aż tak złego w poprawności politycznej? Może nie rozumiesz tego terminu i nie wiesz, skąd się wziął, że się tak wyrażę, filozoficznie?

jos_fw

Termin rozumiem, wiem skąd się wziął, wiem też co obecnie oznacza. A skoro uważasz, że poprawność polityczna to nic złego to raczej i tak się nie dogadamy więc po co zaczynać? "Że się tak wyrażę, filozoficznie" ;)

ocenił(a) film na 5
Moger

poprawność polityczna była odpowiedzią na holocaust i II wojnę światową - to pewna filozofia społeczna niwelująca różnice rasowe; ogólnie - rasizm. Oczywiście, przyjęło to wszystko momentami postać karykaturalną i przerysowaną, jak zmienianie przez feministki płci Boga w Biblii itp. Tym niemniej, trzeba zrozumieć, że jest to - utopijna i nie do końca udana - odpowiedź na znacznie większe zło.

jos_fw

Ja nie bawiłbym się tutaj w dzielenie na większe i mniejsze zło bo to nadal bardzo duże zło.
Akcje afirmatywne to osobny temat ,ale np. zamykanie ludzi za poglądy to już jest praktyka typowa dla najgorszych dyktatur. W stanach jest najgorzej ,tam jak murzyn zgwałci Białą dziewczynę to może uniknąć pierdla bo np. jest gwiazdą szkolnej drużyny futbolowej i musi grać. Autentyczny przypadek. Co więcej wprowadzono w USA tzw. przestępstwa nienawiści ,a polega to na tym ,że są grupy chronione i tak np. jak Matka znajdzie w pokoju córeczki pedofila który ją gwałci i go zaatakuje to popełni przestępstwo nienawiści ,bo zaatakowała go de facto ponieważ jest pedofilem. To prawo już tam działa. Ponadto Nie jest prawdą ,że popiltyczna poprawność ma cokolwiek rekompensować itd bo Polaków się w stanach gnębi (a dokładnie żydzi to robią) ,nawet powstały książki o antypolonijnym toposie w amerykańskim kinie na przestrzeni dziesięcioleci. Wyobraź sobie ,że Holokaust był dokonywany niemal w 100% wyłącznie na Polakach przez pierwsze trzy lata wojny. Eksterminacja żydów zaczęła się dopiero w '43 i była równoległa z dalszą eksterminacją Polaków. Na marginesie dodam ,że oficjalna ilość zamordowanych w czasie wojny żydów na terenach Polski to ponad 100% żydowskiej ludności żydowskiej w naszym kraju. Biorąc pod uwagę ,że większość żydów żyła na wschodzie (były w Polsce np. wioski prawie zupełnie żydowskie) i ,że zostali oni wchłonięci w szeregi NKWD i innych podobnych służb ,to realnie niemcy mogli zlikwidować może trochę więcej niż 25% oficjalnej liczby. Pomijając ,że mieli często ogromne problemy z odróżnieniem żydów od Polaków i musieli korzystać z pomocy samych żydów przy ich wynajdowaniu -i załadunku z resztą też. Polacy mieli zakaz wykonywania podobnych prac ,gdyż notorycznie pomagali żydom w ucieczkach ,żydzi byli w załadunku z kolei bardzo skwapliwi.
Niemniej to jak powszechny jest rozpowszechniany przez żydów antypolonizm na świecie ,jest najlepszym dowodem na to ,że poprawność polityczna ma jednie zniszczyć Białych ludzi i jest jednym z elementów budowy NWO.

ocenił(a) film na 5
Ottiss14

tja. No co ja mogę. Publicystyka mniej więcej na poziomie telewizji Trwam. Półfakty, ćwierćinterpretacje. Nawet jakbyś miał rację - i liczba ofiar holocaustu była zawyżona (choć wiem, że tak nie jest) to właściwie co z tego? jakby zabili "tylko" milion, to mało? Nie porównuj zła rasizmu, holcaustu, niszczenia z powodu przynależności rasowej do poprawności politycznej. Bo zło poprawności wynika z dobrych intencji i pewnych nadużyć, zaś zło holocaustu jest po prostu złem. jak możesz porównywać uchybienia i błędy amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości wynikłe z pp (również sprawa O.J. Simpsona mieści się w tej kategorii) z tym, co masowo spotykało czarnoskórych Amerykanów przez ostatnie - już nawet nie dziesięciolecia, - a stulecia! Wiem, że brzmi to jak banał, ale banał dlatego jest banałem, że jest prawdą. Polacy i Żydzi - rachunki krzywd nie są symetryczne. Nie zapominajmy o Jedwabnym i pogromach. Ja do tego podchodzę zdroworozsądkowo - najwięcej naszych obywateli jest pośród Sprawiedliwych i zapewne najwięcej było szmalcowników, bo u nas najwięcej było Żydów. Nie wybielajmy się , nie jesteśmy narodem nadzwyczajnym, tylko właśnie bardzo, bardzo zwyczajnym. A nasza amerykańska emigracja chluby intelektualnej nam nie przynosi - ich recepcja w USA nie jest wynikiem żadnego spisku, tylko świadectwa, jakie sobie tam wystawiają. Nie ich wina w sumie - pierwsza emigracja to były intelektualne niże, niestety. Aha, z Twojego wywodu wynika, że właściwie Żydzi nie są biali. Przemyśl to, poczytaj trochę, liźnij historii. Pozdrawiam.

jos_fw

Zacznę od tego ,że jestem ateistą ,ale według mnie telewizja trwam ma najlepsze programy o tematyce politycznej w Polsce. Tam naprawdę starają się zachować pluralizm światopoglądowy w dyskusjach. Pomijając fakt ,że to dziwne ,że telewizja religijna ma programy polityczne. I na marginesie ,gdzie są te pół fakty i ćwierć interpretacje?
Jeśli chodzi o holokaust to wystarczy poczytać i mieć szczyptę krytycyzmu ,a nawet być średnio inteligentnym ,żeby zobaczyć ,że liczby się nie zgadzają. Tak samo w przypadku jedwabnego ,podawano ,że ofiar było trzy razy więcej niż wszystkich mieszkańców miejscowości. Pomijając ,że wiadomo już dawno ,że dokonali tego niemcy ,ale mniejsza o to.
"jakby zabili "tylko" milion, to mało? Nie porównuj zła rasizmu, holcaustu, niszczenia z powodu przynależności rasowej do poprawności politycznej" -zwróciłem jedynie uwagę ,że holokaust nie ma nic wspólnego z pp ,przynajmniej nie realnie ,ponieważ nie można rekompensować holokaustu pomijając Polaków. I niczego nie porównuję ,mówię ,że zło to nadal zło.
"Bo zło poprawności wynika z dobrych intencji i pewnych nadużyć, zaś zło holocaustu jest po prostu złem." -dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Hitler też miał dobre chęci na swój sposób ,nawet Iluminaci którzy wymyślili pp pewnie mają jakieś. Np. zabezpieczenie statusu ich dzieci w Nowym Porządku Świata.
Polityczna poprawność nie ma żadnych uchybień to jest regularnie wykorzystywane narzędzie do niszczenia społłeczeństw i ochrony uprzywilejowanych grup. Chodzi głównie o żydów ,którzy z resztą są sprawcami większości tzw. aktów antysemityzmu w ostatnich latach ,gdyż antysemityzmu już nie ma. Ludzie mają w to wyjeb@ne. Dlatego większości sprawców "nie znaleziono". Bo nawet jak znaleziono to ich puszczano ,a oni odchodzili machając pejsami. A potem pedałów i pedofili wyślą na metaforyczny sybir jak to zrobili bolszewicy jak degeneraci zrobili swoje.
Sprawa Simpsona to był cyrk na kółkach ,i to media to rozkręciły.
"z tym, co masowo spotykało czarnoskórych Amerykanów przez ostatnie - już nawet nie dziesięciolecia, - a stulecia!" -a co spotykało? Bo z tego co wiem to murzyni mają w stanach wypas. Nawet u nas w Polsce. Moja siostra była napastowana seksualnie przez przybyszów z afryki z akcji afirmatywnej na pobliskiej uczelni. Dostają 2,300 tys. zł. miesięcznie za nic ,plus mieszkanie i rower za darmo na czas pobytu. Mają tyle kasy ,że nie mają co z tym robić i chodzą wystrojeni jak choinki. Muszę zauważać ,że Polska nie miała nigdy kolonii w afryce i nic nie zrobiła nigdy niecnego czarnej rasie? Nawet ponoć jeden murzyn służył w naszej armii. No ,ale u nas służył nawet niedźwiedź więc ,kogo byśmy tam nie znaleźli. Ach ci straszni Polacy-rasiści.
"Wiem, że brzmi to jak banał, ale banał dlatego jest banałem, że jest prawdą. Polacy i Żydzi - rachunki krzywd nie są symetryczne. Nie zapominajmy o Jedwabnym i pogromach." -jedwabne było dziełem niemców ,a wszystkie "pogromy" miały miejsce pod zaborami i były prowokacjami i to nieudanymi bo to sb musiało wszystko robić ostatecznie samo. Jedyną sytuacją kiedy był realny konflikt fizyczny między żydami ,a Polakami ,było też pod zaborami jak jeden żyd zamordował jakiegoś Polaka o nazwisku Wieśniak o ile dobrze pamiętam. Ale nie przypominam sobie ,żeby były jakieś ofiary śmiertelne tych utarczek.
Ale masz rację rachunek nie jest między nami równy. Ilu Polaków wymordowało NKWD? Sam się kiedyś przyjaźniłem z żydem ,którego babcia NKWDzistka do dzisiaj zatwardziała stalinistka ,miała krew Polaków na rękach i zero wyrzutów sumienia. On nie był z tego dumny ,mówił ,że rodziny się nie wybiera. Notabene sam był zafascynowany nazizmem.
Świetnym przykładem nierównego bilansu jest Katyń. W izraelskiej gazecie był kiedyś wywiad z dwoma żydami ,którzy opowiadali o tym, jak w katyniu mordowali "polaczków". Rzygać mi się chce jak słyszę jak tego określenia używają dzisiaj notorycznie młodzi i głupi ludzie cytujący swych guru z tzw. "salonu" ,czyli naszej post-komunistycznej samozwańczej "elyty".

"Ja do tego podchodzę zdroworozsądkowo - najwięcej naszych obywateli jest pośród Sprawiedliwych i zapewne najwięcej było szmalcowników, "- gdzie jest ten zdrowy rozsądek? Bo go nie widzę. Jeżeli już kierujesz się domysłami zamiast suchymi danymi ,to jak dla mnie najpewniej najwięcej szmalcowników było wśród żydów. Oni znali wszystkich nawet tych po których tego nie widać było ,wiedzieli gdzie mieszkają ,mieli wgląd do całej wspólnoty. Tak mówi mi zdrowy rozsądek. Zdrowy rozsądek mówi mi też ,że niezbyt mi pasują opowieści o pogromach i powszechnym szmalcownictwie wśród Polaków kiedy w tym samym zdaniu stwierdza się ,że u nas żydów było najwięcej. Co takiego widzieli w Polsce ,że były ich tu trzy miliony? Nie bali się tego zwierzecego antysemityzmu? Hehe. Wystarczy lekko ruszyć głową ,żeby zauważyć ,że w historyjkach jakie się nam wciska od małego nic nie trzyma się kupy. Tylko ,że tak nas się wychowuje ,żeby nawet inteligentni okazywali wyszkoloną ignorancję w pewnych rejonach. Jesteś tego świetnym przykładem.

"Nie wybielajmy się , nie jesteśmy narodem nadzwyczajnym, tylko właśnie bardzo, bardzo zwyczajnym." -a są jakieś nadzwyczajne? Myślę ,że Polacy mają więcej powodów do dumy i mniej do wstydu niż większość jakie mi przychodzą do głowy. To żadne wybielanie się.

"A nasza amerykańska emigracja chluby intelektualnej nam nie przynosi - ich recepcja w USA nie jest wynikiem żadnego spisku, tylko świadectwa, jakie sobie tam wystawiają. Nie ich wina w sumie - pierwsza emigracja to były intelektualne niże, niestety. " - po pierwsze większość tych tzw. "amerykańskich naukowców" to Polacy i Rosjanie.
Mówię o tych prawdziwych naukowcach ,którzy zajmują się poważnymi sprawami ,bronią ,fizyką kwantową etc.
Po drugie stany zjednoczone zostały założone przez Europejski margines społeczny więc nasi emigranci się nie wyróżniają. Moim skromnym zdaniem kolorowi wydają tam sobie dużo gorsze świadectwo.

"Aha, z Twojego wywodu wynika, że właściwie Żydzi nie są biali." - Żydzi to skomplikowany temat. Prawdziwi genetyczni żydzi to Palestyńczycy ,którym tzw. żydzi urządzają dzisiaj holokaust. Palestyńczycy to wymieszani żydzi z arabami ,ale i tak są bliżsi genetycznie prawdziwym historycznym żydom niż ta wielo etniczna religijna ksenofobiczna zbieranina która się dzisiaj tak nazywa. Judaizm był kiedyś religią nawracającą ,dlatego w izraelu spotkasz żydów wszystkich narodowości. To zabawne ,że murzyn i typowy aryjczyk potrafią twierdzić ,że obaj są żydami.
Przeczytaj to:
http://samodzielniemyslacy.blogspot.com/2011/09/zydzi-narod-wymyslony.html

"Przemyśl to, poczytaj trochę, liźnij historii." - prawdziwa ironia. Doceniam inteligentne poczucie humoru. Pomimo mało bystrej reszty.

ocenił(a) film na 5
Ottiss14

Telewizja Trwam i rzetelna publicystyka - he he he. Czasem idę do znajomych (sam telewizji nie mam- wybór) i kiedy atmosfera jest kiepska, włącza się telewizję Trwam. Ubaw po pachy - amatorszczyzna realizacyjna, napuszone bezguście. Jak możesz mówić o rzetelnej publicystyce w telewizji, do której sprasza się jedną opcję polityczną? gdzie nie zaprasza się nikogo z PO, SLD, RP. Tam jest wyłącznie PiS, czasem ktoś od Ziobry. Taka w tym rzetelność jak w słynnych programach Pospieszalskiego. Znienawidzony przez Was TVN zaprasza polityków PiSu.
Widzisz, mnie z kolei rzygać się chce, jak słyszę sprany Ziemkiewiczowski slogan "Salony" - te jego salony są wynikiem kompleksów biedaczka, bo sam się nie załapał; nikt go nie chciał, podobnie jak Kaczyńskich. Akurat znam go trochę osobiście, i jest to postać dość żałosna. To przykre, że potężny konflikt polityczny napędzany jest osobistymi animozjami i kompleksami - ale tak jest.
Mało bystra reszta - kiepska polszczyzna. Twoje wywody na temat Żydów i Murzynów napawają mnie pewną odrazą. To typowa prawicowa propaganda. Murzyni mieli dobrze? A zwożenie ich w bydlęcych warunkach, zrobienie z nich niewolników, segregacja rasowa, getta, osobne łazienki i autobusy (dziadek opowiadał mi o gettach ławkowych na uniwersytecie lwowskim, a propos prześladowań Żydów w międzywojennym "raju"). Widzisz, oni nie chcieli wcale do Ameryki, Amerykanie sobie sami ich na łeb sprowadzili. Gwałty Murzynów. Polacy nie gwałcą? Żydzi też gwałcą. Koreańczycy. Gwałcicieli wszystkich krajów potępiam. Ale ras nie potępiam, narodów nie potępiam, bo jest to uproszczenie i słabizna intelektualna prawicy. Podobnie jak głupie uproszczenie, że NKWD to byli w większości Żydzi. Było ich tam sporo, ale bez przesady. Przeczytaj sobie dość rzetelną książkę Śpiewaka na ten temat. Żydów NKWdzistów też potępiam. Polaków SBków potępiam. Morderców potępiam, ale nie narody, które ich wydały. Polskich szmalcowników (było ich dużo) też potępiam. Tych co palili Żydów w stodołach też potępiam.
Oczywiście, że świat naznaczony Poprawnością Polityczną ma swoje kiepskie strony. Wyrównywanie czasem kończy się nadmiarami i przerostami, nonsensami. Ale twierdzę, że jest to mimo wszystko świat lepszy niż bezrozumne wylewanie na wierzch narodowych resentymentów, segregacja rasowa, podkreślanie różnic i debilne wykazywanie wyższości. Polska prawica cierpi na pewną ślepotę perspektywy - nie dostrzega swego odbicia w lustrze. Widzi tylko innych i ich wielkie wady. Nie dostrzega belki we własnym oku - być może właśnie przez ową belkę. To w sumie smutne.

jos_fw

"Telewizja Trwam i rzetelna publicystyka - he he he. Czasem idę do znajomych (sam telewizji nie mam- wybór) i kiedy atmosfera jest kiepska, włącza się telewizję Trwam. Ubaw po pachy - amatorszczyzna realizacyjna, napuszone bezguście. Jak możesz mówić o rzetelnej publicystyce w telewizji, do której sprasza się jedną opcję polityczną? gdzie nie zaprasza się nikogo z PO, SLD, RP. Tam jest wyłącznie PiS, czasem ktoś od Ziobry. Taka w tym rzetelność jak w słynnych programach Pospieszalskiego. Znienawidzony przez Was TVN zaprasza polityków PiSu." - jak ja oglądałem trwam to do programów zapraszani byli ludzie ze wszystkich znaczniejszych opcji politycznych w tym nawet z Nowej Prawicy.
To czy ktoś przyjmuje zaproszenie to zupełnie inna kwestia ,chociaż widziałem tam już kogoś z PO.
Lepsze to niż tvn gdzie standardową praktyką jest trzech na jednego. Był program o dostępie do broni to było 5 osób na jednego JKM i tak ich zniszczył. Na Bosaka potrzebowali co najmniej dwóch osób ,a i tak ich niszczył ,na Ziemkiewicza ich znajomki z krytyki politycznej potrzebowali 7 osób ,a i tak ich zniszczył. Prawda nie potrzebuje wsparcia.

"Widzisz, mnie z kolei rzygać się chce, jak słyszę sprany Ziemkiewiczowski slogan "Salony" - te jego salony są wynikiem kompleksów biedaczka, bo sam się nie załapał; nikt go nie chciał, podobnie jak Kaczyńskich. Akurat znam go trochę osobiście, i jest to postać dość żałosna. To przykre, że potężny konflikt polityczny napędzany jest osobistymi animozjami i kompleksami - ale tak jest." -znasz któregoś osobiście tak? Brałeś od Ziemkiewicza autograf zapewne? Ja mam w rodzinie ludzi u których tusku spędza wakacje i wiem to czego nikt inny nie wie. Np. ,że jest niewyobrażalnie leniwy i ma kompleksy na swoim punkcie. Potrafi gnoić ludzi ,którzy w jakikolwiek sposób naruszyli jego wizerunek ,albo go zakłopotali publicznie. I nie mówię tu tylko o politykach ,chodzi też o zwykłych ludzi. Mam w rodzinie ludzi z szefostwa do neidawna niepodzielnie rządzącej w Belgii partii ,więc wiem o tych gierkach nieco więcej. Kaczyńscy nic dla mnie nie znaczą ,ale i tak bilans ich rządów ,a to co mamy teraz...tego nie da się nawet porównać.
Jak dla mnie to Ty masz kompleksy. Jeżeli znasz Ziemkiewicza i mu je zarzucasz to dlatego bo on jest kimś ,jest znany i szanowany ,a do tego nikt go nie rozwali argumentami bo mówi prawdę. Typowe zakompleksienie. Ja znam Santiego z You Can Dance mieszkałem z nim przed 4 lata i cieszę się z jego sukcesu ,zasłużył na niego. Ale widzisz ja nie mam problemu z poczuciem własnej wartości.
Apropos osobistych animozji napędzających konflikt. Wiesz ,że niesiołowski nie został przyjęty do pisu? Poczytaj o tym jak tusk pożyczył kasę od znanego ś.p. mafioza. Poczytaj o aferze hazardowej i znajdź mi cokolwiek co zrobił ktoś z PiSu. Owszem słabo rządzili ,mają wady ,ale są uczciwi przynajmniej jak na polityków i rządzili sto razy lepiej niż ten nierząd który uprawia się na wiejskiej dzisiaj.
Notabene ,ten konflikt do niedawna był grany ,podział na bandę czworga to wymyślili jeszcze komuniści ,władza miała być zawsze w rękach tych wybranych grup. Chodziło o ochronę komuszych dup i się udało i to jak cholera. O kiedy zaczęli ginąć ludzie ,Blida ,Lepper ,Kaczyński ,od kiedy zaczęto mordować członków PiSu ,albo podpalać się pod kancelarią premiera ,to stało się już czymś więcej. Niemniej gospodarczo to nadal banda czworga. Dzisiaj SLD jest najbardziej prawicowe jeśli o to chodzi.

"Mało bystra reszta - kiepska polszczyzna." - bez komentarza.

"Twoje wywody na temat Żydów i Murzynów napawają mnie pewną odrazą. To typowa prawicowa propaganda." -jakie wywody? Wykaż mi kłamstwo łaskawie niezakompleksiony człeku. Mnie osobiście wyprowadza z równowagi głupota ,najczęściej przejawiająca się jako brak logiki. Emocje i idee jakoś do mnie nie przemawiają.

"Murzyni mieli dobrze? A zwożenie ich w bydlęcych warunkach, zrobienie z nich niewolników, segregacja rasowa, getta, osobne łazienki i autobusy (dziadek opowiadał mi o gettach ławkowych na uniwersytecie lwowskim, a propos prześladowań Żydów w międzywojennym "raju"). " -po pierwsze niewolnictwo istniało od zawsze i istnieje nadal. Segregacja i dyskryminacja również. Spróbuj iść do murzyńskiej dzielnicy.
Słyszałeś też może o Japonii? Taki mały zacofany kraj ,skrajnie rasistowski ,który dzięki swojej hermetyczności ma najwyższą średnią IQ na świecie. Mają tam nawet osobne McDonaldy dla japończyków i reszty. Zauważyć chcę ,że obywatelstwa nie dostają tam nawet inni azjaci którzy potrafią żyć tam wiele pokoleń. Żydzi też mega rasistowcy ,jakoś nie przeszkadza to im mieć wysokiego IQ ,choć ponoć rasiści to idioci tja? W wielu krajach Europejskich masz np. restauracje tylko dla masonów. Też dyskryminacja. I jakoś nikt nie płacze.
"Widzisz, oni nie chcieli wcale do Ameryki, Amerykanie sobie sami ich na łeb sprowadzili. " -tak ja wiem ,teraz też nie chcą np. do Włoch i wcale nie chcą terroryzować tam całych miast. Wiem ,ze nie chcą do Europu i żyć na zasiłkach. Wiem ,że oni wcale nie chcą akcji afirmatywnych bo ich to poniża bo przecież wcale nie są głupi prawda? Nie potrzebują ich.

"Gwałty Murzynów. Polacy nie gwałcą? Żydzi też gwałcą. Koreańczycy. Gwałcicieli wszystkich krajów potępiam." - Zawsze wy lewaczki pomijacie drobny szczegół. PROPORCJE. Z rocznych ofiar gwałtów w afryce można by tworzyć nowe narody. To jest kwestia miliionów rocznie. Na pewno wiesz jaka jest średnia gwałtów Białych kobiet przez murzynów w stanach. We Francji jest tak samo. Ty jesteś kolesiem z zadupia ,który murzyna widział na filmie ,ja zwiedziłem całą Europę wiem jak jest także i w afryce bo mam w Rodzinie Afrykanera. Nawet ludzie którzy mi oponują ,że zbyt surowo ocenia murzynów mówią ,że jest średnio jeden w miarę normalny na 5 tzw. "czarnuchów". Nawet ci którzy ich bronią. Więc racz się nie wymądrzać. Ja nie jestem jakiś durnym nazistą ,ja tylko krytycznie oceniam to co widzę i czego doświadczam. Wyciągam wnioski i się uczę. I tyle. Przyjaźniłem się z kilkoma żydami ,nadal ich lubię ,mógłbym mieć kumpla murzyna ,sam znam neo-nazistę ,który pomagał wyjść na prostą murzynowi i szukał mu pracy. Ale ja myślę samodzielnie człowieku i moje poglądy zostały zbudowane niestety głównie empirycznie. To ,że jest jeden normalny murzyn nie znaczy ,że będę udawał ,że reszta która jest zwierzętami ,jest taka sama jak on ,a tym bardziej jak ja. Zbyt ciężko pracuję nad tym ,żeby być dobrym człowiekiem ,żeby równać ze sobą byle co.

"Ale ras nie potępiam, narodów nie potępiam, bo jest to uproszczenie i słabizna intelektualna prawicy." -Po pierwsze powiedz to Korwinowi to Cię wyśmieje bo co to ma wspólnego z prawicą. Myślisz ,ze hitler ,albo stali byli prawicowcami? Jeśli tak to nie ma o czym mówić. Prawicowcem był tylko i wyłącznie Pinochet ,poczytaj o nim ,to zobaczysz czym się różni prawica od lewicy. Notabene co jest silną stroną lewicy? Rasizm majątkowy?

"Oczywiście, że świat naznaczony Poprawnością Polityczną ma swoje kiepskie strony. Wyrównywanie czasem kończy się nadmiarami i przerostami, nonsensami. Ale twierdzę, że jest to mimo wszystko świat lepszy niż bezrozumne wylewanie na wierzch narodowych resentymentów, segregacja rasowa, podkreślanie różnic i debilne wykazywanie wyższości. Polska prawica cierpi na pewną ślepotę perspektywy - nie dostrzega swego odbicia w lustrze. Widzi tylko innych i ich wielkie wady. Nie dostrzega belki we własnym oku - być może właśnie przez ową belkę." - Nie ma czegoś takiego jak wyrównanie. Nie ma czegoś takiego jak równość. Ludzie są równi wobec prawa i na tym się ona kończy. Byle śmieć nie jest mi równy. A jak się równa to zawsze w dół. Wiesz co zarzucili lewacy Małgorzacie Thatcher? Że owszem miała wiele sukcesów gospodarczych ,ale musi przyznać ,ze przepaść majątkowa między bogatymi ,a biednymi się zwiększyła. To nic ,że biedni się wzbogacili ,dla nich jest ważne ,że bogaci wzbogacili się bardziej. To jest właśnie lewacki ideał ,wszyscy tak samo biedni.
Nie wiem gdzie Ty widzisz wylewanie jakichś resentymentów ,ale myślę ,ze lepsze to niż mieć szefów dyplomacji ,którzy albo opowiadają o tym jak bardziej bali się sąsiada Polaka niż niemieckich żołnierzy ,albo ,że w Polsce nei brakuje Breivików (czy muszę przypominać ,że żona sikorskiego ma przypadkowo na nazwizko applebaum?). Segregacja rasowa jest. Powiedz mi jakie prawa mają Biali? Jak murzyni napadną kogoś to jest to bójka i nie dostają nawet kuratora ,jak Biali kogoś kolorowego napadną to jest to automatycznie tło rasowe i kilka lat odsiadki. Jak ci zacznie murzyn obmacywać dziewczynę i masz mu w mordę np. będąc jakimś cudem kiedyś w szwecji to idziesz do pierdla człoweiku. A on się już nią zaopiekuje w tym czasie. Ciekawe ,czy będziesz widział w tym cokowliek dobrego. Ten świat jest lepszy ,ale dla każdego kto nie jest Białym heteroseksualnym mężczyzną.
A wykazywanie wyższości? Co amerykanie robią cały czas w filmach?
Duma i poczucie wyższości to warunek rozwoju. Popatrz na Chińczyków i Japończyków ,popatrz na Europę sprzed lat ,czy Arabów sprzed paru ładnych wieków. Co łączy te znaczące cywilizacje? Duma. Żółtki uważają Białych za "małpy" ,co oczywiście nie przeszkadza im małpować czegokolwiek nowego nei wymyślimy. Daj mi przykład jednego kluczowego odkrycia od średniowiecza do dziś ,którego dokonałby ktoś nie-Biały. Zero. Wiesz czemu nas zalewają arabusy ,a żółtki nas wykupią? Bo nami gardzą ,widzą naszą słabość. Przestaliśmy być dumni ,a oni są nadal. I wierz mi ,arabusy ,ani żółtki ,ani czarnuchy nie wymyślą czegoś tak durnego i żałosnego jak tolerancja wobec Białych. Zjedzą nas żywcem. Tak już jest. Ale jakoś tak dziwnie się składa ,że od paru lat rośnie na całym Białym świecie poparcie dla partii Nacjonalistycznych. W Grecji do parlamentu weszła najbardziej skrajna organizacja nacjonalistyczna w Europie. Są gorsi nawet od rusków. Ale jak przyjdzie co do czego to zapomną komuchy o paleniu paryża , o rozróbach w anglii ,gdzie ludzi chronili narodowcy ,o włoszech ,gdzie była identyczna sytuacja ,tylko ,ze jeszcze gorsza. Będą źli narodowcy. Oszołomy ,idioci ,psychole etc. Ale czy to zmieni świat? Zmieni rzeczywistość? Nie. To tylko słowa. Ja mówię o rzeczywistości.

"Polska prawica cierpi na pewną ślepotę perspektywy - nie dostrzega swego odbicia w lustrze." -poetyckie ,ale co to ma niby znaczyć? I mam rozumieć ,że lewica tego nie ma?





ocenił(a) film na 5
Ottiss14

Nie widzę możliwości transmisji, bracie. Korwin kogoś zniszczył - chętnie bym to zobaczył, w większości programów widziałem nerwusa wygadującego bzdury, przeczącego sobie, niezorganizowanego intelektualnie. Zresztą, mogłem się domyślić, że jesteś od JKM - te poglądy (Japończycy i ich IQ; może zaczniesz propagować jakąś daleko posuniętą eugenikę?); separować dzieci niepełnosprawne od sprawnych (to nie ty, to korwin) - toż to spartańskie pitolenie przejęte potem przez Platona (przeczytaj koniecznie Poppera "Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie"). Z Ziemkiewiczem byłem per "ty", obaj jesteśmy pisarzami, ale nigdy za sobą nie przepadaliśmy - w sumie wątek osobisty wplotłem tu bez sensu. Nawiasem mówiąc, uważam Ziemkiewicza za wyjątkowo prostackiego retora.
Nie, nie lubię też lewicy, szczególnie postkomunistycznej. Ale prawica w tym kraju to jest rekord świata idiotyzmu - stwierdzam to z przykrością, bo przydałaby się konserwatywna prawica z prawdziwego zdarzenia.
Metafora wydaje mi się bardzo trafna - prawica polska uwzniośla naród polski nad miarę, nie dostrzegając jego wad. Xli są Żydzi (to prawdziwa paranoidalna obsesja prawicy) Murzyni (dane statystyczne - skąd się to bierze, chłopie, z genów? Toż to czysty rasizm. A nie przyszło Ci do głowy, że może za to odpowiadać środowisko? tak samo z rozkładami inteligencji - wcale nie geny o tym decydują, a w każdym razie nie tylko; w znacznej mierze rodzina, wzorce itd. - czemu Murzyni mają kiepskie wzorce? Bo polityka wyrównawcza trwa od trzydziestu lat dopiero, a gnojono ich trzysta lat!!!).

jos_fw

Włącz pierwszy lepszy program na YT. Nikt nigdy nie zagiął Korwina ,bo choć nie zgadzam się z nim w wielu rzeczach to przyznaję ,że facet jest intelektualnie geniuszem. Ma to czego brakuje np. Tobie. Wszystko potrafi uargumentować czystą logiką.
Eugenika to akurat specjalność lewactwa ,to tchórzliwa praktyka dla komunistycznych śmieci. Praktykowały ją i to w niewyobrażalnie daleko posunięty sposób takie socjalistyczne raje jak Szwecja ,Stany Zjednoczone ,Japonia ,czy Niemcy. Tylko ,ze wszyscy poza niemcami robili to w ustroju demokratycznym. To dlatego nigdy nie postawiono nikomu w norymberdze zarzutów badań eugenicznych.
Lewacy są za prewencją ,np. zabijaniem dzieci. Ja jestem za represją ,a więc karaniem za dokonane czyny. Jestem darwinistą społecznym ,jak ktoś ćpa to oby się zaćpał i nie zdążył rozmnożyć. Jeżeli ktoś się rozmnożył ,to dziecko ma prawo własnym życiem zweryfikować ,czy na to zasłużył ,a nie widzi mi się puszczalskiej mamuśki. Wyjątkiem są owoce gwałtu. Chyba ,że ofiara chce urodzić.
Jeśli chodzi o Platona to jego pomysły (np. państwowe dzieci) wprowadza się dzisiaj w Szwecji ,nie wiem gdzie Ty widzisz w tym cokolwiek prawicowego. Hitler był lewakiem sam przyznawał ,ze nazizm i komunizm to de facto ten sam ustrój- narodowy socjalizm. Mało tego ,niemcy już od lat wysyłają młodych degeneratów na resocjalizację do małych wsi w Polsce. Był kiedyś głośny przypadek takiego nastolatka niemieckiego ,który zgwałcił 80-letnią kobietę. To też był pomysł Platona. Niemcy są prawicowi? To dlatego najczęściej nadawanym imieniem jest tam teraz Mohammed ,a ich gospodarka nie może przetrwać bez imigrantów.
Twój stosunek do Ziemkiewicza ,to posądzanie każdego o kompleksy ,to jest właśnie najlepszy przykład zakompleksionego niedoszłego pisarzyny. Wiem ,że może to niezrozumiałe dla Ciebie ,ale Ziemkiewicz nie udaje szlachcica ,mówi otwarcie o chłopskim pochodzeniu i rozmawia z ludźmi tak by go zrozumieli. On coś robi i coś znaczy. Dmowski zauważył to zjawisko ,cyklicznej degeneracji elit i wyłaniania się nowych z warstwy najbliższej tradycji. To samo tyczy się ekonomii ,bogacze biednieją ,biedni się bogacą. Ziemkiewicz to wie i dlatego wykonuje pracę u podstaw. Zdarzyło mu się kilka wpadek ,ale dotyczyło to niezbyt trafnej krytyki JKMa i jego środowisk. Znam go ,szanuję ,mam jego książki na półce ,Ty jesteś anonimowym kolesiem na filmwebie. To Cię boli.
Prawica w Polsce to "rekord świata idiotyzmu"? I Ty mnie przed chwilą uczyłeś składni? Ale z chęcią dowiem się gdzie prawica jest lepsza ,skoro jesteśmy najgorsi pod tym względem. Jeżeli Nowa Prawica ,albo Prawica RP to nie konserwatyści to nie wiem ,jak sobie ich wyobrażasz. Zapewne jesteś kimś z rodzaju "jestem prawicowcem ,ale za komuny przynajmniej wszyscy mieli pracę". Nie zakładam z góry ,ale tak to wygląda.
Jeżeli chodzi o uwznioślanie Polski pomijając wady to szkoda gadać. Nie sądzę by w niemczech najpopularniejszą do niedawna gazetą była ta która zawodowo opluwa niemców. Nie sądzę by mieli w parlamencie tylu polityków którzy plują na własny kraj i rodaków (np. Bartoszewski ,Sikorski) mogę długo wymieniać przykłądy szkalowania Polski i Polaków na świecie i w samym kraju. Nie spotkałem się z czymś takim i na taką skalę nigdzie w Europie. Nawet w tych krajach zalanych kolorowymi. Dzisiaj byle gross może napisać sobie bajkę ,a ludzie będą pieprzyć rzeczy typu "Polacy ponoszą metafizyczną odpowiedzialność za śmierć żydów" ,albo chcą przypisywać nam cudze zbrodnie tylko po to ,żebyśmy uderzyli się pierś i powiedzieli " nie jesteśmy ofiarami II W.Ś. tylko jednymi z oprawców". Wyobrażasz sobie ,że wszyscy kolaborowali. Wszyscy poza Nami? Ukraina ,Rosja ,Białoruś ,to całe gadanie o Sławiańskich podludziach to była polityczna otoczka ,oni mieli własne oddziały SS. Wiesz ilu jest narodowców wśród SWNŚ? Ludzie z samej góry ONR i MW. To wszystko ściema człowieku ,Polacy nie mają sobie realnie nic do zarzucenia. W porównaniu z innymi jesteśmy pieprzonym przykładem dla świata jak się postępuje honorowo. I tak ma być. Bo jak zacznie się bawić w drobiazgi to za chwilę winę przeniesie się z nazistów na Polaków i historia się powtórzy. Skoro nie było tych dobrych. Tych co walczyli i poświęcali się dla innych choć nie mogli wygrać.
Według mnie lepsze jest idealizowanie Polski niż niszczenie jej zasłużonego krwią prawdziwych bohaterów dobrego imienia. Przynajmniej nie róbmy tego sami. Kwestia przyzwoitości.
Co do murzynów to człowieku ,obudź się. Kto im wytworzył to środowisko? Żyją wśród Białych ,ten kto chce żyje jak normalny człowiek ,ale 25% murzynów trafia do pierdla do 21 roku życia. W stanach z biedy wychodzi się w ciągu jednego pokolenia. Oni nie chcą. Wszędzie jest tak samo. Detroit to symbol tego co czeka całą Amerykę. Najprawdopodobniej. Zainteresuj się. Genetyczne jest np. to ,że płodzą dużo dzieci i mają je gdzieś. To kwestia przystosowania się do warunków w afryce. Praktycznie zerowa zdolność do zachowań altruistycznych. Dużo większa śmiertelność płodów i noworodków. O czym ja mówię ,oni nawet tkanki mają inne niż my. Inną tkankę kory mózgowej ,czy mięśni. Z resztą jeśli twierdzisz ,że my zaczęliśmy od super wzorców i każde pokolenie nie miało wyboru tylko jak upośledzone dzieci szło za wzorcami to też jesteś rasistą ,bo oni wzorce mają zjeb@ne. I to nie od trzystu ,a od ok. 10 tys. lat. Bez zmian. To są fakty. Naprawdę wyjedź do Paryża ,wyjdź poza miasto. Nie wrócisz w całości. A wszystko zrzuć na złych Białasów.

ocenił(a) film na 5
Ottiss14

tak, tak, Korwin to geniusz, Ziemkiewicz intelektualny brylant, a Ty pewnie jesteś przystojny. Ok.

jos_fw

Jeśli bardzo chcesz to podaj maila ,wyślę zdjęcie tygrysie. Nakieruję Cię ,mój dziadek był kilkakrotnie żonaty ,mój pradziadek był bigamistą ,a w zasadzie trygamistą. Ten czar mamy w genach. Notabene nie jestem "czystym" Polakiem. Śmiało mógłbym się podciągać pod szlacheckie szwabskie rody i niechlubnego dziadka w SS ,ale wolę moją lepszą połowę Rodziny. Zdziwiłbyś się ilu narodowców potrafi być np. tatarami. Nawet ci znani.
Czasem mam wrażenie ,że o Polskę będą walczyć wszyscy tylko nie genetyczni Polacy. Tak samo jak było z obroną Rzymu. Dlatego potrafię odczuwać nić sympatii do murzyna który naprawdę interesuje się Polską i chce tu żyć jak człowiek ,a nie pasożyt. Obcokrajowcy potrafią dostrzec to czego "młodzi ,wykształceni z dużych miast" (no może poza mną) nie widzą. Więc znajdź sobie coś lepszego bo rasizm i antysemityzm już przestają działać jako "argumenty".

ocenił(a) film na 5
Ottiss14

Widzisz, nie jestem w stanie do Ciebie trafić - zakryłeś sobie oczy źródłami, które wcale nie muszą być wiarygodne. Źródła też się bierze na wiarę - żyjemy w świecie oplecionym iluzją; nie obcujemy z empirią, z faktami, tylko z relacjami, często przeinaczeniami. Twoje iluzje są jednak moim zdaniem niebezpieczne - wydaje Ci się, że Polska jest zagrożona, machasz szablą. Podczas gdy tak naprawdę przeżywamy moment zewnętrznego spokoju, jak nigdy w historii. Mówisz, że nie argumentuję, ależ argumentuję, tyle, że Ty tych argumentów nie dostrzegasz; masz swoją prawdę i koniec. Powiadasz jest jedno zło i jedna prawda, a przecież to kompletna iluzja i prześlepienie.
Co do tych sercowych osiągów - gratuluję przodków (sam mam krew austriacką, ukraińską i polską). Kończę nadawanie.

jos_fw

Ja po Ukraińskim prapradziadku mam nawet nazwisko. Widzisz? Niby tyle mamy wspólnego ,a jednak tyle nas różni. Ja nie wierzę w żadne idee. Kieruję się logiką i rachunkiem korzyści i strat. Patriotyzm jest bardzo opłacalny na dłuższą metę ,oczywiście jeśli jest powszechny. Dla mnie powiedzenie ,że jestem rasistą nie jest argumentem ,wybacz. Nie jest dla mnie argumentem ,że Ty na świat patrzysz poprzez pryzmat jakiejś konkretnej wizji świata ,bo ja nie. Staram się świat oceniać po tym co widzę i doświadczam ,a nie po tym jak bym chciał ,żeby było ,albo jak powinno być. Nie wiem ,czy zauważyłeś. Ci tzw. rasiści ,dziwnie często pochlebnie wypowiadają się o Japończykach i Chińczykach. Szczególnie tych pierwszych. Dlaczego? Dlaczego wszyscy normalni ludzie nie cierpią murzynów ,ale nie mają nic do japońców? Gdybyś miał w rodzinie kogoś komu murzyni zgwałcili grupowo Matkę to byś może zdjął różowe okulary. Oni nas zerżną i zjedzą -obrazowo mówiąc- jeżeli nie znormalniejecie i nie nauczycie się być dumni z tego ,że podbiliśmy świat i pozwoliliśmy mu korzystać z naszych zdobyczy.
A co do źródeł. Cóż ,mają one drobną przewagę nad ideami. Domyślasz się prawda?

ocenił(a) film na 5
Ottiss14

nie, ponieważ są fałszywe. Twój sposób myślenia jest z gruntu oparty na fałszu. Chyba, że założysz, że kultura, prawa człowieka nie mają sensu, że jesteśmy li tylko istotami biologicznymi, kierujemy się instynktem przetrwania i niczym więcej. Ale to nieprawda

jos_fw

A to istnieje jakaś konkretna jedna kultura? Twoje prawa człowieka interesują kogoś w krajach ras innych niż Biała? Nawet Japońce łowią wieloryby wykorzystując lukę w prawie morskim o "celach naukowych". A jak oni są najbardziej cywilizowani po nas.
A źródła to źródła ,ja staram się nie oceniać w takich dyskusjach ,czasem emocje biorą górę ,ale fakty to fakty. Jak można dyskutować z rzeczywistością. Jak można twierdzić ,że jak się spojrzy z innej strony to milionów ofiar murzyńskich gwałtów nie będzie? Wiesz na czym polega teoria względności Einsteina? Na tym ,że zależnie od punktu siedzenia możesz zobaczyć różne rzeczy ,ale samo zdarzenie pozostaje to samo i jest niezmienne. I gdyby wykonać obliczenia to w obu punktach odniesienia dostaniesz na końcu ten sam wynik. Tak to działa. To ,że Einstein spędził ostatnie lata życia na udowadnianie teorii które były błędne i zaprzeczanie jedynej która się okazuje być prawdziwą ,to są fakty. My możemy jedynie interpretować. Nigdy nie mogłem zrozumieć jak z takiego w zasadzie plagiatora jak Einstein robi się synonim geniusza ,a praktycznie mało kto wie kim był Tesla. Ale według talmudu żydzi to rasa panów ,a Tesla był Sławianinem. I najważniejszym wynalazcą w historii ludzkości. Można to interpretować ,albo po prostu przyswajać fakty.
To ,że nazizm powstał w oparciu o żydowski talmud i ,że himmler ,goebbels ,hitler etc byli żydami finansowanymi przez amerykańskich żydowskich bankierów to też są fakty. Ale co z tym zrobimy?
Nie lubisz blogów pisarzu ,to może skuś się na dokument:
http://www.youtube.com/watch?v=uOOmbgCIgYQ
otwiera oczy ,bo to wizja od wewnątrz tego czego nigdy nie powinniśmy byli zobaczyć.

Ottiss14

I jeszcze jedno. Ja obcuję z jak to ująłeś empirią. Mojemu szwagrowi murzyni zgwałcili grupowo Matkę ,a moją młodszą siostrę napastowali seksualnie Twoi czarni bracia z akcji afirmatywnej. A mimo to zachowuję trzeźwy osąd. Jestem o poziom wyżej. Ale sporo mnie to kosztowało tak czy inaczej. Dla mnie prawdziwą mądrością jest zachowanie logiki i maksymalnego możliwego obiektywizmu. Moje poglądy są słuszne. Świat był lepszym miejscem jeszcze pieprzonych 200 lat temu kiedy mężczyźni wiedzieli lepiej i nie uginali się pod słodkim pierdzeniem swoich lubych. Poniewieranie kobiet zarówno Białych jak i Czarnych byłoby dzisiaj kwestią marginesu ,a nie kwestią milionów gwałtów rocznie. Nie było też pornografii która upadla obie płcie. Jak patrzę na tzw. przeciętnych Polaków dzisiaj to jestem przerażony. Nasi Rodzice nawet nie śnili co dzisiaj będzie uważane za normalne. Niedługo będę trzymał w rękach pierwszego Syna ,a jak powiem ludziom ,że są chorzy kiedy powiadają sobie historie o swoich inicjacjach ,czasem nawet o zabarwieni niemal kryminalnym ,to słyszę jak byle koks mi mówi ,po co kręcę głową ,że to coś normalnego.
Kogo naśladują dresiarze ,jak myślisz skąd to się wzięło. Z czarnych gett. Multikulturalizm powoduje chorobę ,która niszczy ludzkie życia. Degeneruje. Obce "kultury" które są "prymitywne" hermetyczne mają to wszystko gdzieś. Myślisz ,że ilu muslimów odwalało by takie rzeczy jak dzisiejsi Polacy ,nie mówiąc już o tzw. europejczykach? Muslmy potrafią zamordować nastolatków za złamanie zakazu oglądania mistrzostw świata piłki nożnej ,bo uznali to widowisko za niewartościowe. I to oni nas wytną. Nie chodzi mi o jakieś zagrożenie Polski ,akurat o Polskę się martwię w zasadzie najmniej. Nie wiem stary. Może jesteśmy cywilizacyjną elitą która się zdegenerowała i musi ją zastąpić coś nowego prymitywnego ,bliższego jakimkolwiek zasadom. Nie wierzę w upadek Białego człowieka ,wiem ,że się podniesiemy nawet jeśli będzie to bolesne ,ale lubię sobie pografomanić na takim filmwebie. Wiesz jak to jest prawda?

ocenił(a) film na 5
Ottiss14

Nie dogadamy się, dalsza dyskusja nie ma sensu

ocenił(a) film na 5
Ottiss14

aha, blogów (żadnych) nie czytam. Uważam, że blogomania, wylewanie pomyj, głupot, pseudoinformacji i intymności w blogach to plaga współczesnej cywilizacji (bez względu na zabarwienie ideologiczne danego blogu).

jos_fw

Założyłem bloga po to ,żeby móc rzucać w twarz ludziom źródłami kiedy mówię np. o wywiadzie z żydowskimi sprawcami Katynia. Z prawdą nie da się dyskutować.

ocenił(a) film na 5
Ottiss14

dobrze, niech będzie, że masz ostatnie słowo.

jos_fw

cool story bro...

ocenił(a) film na 9
Misiael_1

Dokładnie. W Ultimates jest czarny(w komiksach używają nawet twarzy Samuela L. Jacksona) i to się moim zdaniem całkiem nieźle sprawdza. To jest w końcu inne uniwersum, więc musieli coś zmienić i przy tej postaci. I na dobrą sprawę zmienili tylko to. Swoją drogą w komiksach Fury, czy to biały, czy to czarny, jest kawałem skurczysyna. Ciekawe czy w filmowych Avengersach będzie taki sam czy jednak go wybielą;)

ocenił(a) film na 8
Moger

Postacie Ultimate to alternatywna wersja, powstały i są, komiksy, gry, filmy, animacje ... moim zdaniem miła odmiana i nie nic przeciwko. Mówie to jako fan Marvelowskich produkcji :)

BTW. bardziej mi pasuje Samuel L Jackson, czy jego podobizny do Nicka Fury jak David Hasselhoff

PS. Kingpin z Daredevila był zryty

Moger

Nick Fury był biały ale zrobił się czarny - operacja plastyczna(Michael Jackson odwrotnie) bo go ścigali czy coś tam. Chyba na wiki tak było. Proszę, nie kamienujcie mnie jeżeli się mylę.

Leori

Zrobił operację zmiany koloru skóry ,ale nadal pracował na tym samym stanowisku i nosił to samo imię i nazwisko? To chyba na nonsensopedii było.

Ottiss14

Nie wiem. Nie siedzę w komiksach. Trochę się interesuję, żeby wiedzieć np: co to za murzyn na końcu Iron Mana, co tam robi, skąd się wziął i czemu ma tylko jedno oko... Widziałem Hasselhoffa w roli Nicka i było fatalnie. Tak kałowego filmu to już jakiś czas nie widziałem. Dlatego Samuel L. Jackson w roli Furyego jest o niebo lepszy. Jeżeli się mylę, to piszcie jakiego białego aktora widzielibyście jako Nicka Fury.

A odnośnie tej operacji to to było serio. Może na jakieś forum wpadłem i ktoś sobie jaja robił...

Leori

Pierwszy przykład z brzegu Stephen Lang.

ocenił(a) film na 5
Moger

O nie, tylko nie to, przecież to ma jakiekolwiek znaczenie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones