PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231584}

Ostatni król Szkocji

The Last King of Scotland
7,5 86 414
ocen
7,5 10 1 86414
6,8 18
ocen krytyków
Ostatni król Szkocji
powrót do forum filmu Ostatni król Szkocji

...

użytkownik usunięty

Byłby wart polecenia gdyby nie dwie BARDZO drastyczne sceny, także film nie dla wszystkich. Poza tym same pozytywy. Rewelacyjna postać Idi Amina. Forest Whitaker był chyba stworzony do tej roli ;) Bardzo ciekawie zagrał również McAvoy. Na uwagę zasługuje także fakt, że w filmie praktycznie brak postaci pozytywnych. To dosyć niespotykane. Chyba żaden z bohaterów nie zdobył mojej pełnej sympatii. Najpoważniejszy zarzut to wcześniej wspominane dwie drastyczne sceny. Moim zdaniem albo nie powinno ich być w ogóle, albo wręcz przeciwnie, powinno ich być więcej! W obecnej postaci nie wiem za bardzo, czemu mają one służyć, bo na ukazanie pełni okrucieństwa Idi Amina to jednak troszkę za mało. A może wystarczająco dużo, żeby przyciągnąć dodatkową widownię? 7/10

ocenił(a) film na 7

które sceny dokładnie masz na myśli?
film widziałam,więc możesz śmiało pisać

użytkownik usunięty
kasztanova

jedna to pewnie to wieszanie za skórę, a druga to nie wiem

ocenił(a) film na 7

Jedna to wieszanie za skórę, jak już wyżej wspomniano, a druga to ciało jednej z żon Amina. To wieszanie mnie nie przekonało, ale akurat to, co kazał zrobić ze swoją żoną za zdradę, pokazuje jak bestialsko potrafił się zachowywać, żeby karać nieposłusznych i osiągać swoje cele.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones