Odtwórz Zwiastun nr 1 2:30

Zobacz Ostatnia rola zwiastun

Film

The Last of Robin Hood

2013 1 godz. 34 min.
5,8 1 441
ocen
5,8 10 1 1441
1 203
chce zobaczyć
{"id":"670249","linkUrl":"/film/Ostatnia+rola-2013-670249","alt":"Ostatnia rola","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/02/49/670249/7606983.2.jpg"}
Znany hollywoodzki aktor, Errol Flynn spędza ostatnie dni swojego życia u boku Beverly Aadland.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Ostatnia rola
Zwiastun nr 1 2:30
Ostatnia rola - Zwiastun Nr 1 Film opowiada o ostatnich dniach życia [url=http://www.filmweb.pl/person/Errol+Flynn-48838]Errola Flynna[/url] oraz o jego związku z 17-letnią aktorką [url=http://www.filmweb.pl/person/Beverly+Aadland-347382]Beverly Aadland[/url]. Ponoć Flynn uwiódł ją, kiedy ta miała niespełna 15 lat. [url=http://www.filmweb.pl/person/Kevin+Kline-61]Kline[/url] wcieli się we Flynna, a [url=http://www.filmweb.pl/person/Susan.Sarandon]Sarandon[/url] zagra matkę Aadland. [url=http://www.filmweb.pl/person/Dakota.Fanning]Fanning[/url] wcieli się w rolę młodej Beverly.

Film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach, jakie miały miejsce w 1957 roku. Piętnastoletnia Beverly Aadland (Dakota Fanning) zaczyna pracę w studiu Warner Brothers, podając fałszywą datę urodzenia wskazującą, że ma ukończone 18 lat. Na planie filmowym dziewczyna nawiązuje romans ze znanym z awanturniczego usposobienia aktorem, ErrolemFilm jest oparty na prawdziwych wydarzeniach, jakie miały miejsce w 1957 roku. Piętnastoletnia Beverly Aadland (Dakota Fanning) zaczyna pracę w studiu Warner Brothers, podając fałszywą datę urodzenia wskazującą, że ma ukończone 18 lat. Na planie filmowym dziewczyna nawiązuje romans ze znanym z awanturniczego usposobienia aktorem, Errolem Flynnem (Kevin Kline).  Dwoje aktorów niechętnie przyznaje się do swojego związku, lecz z czasem sprawy zaczynają się komplikować, gdy relację zakłóca matka Beverly, Florence (Susan Sarandon).

studio
Big Indie Pictures / Massify / Killer Films
tytuł oryg.
The Last of Robin Hood
inne tytuły
Ostatnia rola (tytuł telewizyjny) Polska
Więcej...
Zdjęcia do filmu powstawały w Atlancie (Georgia, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Świetne role

  Unibet_78 ocenił(a) film na 8

  Bardzo dobry film. Świetnie wpasowane Sarandon i Fanning w lata 50-te. Wyborny Kline. Szkoda, że scenariusz nie nadążył za aktorami. Mimo wszystko 8 pkt, za historię (biografia), za aktorstwo, stroje, dialogi.

 • Film dla amatorów złotego wieku Hollywood

  Alina23 ocenił(a) film na 7

  A właściwie jego schyłku, gdyż na przykładzie fragmentu biografii aktora Erola Flynna pokazane są kulisy życia aktorów Hollywood. Genialnie dobrani aktorzy, łudząco podobni do oryginałów.

  1
  • Nie rozumiem skąd taka niska ocena

   Miss_Sunflower ocenił(a) film na 7

   Film może i jest nieco monotonny, ale taki jego urok (z drugiej strony trwa tylko 1,5 godziny). Plusami są niezła gra aktorska, cudowne kostiumy i piękna scenografia. Sama fabuła też jest interesująca, Errol Flynn obecnie jest raczej zapomnianym aktorem, dzięki temu filmowi tak ... więcej

   • TYTUŁ PL

    markus1511_2

    " OSTATNIA ROLA ". Taki polski tytuł znalazłem na wielu stronach w sieci.

   • Ujdzie !

    con_desiros ocenił(a) film na 4

    Errol Flynn to nic innego jak pedofil ! Skojarzenia nasuwają się z Polańskim ... Coś mają wspólnego ...