PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31020}
6,8 2 098
ocen
6,8 10 1 2098
7,3 11
ocen krytyków
Ostatni etap
powrót do forum filmu Ostatni etap

potrzeba dobrego filmu o tym co się tam wydarzyło. wyrazistego, prawdziwego, bezwzględnego, bez cenzury, który poszedłby na ekrany międzynarodowe. ciągle za mało się o tym mówi, ciągle nikt nie ma pojęcia o horrorze, który się u nas rozegrał, bo to, że obozy koncentracyjne to obozy zagłady cóż.... dla przeciętnego mieszkańca planety zabrzmi to pospolicie, a należy pokazać, że to była tragedia na skalę światową i to tragedia wszechczasów. ciągle jeszcze trzeba o tym mówić. i trzeba żeby był patos i to dużo patosu, bo taka była tamta nasza historia. ciągle trzeba o tym myśleć i mam nadzieję, że powstanie kiedyś polski film z prawdziwego zdarzenia, który ten temat poruszy dogłębnie i nie jeden nie-polak nie zapomni o nim,a wręcz zachowa o nim myśl i poda ją dalej.

wydaje mi się, że tak niewiele czasu minęło od Oświęcimia. to jest historia nadal dla mnie świeża.

Whiskerss

Bardzo dobrze powiedziane. I jeszcze dowod na to, że trzeba się uczyć przeszłosći, trzeba sie za siebie oglądać, bo to zawsze może wrócić. Już wróciło, w Jugosławii.

ocenił(a) film na 8
Whiskerss

https://www.filmweb.pl/film/Shoah-1985-89037

bartje

Dziękuję, dodałam do swojej listy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones