PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=540501}
7,1 41 292
oceny
7,1 10 1 41292
5,9 10
ocen krytyków
Ostatnia miłość na Ziemi
powrót do forum filmu Ostatnia miłość na Ziemi

Metafora życia?

ocenił(a) film na 8

Utracie każdego ze zmysłów towarzyszyły takie , a nie inne emocje.Węch, wiązał się ze wspomnieniami. Wspomnieniami osób, które być może kiedyś się zraniło, miejsc z którymi wiązały się takie a nie inne historie. Wspomnienia takie czasem mogłyby zreperować ciążące sumienie. Główny bohater mógł chodzić na grób zmarłej ukochanej która zostawił, zanosząc jej ulubione kwiaty. Przed utrata węchu ludzi ogarniał smutek, smutek związany ze wspomnieniami, które być może nigdy nie wrócą, a ludzie nie zmienią . Przed utratą słuchu przychodził gniew. Gniewamy się, gdy ktoś próbuje nas obrazić , sami mamy wtedy najwięcej do powiedzenia. Nie słysząc siebie ani innych, nigdy "nie wygarniemy" nikomu tego co w nas siedzi, a bez obu zmysłów ciężko zapanować nad oboma tymi rodzajami emocji. Mając przy sobie tylko zmysł wzroku, godzimy się z tym , cieszymy się tym że możemy jeszcze coś lub kogoś zobaczyć, sztucznie owe zmysły pobudzić, . W ekstremalnych sytuacjach cieszy nas tak niewiele a tak wiele jednocześnie. W ekstremalnych sytuacjach odkrywamy właśnie ten "perfect sense" , zmysł idealny. Bez względu na wszystko możemy kochać. Każdy z nas czasem "traci zmysły" w pozytywny lub negatywny sposób, by potem odkryć co jest tak na prawdę ważne czyż nie? Omijając -dla niektórych- banał fabuły i wszystko inne, a wyodrębniając puentę, można dostrzec w tym jakąś metaforę życia?

ocenił(a) film na 10
SuicideJesus

jak najbardziej jest to metafora - po to robi sie filmy , by coś pokazać/ powiedzieć - ale nie wprost lecz inaczej - przez metaforę , aby inaczej spojrzeć na NAsze ŻYCIE ...

SuicideJesus

Świetnie ujęte :) Sama miałam problem z niektórymi scenami, choć puenta do mnie dotarła, toteż dzeki za wyjasnienie :)

SuicideJesus

Film piękny, jakże głęboki i pełen namiętności - bólu, cierpienia smutku ale i radości = uwielbiam takie filmy. Wzruszył mnie niesamowicie..... :) Mądre i wspaniałe kino!!

ocenił(a) film na 9
Dorishell

To prawda, wzbudza emocje. Po takich filmach człowiek docenia to co ma i inaczej patrzy na świat....

ocenił(a) film na 7
SuicideJesus

jestem pod wrażeniem Twojego wpisu.........doskonałe podsumowanie

ocenił(a) film na 10
SuicideJesus

Dokładnie - jak powiążesz te wszystkie emocje towarzyszące utracie kolejnych zmysłów wychodzi naprawdę przemyślane, mega-symboliczne, kompletne kino. I to czego czepiają się rozmaici "znawcy" - szczególarze (że niedopowiedzenia, że nie wytłumaczono skąd wziął się wirus - po prostu argumenty ćwierćinteligentów) jest tylko atutem tego filmu. Mnie powalił na łopaty. Tego właśnie w kinie szukam.

ocenił(a) film na 7
siery4

No właśnie. To nie ''Epidemia'', by wirus był przedstawiony w sposób iście łopatologiczny. Niektórym to już za grosz się nie chce wytężyć umysłu, za grosz....

SuicideJesus

Rewelacyjny film! Po prostu mnie rozbroił! Jeden z najlepszych jakie widziałem!

lukasz_musial

Jakkolwiek polski tytuł przeokrutnie zmaszczony!

SuicideJesus

Po węchu był jeszcze smak poprzedzony depresją.

ocenił(a) film na 5
Pete

Chyba napierw była utrata smaku poprzedzona depresją a potem utrata smaku poprzedzona wilczy głodem..

obserwacja

Najpierw utrata węchu poprzedzona atakiem rozpaczy, potem utrata smaku poprzedzona atakiem wilczego głodu.

ocenił(a) film na 5
iwonrud

Tak, chodziło mi o węch w pierwszym przypadku, przejęzyczenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones