PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=828500}
7,2 2 874
oceny
7,2 10 1 2874
6,3 6
ocen krytyków
Ostatnia góra
powrót do forum filmu Ostatnia góra

Mnie się podobał

ocenił(a) film na 6

Nie jestem fascynatem filmów górskich. Na pewno film nie jest też jak ten dla national geographic a naszym przewodnikiem nie jest Attenborough. Tak czy inaczej film mi się podobał. Oglądając go czułem pewien niepokój.... w dużej mierze za sprawą pięknych zdjęć, muzyki, ciężkiego oddechu himalaistów i POV. Podoba mi się to że kamera jakby stoi obok, to znaczy nie opowiada epickiej historii czy nie idzie w jakąś narrację. Po prostu, czułem się trochę jakbym tam po prostu był i obserwował. To ciekawe z tego powodu, że po filmie chciałem jakoś ocenić tą wyprawę oraz ludzi w niej biorących. Film pozostawia pewien niedosyt z tym związany... chaos panujący wewnątrz zmusza do refleksji i pewnej złości... ale racjonalnie zdaje sobię sprawę z tego że to iluzja bo być tam naprawdę to zupełnie coś innego.

ocenił(a) film na 6
vayha

Wyszlam z kina z jakimś okropnym uczuciem, że gdyby wsparli Denisa słuchali zaufali to szczyt by zdobyli. Wyszłam z kina z uczuciem, ze o porażce zdecydowała niewlasciwa organizacja. Wielicki nie ma tego czegoś co niezbędne jest żeby kierować "wojownikami" sam nim jest, ale to zupelnie co innego niż stworzyć warunki, zeby inni zawalczyli. Denis wiedział, ze mogą to zrobic, ale Denis wbrew pozorom był tam sam :(.

ocenił(a) film na 6
serce_nie_sluga

Tak jak pisałem... ocena tego zapewne będzie niewłaściwa ponieważ nie było nas tam ani nie mamy doświadczenia w czymś tak absolutnie ekstremalnym. Wielicki wydaje mi się zbyt prostym człowiekiem na zarządzanie taką wyprawą ale lider być może w tamtych warunkach musi mieć inne cechy - jak właśnie doświadczenie, chłodną głowę, nie emocjonować się i podejmować decyzje, które nie są ambitne ale bezpieczne - bo szafowanie życiem ludzi nie jest warte żadnego szczytu itd itd... z resztą podobało mi się to że ludzie robili bardziej to na co ich było w danym momencie stać a Wielicki bardziej zadawał pytania niż wydawał polecenia. To co próbował robił Denis Urubko było niebezpieczne. On ledwo wrócił, a nie zaszedł daleko. Nie nam to oceniać. Warunki tam panujące są najmniej przyjazne z możliwych do spotkania na naszej planecie. Mam wielki szacunek i poczucie, że Polacy zrobili co mogli żeby próbować zdobyć K2. Seria nieszczęść jakie ich spotkała była powyżej średniej. Cieszę się że wrócili żywi.

ocenił(a) film na 8
serce_nie_sluga

...albo by już nie żyli. Ruski cisnął ambicje na skraj własnych możliwości, co z resztą potem bardzo trafnie skomentowali "Schodził tak się zataczając jakby miał 25 kg na plecach..." Większość tych wielkich indywidualistów, którzy poświęcili wszystko dla wejścia już została tam na zawsze. Nie pasował do teamu, nie chciał być jego częścią, więc go odpalili. A tam, jak z resztą świetnie ten dokument pokazał, to czy wejdziesz czy nie to jest w dużej mierze kwestia szczęścia i gry zespołowej, a nie twoich wybitnych umiejętności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones