Susan Sarandon 

Susan Abigail Tomalin

8,1
22 679 ocen gry aktorskiej
Susan Sarandon
Susan Sarandon po raz pierwszy wystąpiła przed kamerą w 1970 r. w filmie "Joe". Pięć lat później zagrała u boku samego Roberta Redforda w obrazie "Wielki Waldo Pepper", jednak sławę przyniosła jej rola w kultowym filmie Jima Sharmana "Rocky Horror Picture Show". Kolejne występy Susan Sarandon były bardzo często owiane atmosferą skandalu. W "Ślicznotce" grała prostytutkę wychowującą swoją córkę w domu publicznym, scena miłości lesbijskiej z Catherine Deneuve w "Zagadka nieśmiertelności" sprawiła, że wielu widzów wychodziło z kina oburzonych. W 1982 r. Susan została po raz pierwszy nominowana do Oscara za rolę w filmie "Atlantic city". Kolejne lata okazały się być bardzo udane. Wystąpiła u boku Jacka Nicholsona w "Czarownicach z Eastwick" a na planie "Bull Durham" poznała swojego przyszłego męża Tima Robbinsa. Jednak dopiero lata 90. stały się okresem jej największych sukcesów. W 1991 r. została po raz drugi nominowana do Oscara za rolę w obrazie Ridleya Scotta "Thelma i Louise" i od tamtej pory wszystkie jej kolejne filmy stają się przebojami.
Susan Sarandon jest jedną z najbardziej aktywnych aktorek Hollywood. Oprócz pracy na planie zajmuje się organizacją wielu przedsięwzięć na cele charytatywne. Szczególną uwagę zwraca na osoby chore na AIDS. W 1993 r. w trakcie uroczystości wręczania Oscarów poświęciła im nawet krótką przemowę, czym zjednała sobie nie tylko podziw, ale i poparcie ze strony wielu ludzi kina. W czasie operacji "Pustynna Burza" otwarcie krytykowała prezydenta Busha i wojnę w zatoce.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 października 1946

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 165 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 9 innych nagród oraz 40 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Chris Sarandon (16.09.1967 - 20.09.1979, rozwód)
Jest ambasadorem dobrej woli UNICEF-u.
W 1996 roku Uniwersytet Harvarda nadał jej tytuł Kobiety Roku.
Była przesłuchiwana do roli Adrian w filmie "Rocky". Ostatecznie angaż otrzymała Talia Shire.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

To jest straszne, że zdobywczyni Oscara i taka świetna aktorka jak Susan Sarandon jest niżej w rankingu niż Kasia Cichopek!

Widziałam filmy z Susan, kiedy była w różnym wieku i zawsze widziałam w niej to samo- kobietę ociekającą seksapilem :) Nie ma klasycznej urody, więc ta atrakcyjność jest tym bardziej ciekawa i fantastyczna:) I mówię to z perspektywy 22latki, że chylę czoła przed tą cudowną aktorką :)

To byłaby to babeczka w typie Susan Sarandon.

Susan Sarandon jest jedną z takich kobiet, która nigdy się nie starzeje, zawsze pozostaje piękna nie ważne czy w ktoryms filmie miała 30, 40 lat czy teraz kiedy ma 60 poprostu jest przepiękna, jej uroda mnie powala na kolana, podobnie z Sharon Stone, tak z S. Sarandon, emanuje seks, jest bardzo ponętna, w wielu rolach...

więcej

Wg mnie nie ma lepszej aktorki niż Susan Sarandon, Meryl jest cholernie dobra, ale Susan to jest już geniusz nad geniuszami!
Przed Egzekucją, Thelma i Luise, Klient itp. to są role nad rolami. Jesteś zbyt podekscytowany Susan, aby przestać o niej mówić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones