Kevin Kline I

Kevin Delaney Kline

7,9
11 742 oceny gry aktorskiej
Kevin Kline I
Kevin Kilne urodził się w rodzinie katolicko-żydowskiej. Jako młody chłopiec rozpoczął naukę w szkole przyklasztornej, gdzie był aktywnym członkiem kółka teatralnego. Jednak aktorstwo nie było wtedy jego największą pasją. Kline pragnął zrobić karierę jako muzyk. Przez pierwsze dwa lata na Uniwersytecie Indiany studiował tajniki kompozycji i dyrygentury. Dopiero po tym okresie złapał teatralnego bakcyla. Rzucił uczelnię i przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie podjął studia w elitarnej szkole Julliard. Trafił do klasy aktorskiej, której opiekunem był producent i aktor John Houseman. Kline ukończył ją w roku 1972 i rozpoczął karierę na scenach teatrów nowojorskich. Okazała się ona niezwykle owocna. W 1978 i w 1981 roku otrzymał nagrody Tony za role w spektaklach "On The Twentieth Century" i "The Pirates of Penzance". Otworzyły mu one drogą na duży ekran, na którym zadebiutował w roku 1982 r. w obrazie "Wybór Zofii". Mimo, iż rola ta była oceniona przez krytyków bardzo wysoko, to jednak prawdziwą sławę aktor zdobył dopiero 6 lat później, kiedy wystąpił w doskonałej komedii "Rybka zwana Wandą". Przyniosła mu ona Oscara i popularność po obu stronach oceanu. Kevin Kline jest aktorem, któremu nie zależy na rozgłosie i sławie. Odrzucił wiele ról w obrazach, które stały potem sukcesami komercyjnymi, tylko dlatego, iż uważał, że nie są one dla niego wyzwaniem. Jednak mimo niewielkiego dorobku filmowego pozostaje on jednym z najlepszych i najbardziej lubianych artystów naszych czasów.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 października 1947

miejsce urodzenia: Saint Louis, Missouri, USA

wzrost: 187 cm

Oscar
Zdobył Oscar, 2 inne nagrody oraz 17 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Phoebe Cates (od 05.03.1989), 3 dzieci: Owen (ur. 14.10.1991), Greta (ur. 21.03.1994) i Autumn Belle (ur. 01.12.2005)
Odrzucił tytułową rolę w filmie "Batman". Zagrał ją Michael Keaton.
Ma starszą siostrę Kate Kline May oraz dwóch młodszych braci Alexandra i Christiana.
Był zainteresowany rolą Matta Hoopera w filmie "Szczęki", którą ostatecznie otrzymał Richard Dreyfuss.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ale tak jak zagrał w "Lemur zwany Rollo" to jest mistrzostwo! Uwielbiam go w tej roli, co to oglądam, to gość mnie po prostu rozkłada:) Aczkolwiek świetny jest oczywiście i w "Rybce zwanej Wandą" i w każdej innej roli, bo jak wspomniałem to świetny aktor i nie przypominam sobie filmu, w którym zagrałby słabiej

Niezapomniana kreacja w "Rybce zwanej Wandą" za którą dostał oskara,jako jeden z nielicznych aktorów którzy dostali oskara za rolę komediową,(Jack Nicholson tez dostał za komedie-
"Lepiej byc nie może", Clark Gable za "Ich Noce" z 34r uważaną za komedie wszechczasów która zgarnęła 5 najwazniejszych oskarów )
Kevin...

więcej

Świetny!

użytkownik usunięty

Świetny aktor komediowy,ale nie tylko!kultowa rola w Rybka zwana Wandą!mistrzostwo świata.w rolach komediowych gra bardzo na luzie,taka pocieszna szelma,ale świetnie mu to wychodzi!

Mam zamiar obejrzeć wszystkie filmy z jego udziałem.

Ale różnica w wyglądzie. W "Nigdy nie jest za późno" wygląda jakieś 10 lat młodziej niż w "Last Vegas". Charakteryzacja na potrzeby filmu?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones