PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231584}

Ostatni król Szkocji

The Last King of Scotland
7,5 86 414
ocen
7,5 10 1 86414
6,8 18
ocen krytyków
Ostatni król Szkocji
powrót do forum filmu Ostatni król Szkocji

OSCARY

ocenił(a) film na 8

Tak. Film genialny. Tylko dlaczego, proszę mnie oświecic, nie jest nominowany w żadnej kategorii do Oskarów??? Może panowie z komisji, jako że to było tak dawno, zapomnieli o filmie??? Nie wiem ale jak dla mnie spore niedopatrzenie. W moim przekonaniu Forest Whitaker był 100% kandydatem na najlepszego aktora a tu takie coś...

ocenił(a) film na 9
widelec

Whitaker dostał oskara za te role przecież ^_-

ocenił(a) film na 8
Antonio_Montana

No rzeczywiście. Przecież ten film już ponad rok ma! Wszystko mi się pokiełbasiło :/

ocenił(a) film na 7
Antonio_Montana

Whitaker nie dostał oskara tylko nominacje:/

ocenił(a) film na 9
widelec

Ja chciałbym zwrócić uwagę na taki smaczki jak np Amin ma super afrykański akcent, zwraca się po afrykańsku, zachowywał się jak prawdziwy Amin, jednak do Amina bardziej pasował Masanga, bo bardzo podobny.No i Masanga to też fajna ciekawa rola bezlitosnego kapitana.

ocenił(a) film na 9
widelec

Bo bylby to pierwszy przypadek w historii, zeby przyznawac nominacje temu samemu filmowi dwa lata z rzedu ;P

ocenił(a) film na 3
trish1984

Dobry ale nie genialny, szczególnie dla pasjonatów historii-za dużo brakowało w nim zdarzeń zajebistych, ciekawych i przede wszystkim które były autentyczne, a za dużo sfabularyzowania z doktorkiem. Foreścik zagrał bardzo dobrze ale wg mnie nie na tyle by otrzymać Oscara ale to moja opinia. Najgorsszym skurwysyństwem jest nienominowanie w tym roku do oscara Benicio Del Toro za "Things we lost in fire" tylko jakiegoś śmierdzącego Clooneya ehh. Rozczarowanie niewyobrażalne...

ocenił(a) film na 9
widelec

Best Performance by an Actor in a Leading Role
Winner:


* Last King of Scotland, The (2006) - Forest Whitaker

A więc widzimy, że Forest otrzymał Oscara za tę rolę:)

ocenił(a) film na 7
Bala

ZA TO CO NAPISALES DOSTAŁ ZŁOTEGO GLOBA A NIE OSKARA!!!. WYSTARCZY JUZ NA PLAKAT FILKMU ZERKNAC I TAM JEST NAPISANE

Nominacja do oskara za najlepszego aktora
Złoty Glob za najlepsze aktorstwo

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 9
widelec

2007 Won Oscar Best Performance by an Actor in a Leading Role
Forest Whitaker

Zaczerpnięte z imdb.com.

Chyba już nie muszę dłużej przekonywać:P

ocenił(a) film na 7
Bala

poddaje sie :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones